IT

Panasonic vylepšil Toughbook CF-20

Společnost Panasonic představila nejnovější verzi svého plně odolného odpojitelného notebooku, který do oboru mobilní profesionální výpočetní techniky přináší bezkonkurenční výkon, vyšší zabezpečení a prvotřídní použitelnost. Toughbook CF-20, původně uvedený v roce 2015, je stále prvním a jediným plně odolným notebookem s obrazovkou 10,1 palců a zároveň odpojitelným tabletem.

Vylepšený Panasonic Toughbook CF-20 nabízí vyšší výkonnost při menší spotřebě energie díky technologii procesoru Intel® CoreTM vProTM 7. generace.  Zařízení 2 v 1 se nyní dodává s vyšší, 17hodinovou výdrží baterie a druhou baterií ve standardním vybavení v oblasti klávesnice. Samotný tablet může fungovat 8,5 hodiny. Kombinace těchto dvou nových funkcí znamená, že nově vylepšený CF-20 disponuje výrazně vyšším výkonem a doslova dvojnásobnou životností baterie.

Společnost Panasonic dále vylepšila zabezpečení přihlášení na zařízení díky nové přední kameře s Windows Hello spolu s infračervenými senzory a LED, což znamená, že se uživatelé mohou přihlásit a jsou rozpoznáni pomocí 3D obrázků oblličeje. Bezpečně se tak přihlašují bez zadávání hesla.  Zařízení se také dodává s odpojitelným SSD jako projektovou možností* na ochranou citlivých dat. TPM 2.0 poskytuje klíč v hardwaru určený k šifrování a dešifrování zařízení v izolaci a poskytuje tak ještě vyšší zabezpečení pro korporátní prostředí a možnost podpory kriticky důležitých vládních záležitostí a obrany.

Mezi nové funkce patří i volitelná čtečka magnetického proužku, která umožňuje například čtení věrnostních karet, řidičských průkazů a členských karet. Výrazná zlepšení zadního fotoaparátu zajišťují ostřejší fotografie v lepší kvalitě, a to i v tmavších prostředích. Díky těmto funkcím, možnosti ovládání dotykové obrazovky v rukavicích, speciálnímu držáku pro umístění do vozidla a stolnímu replikátoru portů nemá Panasonic Toughbook CF-20 mezi mobilními profesionálními zařízeními konkurenci.

Panasonic Toughbook CF-20 má díky 6 různým provozním režimům širokou škálu profesionálních použití. Zařízení lze používat jako běžný notebook nebo v prezentačním režimu. Obrazovku lze složit dozadu a zařízení používat v konvertibilním režimu jako tablet nebo je možné tablet úplně odpojit. Díky zabudované rukojeti lze zařízení provozovat při pověšení na zeď, zavěšené na paži nebo při chůzi. Režim pro vozidlo pak zařízení umožňuje dokování do vozidla a používání za jízdy.

Toto zařízení najde své uplatnění například v pojišťovnictví, při správě vozového parku a pronájmu vozidel, využijí jej terénní pracovníci, pracovníci servisu a údržby v technických službách a telekomunikacích a pak také vládní orgány nebo obranné a záchranné složky.

Důležitým prvkem univerzálnosti notebooku Panasonic Toughbook CF-20 je komplexní škála průmyslových portů a doplňkového příslušenství. Zařízení se tak díky své flexibilitě uplatní v každé situaci.

Panasonic Toughbook CF-20 je vybaven kapacitní multidotykovou obrazovkou WUXGA (rozlišení 1920 × 1200 pixelů) s uhlopříčkou 10,1 palců schopnou zachytit dotyk 10 prstů. Zařízení je vhodné i pro pracovníky, kteří musí ovládat dotykové obrazovky v rukavicích, a využívá panelovou technologii IPS. Uživatelům tabletu tak s jasem 800cd/m² poskytuje novou úroveň kvality zobrazování při práci venku. Mezi doplňkovým příslušenstvím nechybí elektronické pero, které umožňuje ovládat dotykovou obrazovku s vyšší přesností i v náročných povětrnostních podmínkách.

Panasonic Toughbook CF-20 je vybaven technologií procesoru Intel CoreTM  i5-7Y57 vProTM (4 MB vyrovnávací paměti, 1,2 GHz až to 3,3 GHz s Intel Turbo Boost Technology) s designem bez ventilátoru, Intel HD Graphics 615, 8GB RAM, 256GB SSD a kompletním operačním systémem Windows 10 Pro.

Aby byli mobilní pracovníci vždy ve spojení, disponuje Panasonic Toughbook CF-20 webkamerou Windows Hello s rozlišením 2 megapixelů, stereofonními mikrofony a dokumentačním zadním kamerou s rozlišením 8 megapixelů. K systémům řízení kanceláře a správy pracovních sil se lze připojit pomocí doplňkového rozhraní 4G LTE a díky doplňkovému systému U-Blox 8 GPS lze používat také přesnou navigaci.

 

K notebooku Panasonic Toughbook CF-20 bude při uvedení na trh k dispozici úplná škála příslušenství, které maximalizuje produktivitu mobilních pracovníků na cestách i v kanceláři.

Tenká a účelová dokovací stanice do vozidel je opatřena nejen průchodkami pro libovolnou anténu, aby se ve vozidle zajistil signál o co největší síle, ale i replikací všech portů, aby uživatelé při dokování nepřišli o žádnou funkci zařízení. V době, kdy je základna s klávesnicí v doku, lze tablet odpojit. Zařízení lze také uzamknout v režimu uskladnění. CF-20 tak zůstane v bezpečí, přičemž uzamčení lze provést v konvertibilním režimu a zároveň používat funkce předávání úkolů nebo využívat GPS.

Díky tenkému stolnímu replikátoru portů lze Panasonic Toughbook CF-20 používat také jako vysoce výkonný osobní počítač. Nabíjecí zařízení na čtyři baterie najde ideální využití ve velkých společnostech, kde se díky možnosti nabíjet více baterií najednou zkrátí délka pracovních výpadků.

Panasonic Toughbook CF-20 navazuje na odolnost předchozích modelů série. Díky konstrukčnímu využití hořčíkových slitin a splnění norem odolnosti IP65 a MIL-STD 810G je zařízení vhodné do každého venkovního prostředí. Nejnovější generace série Toughbook je mobilnější než dříve. V režimu notebooku váží zařízení pouze 1,89 kilogramu, odpojitelný tablet pak má hmotnost 950 gramů. Zařízení tak váží značně méně než běžné 2 kilogramy, které jsou u systémů tohoto druhu standardem.

Díky integrované rukojeti je zařízení okamžitě přenosné a stabilní a klávesy na klávesnici jsou o 8 % větší než u předchozí generace, což usnadňuje zadávání dat.

Notebook Panasonic Toughbook CF-20 se dodává se standardní tříletou zárukou a bude k dispozici od března 2018 za 2 218 £ (63 519 Kč) bez DPH.

Nejpopulárnější

To Top