Video

Nový televizor Z9K 8K Mini LED od Sony již brzy v prodeji

Společnost Sony informuje o dostupnosti televizorů BRAVIA XR MASTER Series Z9K 8K Mini LED v Evropě – ve vybraných zemích se již přijímají předobjednávky.

Jedinečná technologie XR Backlight Master Drive, poháněná procesorem Cognitive Processor XR™, přesně řídí naši nejnovější generaci podsvícení Mini LED televizoru Z9K a zajišťuje neuvěřitelný jas. Vychutnejte si nebývalý dynamický rozsah s neuvěřitelně jasnými světlými partiemi a hlubokými odstíny černé, stejně jako nádherně přirozené střední tóny téměř bez odlesků nebo světelných závojů kolem světlých míst. S funkcí XR 8K Upscaling si užijete zábavu v kvalitě blízké 8K bez ohledu na obsah nebo zdroj. Kognitivní procesor XR™ od společnosti Sony využívá obrovské množství dat a inteligentně obnovuje ztracené textury a detaily pro obraz jako v reálném světě.

Tyto nové inovace nám pomáhají přinášet nejlepší a nejúchvatnější zážitky ze sledování, které věrně reprodukují skutečný záměr tvůrce. Při sledování filmů si diváci mohou vychutnat náš vylepšený systém Acoustic Multi-Audio™, který přesně sladí polohu zvuku s děním na obrazovce a zajistí skutečně pohlcující audiovizuální zážitek. Model Z9K také nabízí nové funkce, které individualizují a zdokonalují domácí zábavu. Netflix Adaptive Calibrated Mode[1],[2] automaticky upravuje zpracování obrazu v závislosti na okolních světelných podmínkách, takže budou oblíbené pořady a filmy vypadat přesně podle záměru jejich tvůrců, a to za jakýchkoli podmínek. Nový režim Sony BRAVIA CORE Calibrated Mode navíc automaticky upraví kvalitu obrazu na obrazovce tak, aby lépe odpovídala původní vizi tvůrce videa[3]. Televizory navíc nesou označení ‚Ideální pro PlayStation 5‘[4], které signalizuje, že disponují také dvěma exkluzivními funkcemi pro PS5® – Automatické mapování tónů HDR[5] a Automatický režim obrazu žánrů[6].

Společnost Sony letos také představuje nově vyvinutou originální kameru BRAVIA CAM [7], které rozpozná, kde uživatelé sedí, a podle toho optimalizuje obraz i zvuk. Umožňuje ovládání gesty, videochat a nabídne mnoho dalších nových zábavných zážitků, které čekají na to, až je objevíte.

S rostoucí poptávkou po ještě větších televizních obrazovkách se pojí také riziko větší spotřeby energie. Společnost Sony se však zavázala, že bude usilovat o udržitelnost, a to od fáze vývoje až po zážitek ze sledování. Cílem globálního ekologického plánu společnosti Sony nazvaného „Road to Zero“ je dosáhnout udržitelné společnosti tím, že do roku 2050 dosáhne nulové ekologické stopy v celém životním cyklu svých výrobků a obchodních aktivit. S ohledem na tyto cíle využívají naše televizory pro rok 2022 vysoký obsah recyklovaných plastů s technologií SORPLAS™ vyvinutou společností Sony. Použitím materiálu SORPLAS[8] jsme zvýšili využití recyklovaného materiálu, aniž bychom slevili z kvality designu či odolnosti, a snížili jsme celkovou spotřebu primárního plastu až o 60 %[9]. Toto množství odpovídá přibližně 140 000 000 kompaktních disků. Navíc dokáže systém BRAVIA CAM společnosti Sony rozpoznat, že diváci již televizor nesledují, a ztlumí displej, aby šetřil energii.

Nejdůležitější vlastnosti Z9K 8K Mini LED TV série BRAVIA XR MASTER:

 • Cognitive Processor XR™: Posuňte zobrazení a zvuk na vyšší úroveň díky technologii Cognitive Processor XR™. Náš revoluční procesor v televizorech Sony BRAVIA XR™ reprodukuje obsah tak, jak ho vidí a slyší lidé, a poskytuje tak neuvěřitelně realistický zážitek. Obraz je křížově analyzován a vyčištěn, zejména v oblasti ohniska, aby měl skutečnou hloubku, mimořádný kontrast a nádherně živé barvy.
 • Acoustic Multi-Audio™ využívá čtyři výškové reproduktory integrované v rámu televizoru rozmístěné v horní části televizoru a po jeho stranách, které posilují zdroje směrového zvuku a zajišťují, aby byl obraz a zvuk v dokonalé harmonii pro dokonalý zážitek jako v kině.
 • 360 Spatial Sound Personalizer: V kombinaci s televizory BRAVIA XR[10] nabízí tato technologie dokonale optimalizovaný prostorový zvuk pro nákrční reproduktory, jako je SRS-NS7 od společnosti Sony, a vybraná sluchátka Sony – to vše s minimální nutností konfigurace. Specializované aplikace dokonce přizpůsobují filmové zvukové pole analýzou individuálního tvaru uší uživatelů.
 • Dokonalejší zážitek díky audio produktům Sony: Nové televizory BRAVIA XR od společnosti Sony se skvěle hodí k řadě zvukových produktů Sony, jako je systém domácího kina HT-A9 nebo sound bary HT-A7000. 360 Spatial Sound Mapping, nová hranice technologie prostorového zvuku, je nejnovějším doplňkem modelů HT-A7000 a HTA5000[11]. Kalibrací zvuku podle zvolené místnosti pro sledování vytváří tato technologie několik optimálně rozmístěných virtuálních reproduktorů pro širší a pohlcující filmové zvukové pole. Pomocí funkce Acoustic Center Sync[12] převezme televizor BRAVIA XR roli středového kanálu spolu se systémem domácího kina nebo sound barem jako součást sestavy 360 Spatial Sound Mapping[13]. To umožňuje, aby zvuk dokonale odpovídal dění na obrazovce.
 • BRAVIA CAM7: Tato nová průkopnická technologie zajistí díky optimalizaci kvality obrazu a zvuku, aby uživatelé měli vždy to nejlepší místo pro pozorování. BRAVIA CAM nabízí také ovládání gesty, videochat a mnoho dalších nových zábavných zážitků.
 • Ambient Optimization Pro: Uživatelé mohou připojit svůj televizor BRAVIA XR s kamerou BRAVIA CAM a užívat si televizi jako nikdy předtím. BRAVIA CAM rozpozná, kde se uživatelé v místnosti nacházejí a jak daleko jsou od televizoru, a poté upraví nastavení zvuku a obrazu tak, aby bylo vše ideální.
 • Google TV: Nabízí více než 700 000 filmů, pořadů, živých televizních vysílání a dalších položek z aplikací a předplatného a plynule je organizuje. Zajímavý program najděte snadno pomocí personalizovaných doporučení a přidejte si pořady a filmy do jednoho seznamu sledování, abyste měli přehled o tom, co chcete sledovat. Uživatelé mohou do svého seznamu sledovaných pořadů přidávat i z telefonu nebo notebooku pomocí vyhledávání Google[14].
 • Prémiový dálkový ovladač: Náš nový prémiový hliníkový dálkový ovladač se snadno používá, je přehledný, má zjednodušená tlačítka a podsvícení, takže uživatelé vše dobře vidí i ve tmě. Už nikdy neztratíte dálkový ovladač za polštáři pohovky; díky funkci Finder stačí, aby uživatelé řekli televizi, aby našla dálkové ovládání a ovladač zazvoní.
 • BRAVIA CORE: Aplikace BRAVIA CORE3 je předinstalovaná filmová služba, která nabízí až 10 filmů, jež lze zhlédnout, a až 24 měsíců neomezeného streamování při zakoupení televizoru BRAVIA XR. Díky technologiím BRAVIA XR, Pure Stream™[15] a IMAX® Enhanced má obsah úžasný obraz a špičkovou kvalitou zvuku. Díky režimu BRAVIA CORE Calibrated Mode se filmy automaticky přizpůsobí optimálnímu nastavení obrazu a vytvoří tak skutečně výjimečný zážitek z domácího sledování filmů. Postupem času bude aplikace obohacena o nové funkce. BRAVIA CORE bude v roce 2022 k dispozici ve více než 75 zemích.
 • Netflix Adaptive Calibrated Mode: Nový režim zobrazení, který využívá snímač okolního světla Sony BRAVIA XR a zajišťuje zachování tvůrčího záměru za všech světelných podmínek. Úzká spolupráce společnosti Sony se společností Netflix znamená, že si diváci mohou vychutnat obsah Netflixu s přesnými barvami, přesným kontrastem a věrným pohybem, ať už si obsah užívají v tmavém nebo dobře osvětleném prostředí.1
 • Perfect for PlayStation®5: Spojte televizor BRAVIA XR s konzolí PlayStation®5 a vychutnejte si fantastické herní zážitky. Pouze televizory BRAVIA XR automaticky upravují a optimalizují obraz tak, aby byl optimálně nastaven pro použití s konzolí PlayStation®5, ať už ji používáte k hraní her nebo sledování filmů. Díky pohlcujícímu obrazu a zvuku budou mít uživatelé pocit, že jsou přímo uprostřed děje. A díky rozlišení 4K se 120 snímky za sekundu, které je specifikováno rozhraním HDMI 2.1, poskytují naše televizory plynulý a čistý pohyb pro hraní s rychlou odezvou.4

Závazek udržitelnosti: Společnost Sony se zavázala, že bude usilovat o udržitelnost, a to od fáze vývoje až po zážitek ze sledování. V letošním roce využívají vybrané modely SORPLAS™, materiál vyvinutý společností Sony, plastový materiál, který je z 99 % recyklovaný a omezil množství použitého primárního plastu až o 60 %8. Rovněž jsme zmenšili velikost obalů televizorů přibližně o 15 % a omezili zásadním způsobem použití inkoustu (přibližně o 90 %) a plastů (přibližně o 35 %).9 Navíc dokáže systém BRAVIA CAM rozpoznat, že diváci již televizor nesledují, a ztlumí displej, aby šetřil energii.

 

Vlastnosti MASTER Series Z9K 85” a 75” 8K Mini LED TV:

 • Cognitive Processor XR chápe, jak lidé vidí a slyší, a poskytuje revoluční zážitek, který diváky zcela vtáhne do jejich oblíbeného obsahu.
 • Technologie XR Backlight Master Drive přesně ovládá naše nejnovější zadní podsvícení Mini LED, které přináší výjimečný kontrast s vysokým jasem a hlubokými odstíny černé.
 • Díky kombinaci technologií XR Triluminos™ Pro a XR Contrast Booster 20 dokážou televizory reprodukovat miliardy barev s výjimečným kontrastem černé.
 • X-Anti Reflection minimalizuje odlesky pro nerušený zážitek ze sledování.
 • X-Wide Angle™ poskytuje živé a realistické barvy z jakéhokoli úhlu při zachování více barev a jasu
 • Režim BRAVIA CORE Calibrated Mode3
 • Akustická technologie Acoustic Multi-Audio™ využívá čtyři výškové reproduktory integrované v rámu televizoru rozmístěné v horní části televizoru a po jeho stranách, které posilují zdroje směrového zvuku a zajišťují, aby byl obraz a zvuk v dokonalé harmonii pro dokonalý zážitek jako v kině.
 • Acoustic Center Sync optimalizuje zvukový výstup z televizoru a soundbaru pro dokonalejší zážitek z poslechu.12
 • BRAVIA CAM7 a Ambient Optimization Pro
 • Rychlý přístup k celé řadě obsahu a služeb pomocí Google TV.14
 • Bezdotykové hlasové ovládání
 • Prémiové dálkové ovládání
 • Nositelem minimalistického kompaktního designu s hladkými okraji je jednolitá tabule z tvrzeného skla, která zajistí, že se mohou diváci dokonale soustředit na obraz stejně jako v kině, aniž by je cokoli rušilo.
 • Třípolohový stojan nabízí tři možnosti instalace, včetně polohy s menším půdorysem šetřícím místo, polohy eliminující rušivý dojem a polohy pro soundbar, která zvedne televizor a integruje systém soundbaru.

 

 1. Kvalita dopočítaných, simulovaných a vylepšených obrázků ve formátu 8K se může lišit s ohledem na zdrojový obsah.
 2. Vyžadováno předplatné služby Netflix. Dostupnost 4K Ultra HD závisí na vašem předplatném Netflix, internetovém připojení, možnostech zařízení a dostupnosti obsahu. www.netflix.com/termsofuse
 3. Zakupte si televizor a zaregistrujte se do BRAVIA CORE™ do 23. 2. 2024. Počet titulů, kreditů a uplatnění/doba sledování a výběr se liší podle modelu televizoru a mohou se změnit. Vhodné televizory a smluvní podmínky: https://www.sony.net/bravia-core. Streamování z BRAVIA CORE vyžaduje členství. Síťové služby, obsah, operační systém a software produktu mohou podléhat samostatným podmínkám nebo podmínkám třetích stran a mohou být kdykoli změněny, přerušeny nebo ukončeny a mohou vyžadovat poplatky, registraci a informace o kreditní kartě.
 4. Doba zpoždění vstupu měřená prostřednictvím herního HDMI vstupu 4K/120fps se může v reálném čase lišit podle prostředí používání nebo specifických podmínek. Je vyžadován herní titul podporující 4K/120fps.
 5. Automatické mapování tónů HDR – Aktualizace softwaru na konzoli PlayStation®5 a TV dostupné prostřednictvím automatické aktualizace nebo aktualizace iniciované uživatelem. Chcete-li aktivovat Automatické mapování tónů HDR, musíte povolit funkci při prvním spárování TV a PS5; nebo bude nutné odpojit TV a PS5, provést tovární reset a aktivovat funkci během počátečního nastavení. Funkce je podporována pouze v případě, že jsou PS5 a TV přímo propojeny. Podporované modely: Všechny modely BRAVIA XR, X85K, X85J, X80K, X80J, XH90.
 6. Automatický režim obrazu žánrů – Aktualizace softwaru na konzoli PlayStation®5 a TV dostupné prostřednictvím automatické aktualizace nebo aktualizace iniciované uživatelem. Tato funkce funguje, když je Automatický režim obrazu na televizoru nastaven na ZAPNUTO a je podporována pouze v případě, že jsou PS5 a TV přímo propojeny. Podporované modely: Všechny modely BRAVIA XR, X85K, X85J, X80K, X80J, XH90.
 7. Funkce BRAVIA CAM (kromě videochatu) vyžadují aktualizaci firmwaru.
 8. Míra recyklace se týká nehořlavých materiálů. Recyklovatelný materiál použitý na televizoru se může lišit v závislosti na velikosti.
 9. Procento ve srovnání s rokem 2018. Produkty se sníženou spotřebou nových plastů o 60 % jsou k dispozici pouze u některých modelů a v některých regionech.
 10. 360 Spatial Sound personalizer vyžaduje dodávaný vysílač (WLA-NS7)] a model televizoru BRAVIA XR jež se prodávají samostatně.
 11. Vyžaduje aktualizaci softwaru 360 Spatial Sound Mapping u modelů HT-A7000 a HT-A5000.
 12. Režim BRAVIA Acoustic Center Sync funguje s následujícími modely: řada Z9K, řada A95K, řada A90K, řada A80K, řada X95K, řada X90K, řada Z9J, řada A90J, řada A80J a řada X95J. Dostupnost produktu se v jednotlivých zemích liší.
 13. U modelu HT-A7000 jsou vyžadovány volitelné bezdrátové zadní reproduktory (prodávají se samostatně). Volitelné zadní reproduktory nemusí být k dispozici ve všech zemích a oblastech.
 14. Uživatel musí přijmout podmínky služby Google (http://www.google.com/policies/terms/), podmínky služby Play (https://play.google.com/intl/cs-CZ/about/play-terms /index.html) a Zásady ochrany osobních údajů (http://www.google.com/policies/privacy/) k používání televize. Uživatel se musí připojit k účtu Google, aby mohl používat určité inzerované funkce, včetně hlasu k aktivaci propojených aplikací, a během nastavování nainstalovat určité aplikace a operační software. Používání televizoru bez připojení k účtu Google umožňuje pouze základní funkce televizoru a určité aplikace. Bezdrátové připojení vyžaduje domácí síť 802.11 (doporučeno 802.11n). Síťové služby, obsah, operační systém a software tohoto produktu mohou podléhat samostatným podmínkám nebo podmínkám třetích stran a mohou být kdykoli změněny, přerušeny nebo ukončeny a mohou vyžadovat poplatky, registraci a informace o kreditní kartě. Aplikace musí být kompatibilní s TV. Dostupnost aplikací se liší podle regionu a zařízení. Google TV je název softwaru tohoto zařízení a ochranná známka společnosti Google LLC. Google je ochranná známka společnosti Google LLC.
 15. Uživatel musí nastavit prostředí širokopásmové sítě. Ve výchozím nastavení je Pure Stream vypnuto a musí být zapnuto v nastavení BRAVIA CORE. BRAVIA CORE nabízí streamování mezi 30Mbps-80Mbps, jakmile uživatel zapne Pure Stream. Pro přístup k Pure Stream rychlostí 30 Mbps musí mít uživatel minimální rychlost internetu 43 Mbps přes Wi-Fi. Pro přístup k Pure Stream v nejvyšší kvalitě dostupné při rychlosti 80 Mb/s musí mít uživatel minimální rychlost internetu 115 Mb/s přes Wi-Fi. S ohledem na omezení streamování videa provozovatele sítě, BRAVIA CORE automaticky vybere nejlepší datový tok s adaptivní funkcí streamování na základě dostupné rychlosti internetu.

Nejpopulárnější

To Top