Mobil

Panasonic uvádí vylepšené odolné handheldové zařízení

Panasonic oznámil nejnovější verzi svého prémiového odolného handheldového zařízení s integrovanou zešikmenou čtečkou čárových kódů pro mobilní pracovníky. S vylepšenou odolností, výrazným zvýšením výkonu, nejlepšími komunikačními funkcemi na světě a lepší viditelností 4,7 palcové obrazovky by se druhá generace tohoto zařízení Panasonic TOUGHBOOK FZ-N1 se systémem Android mohla stát novou jedničkou na trhu.

Nejnovější handheldové zařízení TOUGHBOOK FZ-N1 navazuje na úspěch první generace, která byla uvedena na trh v roce 2016 a stihla se stát oblíbeným pomocníkem společností působících v poštovních službách, logistice a dodávkách jídla po celé Evropě. Mezi další trhy patří záchranné složky, technická infrastruktura a letectví při skenování letenek a palubních lístků. Přístroj lze snadno používat a držet jednou rukou díky své integrované zešikmené čtečce čárových kódů umístěné na zádech přístroje a na displeji se přitom zobrazuje naskenovaná položka. Tím je zajištěna ochrana před opakovanou zátěží a zvyšuje se produktivita.

Druhá generace bude dostupná ve dvou modelech: nový model pouze s Wi-Fi pro mobilní pracovníky ve skladišti a na místě a model s kombinací 4G a Wi-Fi pro mobilní pracovníky, kteří mezi různými místy cestují. Tenké (16,3 mm) a lehké (274 g) zařízení lze snadno použít i pro telefonní hovory. Má tři mikrofony vybavené vynikající technologií potlačení šumu a dva přední reproduktory poskytující zvuk o hlasitosti až 100 dBA, takže je jasně slyšet i v hlučném prostředí.

 

Ještě lepší zážitek

4,7palcový kapacitní multidotykový displej s HD rozlišením je navržený pro použití pracovníky na přímém slunečním světle nebo za intenzivního deště a také pro použití v rukavicích. Přístroj lze také používat s volitelným aktivním perem pro účely přesnějšího zachycení podpisu a rozpoznávacích schopností.

 

Více výkonu

Zařízení poslední generace je flexibilnější a výkonnější než kdy dříve a připravené na budoucnost. Používá operační systém Android 8.1 Oreo s plánovanou aktualizací na Android 9.0 (Pie). Je vybaveno nejnovějším osmijádrovým procesorem Qualcomm s navýšenou pamětí RAM o velikosti 3 GB a úložištěm Flash o velikosti 32 GB, což je dvakrát více než u první generace.

Výdrž baterie se z 8 hodin prodloužila na 12, aby bylo možno pracovat i na delších směnách. Možnost výměny za chodu zůstala zachována, takže není nutné práci přerušovat ani během dlouhého provozu.

Komunikační schopnosti zařízení nemají na trhu odolných handheldových zařízení konkurenci. Jako jedno z prvních nabízí Bluetooth 5.0 a je tak možná rychlejší výměna dat nebo komunikace na delší vzdálenosti. Podporuje také standard rychlého přepínání přístupových bodů Wi-Fi, aby se mohli pracovníci ve skladech a kancelářích rychleji přesouvat mezi jednotlivými oblastmi bez ztráty konektivity.

Je zde 8MP zadní a 5MP přední fotoaparát pro pořizování fotografií a videozáznamů, stejně jako port micro USB, slot pro paměťovou kartu typu micro SDXC a dva sloty nano SIM.

 

Odolnější než kdy dříve

Plně odolné zařízení je také odolnější než kdy dříve. Testováno bylo podle normy MIL-STD-810G a odolá pádu z výšky 2,1 m (oproti předchozímu 1,8 m). Pracovníky pohybující se v nízkých teplotách, například řidiče dodávající mražené či chlazené jídlo, bude také zajímat, že rozsah provozní teploty zařízení se rozšířil na -20 °C až +50 °C.*

Nejpopulárnější

To Top