Video

Panasonic představila novou přenosovou kameru na rameno

Společnost Panasonic představila novou přenosovou kameru 4K AJ-CX4000GJ na rameno. Produkt, který bude uveden na trh v prosinci 2019, navazuje na handheldové zařízení AG-CX350 jakožto nová řada „CX“ 4K kamer.

 

AJ-CX4000GJ je kamera s B4 adaptérem pro výměnné objektivy, typická pro broadcast použití. Kamera je vybavena velkoformátovým obrazovým snímačem 11MP a umožňuje vysoce kvalitní záznam obrazu 4K (UHD) s horizontálním rozlišením 2 000 řádků televizního obrazu. Je také kompatibilní s HDR a v souladu s BT.2100 a BT.2020.

 

Vysoký výkon a kvalita obrazu s “HEVC” CODECem jsou uzpůsobeny pro záznam 4K snímků. S kamerou je také možné dlouhodobě nahrávat vysokou kvalitu obrazu ve 4K/10 bit, kdy je datový tok a kapacita uložiště plně pod kontrolou. Pro nahrávací média lze zvolit spolehlivou a vysokorychlostní kartu „ExpressP2“ nebo kartu „microP2“ s nízkými provozními náklady (lze použít i paměťovou kartu SDXC). Podporuje také nahrávání „AVC-ULTRA“ CODEC (HD) z konvenční série P2HD. Je také možný 10bitový výstup UHD 60p/50p 4:2:2 přes výstup 12G-SDI.

 

Kamera AJ-CX4000GJ nabízí také inovativní síťové řešení. Snímky lze distribuovat v režimu HD do streamovacích internetových služeb pomocí funkce „Přímého streamování“, která je kompatibilní s RTSP, RTMP a RTMPS. Terminál LAN vybavený uzamykacím mechanismem (kompatibilní s 1000BASE-T) podporuje připojení NDI|HX. Přenos a řízení kamery je možné pomocí připojení IP a lze jej připojit k systému záznamu/distribuce kombinovanému s kamerou Panasonic s dálkovým ovládáním.

 

Pro sportovní akce a dokumentární záznamy nabízí tato kamera vysoce kvalitní 4K snímky, které jsou požadovány pro broadcast odvětví.

Nejpopulárnější

To Top