Video

Panasonic představuje tři revoluční „zero offset”objektivy

Společnost Panasonic oznámila uvedení tří nových objektivů s krátkou projekční vzdáleností pro jednočipové a tříčipové DLP™ projektory. Za pozornost stojí první UST objektiv na světě, který je vybaven elektrickým optickým zoomem.

Nová řada zahrnuje objektiv ET-DLE020 se zoomem pro ultrakrátkou projekční vzdálenost, což je první objektiv s elektrickým optickým zoomem navrženým tak, aby vyhovoval všem jednočipovovým DLP™ projektorům Panasonic. Kromě toho Panasonic vyvinul dva objektivy pro tříčipové DLP™ laserové projektory s vysokým jasem. Objektivy ET-D3LEW200 se zoomem pro krátkou projekční vzdálenost a ET-D3LEU100 pro ultrakrátkou projekční vzdálenost jsou vhodné pro projektory s jasem 20 000 a 30 000 lumenů, s rozlišením WUXGA i 4K+.

Objektivy pro tříčipové DLPTM projektory mají netradiční design ve tvaru písmene L, který eliminuje problém posunu obrazu. Dále řeší komplikace spojené s promítáním z krátké vzdálenosti v omezeném prostoru, zejména v místech s nízkými stropy. Díky inovativnímu designu Panasonic také odstranil vizuální překážky způsobené některými objektivy UST, které vyčnívají z projektoru. Nově je tak možné použít soustřel více projektorů pro znásobení jasu i z krátké vzdálenosti.

„Tato inovace umožňuje vytvářet instalace, ve kterých využíváme každý centimetr dostupné promítací plochy, a to na místech, kde to dříve nebylo možné, jako jsou například výlohy, muzejní chodby, zastřešené zábavní parky nebo výstavní prostory. Pokud jde o rozsah instalací pro naše zákazníky, nabídneme jim nyní daleko širší možnosti,“ řekl marketingový manažer společnosti Panasonic pro Evropu Hartmut Kulessa.

Panasonic naplánoval uvedení objektivů na trh na září 2019. Všechny tři objektivy mají plný rozsah elektrického posuvu objektivu. Ten umožňuje větší flexibilitu při nastavování. Dva modely s elektrickým zoomem zjednodušují nastavení velikosti a pozice obrazu při instalaci.

Objektiv ET-D3LEU100 pro ultrakrátkou projekční vzdálenost nabízí projekční poměr 0,37:1 (4K+), zatímco objektiv ET-D3LEW200 s optickým zoomem pro krátkou projekční vzdálenost má projekční poměr 0,70–0,91:1 (4K+). Oba modely eliminují ofset bez navýšení projekční vzdálenosti. Elektrický (vertikální) posuv objektivu ±59 % umožňuje projektoru široké možnosti nastavení. Funkce paměti objektivu (ZOOM a pozice) navíc urychluje proces kalibrace.

Objektiv ET-DLE020 se zoomem pro ultrakrátkou projekční vzdálenost nabízí projekční poměr 0,28–0,30:1 (WUXGA) a elektrický posuv objektivu +50 % až -16 % (V) a +23 % až -10 % (H) poskytuje větší možnosti nastavení obrazovky ve všech čtyřech směrech.

Nejpopulárnější

To Top