IT

Odolný tablet s termokamerou

Panasonic představil plně odolný tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 vybavený termálním zobrazováním, který je navržený tak, aby umožňoval snímat a zpracovávat fotografie na cestách. Tento praktický tablet s uhlopříčkou 7 palců vybavený mikrokamerou s termálním zobrazováním FLIR funguje na systému Windows a umožňuje pracovníkům v terénu na místě snímat a zpracovávat přesné termální fotografie, které mohou následně odesílat pomocí podnikových aplikací a přidávat k nim další obsah s metadaty, například QR kódy.

Kombinace termální kamery a výkonného odolného tabletu Panasonic s jeho všestranným a konfigurovatelným nastavením je ideální pro různé podnikové oblasti a použití. Kromě zřejmých použití při vyhledávání tepla, které mohou využívat protipožární a jiné nouzové služby nebo zaměstnanci v sektoru obrany, lze tepelné zobrazování využít ve výrobě ke kontrole výrobní linky a při zajišťování kvality. Dále také při provádění údržby a oprav technickými a terénními službami, v oborech týkajících se ropy a plynu, letectví, automobilového průmyslu nebo stavebnictví při správě aktiv a diagnostice.

Aplikace pro termální zobrazovaní byla vyvinuta společností Panasonic. Ta využila své 20leté zkušenosti v oblasti poskytování hardwarových a softwarových řešení pro podnikové zákazníky. Díky softwarovým možnostem Standard a Pro (dodatečná licence) mohou uživatelé měřit nejvyšší a nejnižší body teploty, pořizovat fotografie nebo videa a přidávat ke snímkům metadata, například QR kódy. Tato dodatečná datová funkce umožňuje integrovat snímky s různými podnikovými aplikacemi díky možnostem a funkcím připojení tabletu Panasonic Toughpad.

Mikrokamera s termálním zobrazováním FLIR Lepton nabízí rozlišení termálního zobrazování 160×120 a umožňuje zobrazovat teploty v rozsahu od −20 °C po +400 °C s odchylkou do pěti stupňů.

Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 nabízí vysoký pracovní výkon a funkci multitaskingu díky operačnímu systému Windows 10 Pro a procesoru Intel Core nebo Atom Core 6. generace. Pracovníkům v terénu nabízí zařízení 8hodinovou výdrž baterie s volitelnou 16hodinovou výdrží a možností výměny baterie za chodu. Displej čitelný na slunečním světle lze obsluhovat pomocí stylusu nebo dotykového displeje, který lze používat i v rukavicích.

Díky flexibilním možnostem přizpůsobení lze zařízení podle potřeby nakonfigurovat pomocí čtečky čárového kódu, sériového portu, sítě 4G nebo karty Smartcard. Díky plně odolnému provedení bez ventilátoru je tablet odolný vůči pádům až z výšky 180 cm, dále má certifikaci odolnosti IP65. Zároveň je dostatečně kompaktní a lehký, aby jej bylo možné nosit v kapse.

„Tablet Toughpad FZ-M1 s tepelným zobrazováním FLIR je další ukázkou toho, že společnost Panasonic dodává již připravené a praktické podnikové aplikace využívající naše špičková a odolná mobilní zařízení, jako i toho, že rozumíme potřebám mobilních zaměstnanců,“ říká Jan Kaempfer, generální vedoucí marketingového oddělení ve společnosti Panasonic Computer Product Solutions. „Toto řešení už bylo úspěšně mezinárodně ověřeno v širokém rozsahu podnikových použití od kontroly účinnosti klimatizačních jednotek ve vlakových vozech až po sledování opotřebování asfaltových silnic.“

„Jsme rádi, že můžeme uvítat společnost Panasonic jako partnera v programu „Thermal by FLIR“ díky jejich tabletu vybavenému mikrokamerou s termálním zobrazováním FLIR, která je určený především pro podnikové zákazníky,“ říká Frank Pennisi, prezident průmyslové a podnikové jednotky společnosti FLIR. „Tablet Panasonic Toughpad FZ-M1 umožňuje společnosti Panasonic nabízet možnosti, které jsou jedinečné pro uživatele odolných tabletů. Těšíme se, že více lidí bude moci objevit výhody termálního zobrazování a funkce World’s Sixth Sense.“

Kamery s termálním zobrazováním budou v průběhu roku 2018 k dispozici také v dalších produktech.

Nejpopulárnější

To Top