Video

Panasonic vytvořil největší stálou videoinstalaci na světě

Společnost Panasonic Business ve spolupráci se společnostmi MEJV (Man Empty Joint Venture), RES (Realtime Environment Systems Ltd) a filmovým institutem DFI (Doha Film Institute) vytvořila největší stálou videoprojekci na světě, umístěnou v Národním muzeu v Kataru. Představení této instalace proběhlo v rámci výstavy NAB 2019 v expozici zaměřené na vysílání, sportovní akce a živou produkci.

Národní muzeum v Kataru navrhli architekti studia Ateliers Jean Nouvel. Muzeum připomíná slavný symbol pouštní růže a skládá se ze 130 vzájemně propojených disků. Tematická budova zasazená do scenérie města Dauhá získala ocenění za nejlepší návrh a konstrukci fasády (Best Façade Design and Engineering) za rok 2017 udělované sdružením evropských architektů LEAF.

 

Interiér muzea spolu s honosným exteriérem je vzorem pro muzea po celém světě. AV technologie jsou páteří projektovaného obsahu, který je navržen pro účely vzdělávání návštěvníků ve třech oblastech – Počátek, Život v Kataru a Budování národa.

 

Výsledkem spolupráce společností MEJV, RES a DFI je multimediální obsah promítaný pomocí 172 platforem mediálních serverů s využitím softwaru Avolites Ai, což umožňuje reprodukovat video s velmi vysokým rozlišením.

 

Pro tento projekt musely společnosti vybrat tu nejlepší AV technologii a po průzkumu trhu se rozhodli projekt realizovat pomocí 112 projektorů Panasonic s rozlišením 4K nainstalovaných napříč osmi galeriemi. Hlavním úkolem těchto projektorů je mapování projekcí vytvořených devíti místními filmovými režiséry. Pro plánovaný projekt byl vybrán typ PT-RQ13K, hlavně díky jeho 3čipovým DLP™ laserovým diodám, které zajišťují nejvyšší kvalitu obsahu ve 4K. Instalace mimo jiné vyžadovala kompaktní projektory, které umožňují flexibilitu při instalaci.

 

Mark Calvert, výkonný ředitel společnosti Realtime Environment Systems Ltd, uvedl: „Po rozsáhlém průzkumu trhu jsme pochopili, že projektory PT-RQ13K jsou nejen schopné zajistit nejlepší kvalitu obrazu, ale jsou také maximálně kompaktní a pro potřeby této instalace jsou naprosto ideální. Obsah projekce je nejpůsobivější přehlídkou špičkového videomapování a prezentace příběhů, jež jsou nedílnou součástí zážitků návštěvníků v prostorách moderních muzeí. Byli jsme ohromení tím, jak tyto technologie společně dokážou promítat úžasné filmy.“

 

V celém muzeu jsou promítány desítky filmů spojujících historii, současnost i kulturu Kataru. Sedm galerií promítá od podlahy až po strop filmy vyprávějící podrobný příběh exponátů, sbírek a historie v regionu.

 

Na závěr Mark Calvert dodal: „Při otevření muzea jsme byli maximálně ohromeni. Muzeum doslova vtahuje návštěvníky do kultury Kataru. S AV technologií a natočeným obsahem se historie této země stala mnohem přístupnější a zajímavější pro širokou veřejnost.“

Nejpopulárnější

To Top