Mobil

Pátá generace smartphonů ZenFone s umělou inteligencí

Společnost ASUS představila v rámci veletrhu MWC smartphony řady ZenFone 5 – ZenFone 5Z, ZenFone 5 a ZenFone 5 Lite. Modely ZenFone 5Z a ZenFone 5 jsou vybaveny celoplošným displejem s úhlopříčkou 6,2 palců, který zabírá 90 % přední strany telefonu, takže jsou rozměry srovnatelné se standardními 5,5palcovými telefony. Jde zároveň o první ZenFony, které využívají technologii umělé inteligence (AI). Obě novinky dále nabízejí duální fotoaparát s nejnovějším senzorem Sony IMX363 pro kvalitní snímky i ve špatných světelných podmínkách.

Vlajkový model ZenFone 5Z pohání špičkový procesor Qualcomm Snapdragon 845, který podporuje až 8 GB operační paměti. Telefon proto nabízí masivní výkon, který využívá technologie umělé inteligence. Ta kombinuje pokročilé algoritmy AI a rozsáhlou analýzu dat, což uživatelé ocení při postupném vylepšování vlastností inteligentního fotoaparátu, komunikace nebo hospodaření s kapacitou baterie. ZenFone 5 je zase vůbec první celosvětově dostupný smartphone, který obsahuje zcela nový procesor střední třídy Qualcomm Snapdragon 636. ZenFone 5 Lite je stylový 6palcový smartphone, který jako první na světě přináší systém čtyř kamer (dvě vepředu a dvě vzadu) – fotoaparát s vysokým rozlišením a 120° širokoúhlý objektiv na přední i zadní straně.

 

ZenFone 5Z a ZenFone 5

ZenFone 5Z i ZenFone 5 jsou designově zcela shodné – vyznačují se celoplošným displejem o úhlopříčce 6,2 palců s Full HD+ rozlišením, který zabírá 90 % přední strany telefonu. Díky tomu mají telefony rozměry srovnatelné s běžným 5,5palcovými smartphony. Zadní stranu zdobí sklo s 2.5D zakřivením a také senzor otisků prstů. ZenFone 5Z je vůbec první ZenFone, který využívá mobilní platformu Snapdragon 845 s AIE, tedy třetí generaci platformy umělé inteligence, která zahrnuje Hexagon 685 Vector DSP, grafiku Adreno 630 a procesor Kryo 385. Ve výbavě vrcholného modelu ZenFone 5Z najdeme také LTE Gigabit modem Snapdragon X20 poskytující rychlosti, které překonávají gigabitovou hranici bezdrátového připojení, stejně jako integrované 2×2 802.11ac Wi-Fi a Bluetooth 5.0 pro bezdrátová sluchátka s vysokým výkonem. Extrémně výkonný ZenFone 5Z nabídne operační paměť o kapacitě až 8 GB v kombinaci s až 256GB vnitřním úložištěm.

ZenFone 5 pohání jako první smartphone na světě procesor Qualcomm Snapdragon 636, který je vyváženou kombinací výkonu a energetické účinnosti. Pro okamžitý výkon je v případě modelů ZenFone 5 a 5Z k dispozici exkluzivní funkce ASUS AI Boost, která optimalizuje výkon ve hrách a při plnění dalších náročných úkolů.

Modely ZenFone 5Z a ZenFone 5 jsou vybaveny inteligentními systémy duálních fotoaparátů, které se neustále přizpůsobují a učí. Fotoaparát kombinuje špičkový senzor Sony IMX363 s pixely o velikosti 1,4 μm, širokoúhlý 120° objektiv a clonu f/1,8. Disponuje čtyřosou optickou stabilizací obrazu (OIS) a funkcemi umělé inteligence AI Photo Learning, které dokážou nastavit až 16 různých scénářů podle aktuálních světelných podmínek. Fotoaparát obsahuje i funkce Portrét a Zkrášlení v reálném čase.

 

ZenFone 5 Lite

ZenFone 5 Lite je stylový 6palcový smartphone vybavený jako první na světě čtyřkamerovým systémem s vysokým rozlišením a širokoúhlým objektivem na přední i zadní straně. ZenFone 5 Lite posouvá hranice fotografické kreativity díky hlavnímu fotoaparátu Sony s rozlišením 20 Mpx na přední straně a 16 Mpx na zadní straně a 120° širokoúhlému sekundárnímu fotoaparátu na obou stranách. Na rozdíl od konkurenčních systémů každá kamera pracuje vždy autonomně. Tím je zajištěna vysoká kvalita snímků krajiny, portrétu či skupinových záběrů.

ZenFone 5 Lite je vybaven 6“ IPS FullView displejem s Full HD+ rozlišením a poměrem stran 18:9 s velmi tenkým rámečkem. Díky tomu je telefon rozměry srovnatelný se standardními 5,5“ smartphony. Mobilní platforma Snapdragon 630 dodává telefonu nadprůměrný výkon a zároveň optimalizovanou energetickou účinnost. Novinka nabízí i další praktické a bezpečnostní funkce, jako je NFC pro bezhotovostní platby s Android Pay, dva sloty na SIM karty a další samostatný slot pro microSD kartu. Nechybí ani rychlé odemykání telefonu pomocí obličeje a čtečka otisků prstů.

Nejpopulárnější

To Top