IT

Nový Swift 5 od Aceru zůstává nejlehčím 14″ notebookem na světě, nyní s dedikovanou grafikou pro vysoký výkon na cestách

Společnost Acer dnes představila inovované modely svého populárního ultrapřenosného notebooku Swift a all-in-one stolních počítačů Aspire, vše poháněné nejnovějšími procesory Intel® Core desáté generace a systémem Windows 10.

Notebook Acer Swift 5 (SF514-54T/SF514-54GT), který byl navržen pro vysoký výkon na cestách, a notebooky Swift 3 (SF314-57/SF314-57G) jsou vybaveny vším, co má ultrapřenosný notebook mít: elegantní tělo, stylový design a tenké rámečky v kombinaci s vynikajícím výkonem a výdrží na baterii. Nové stolní all-in-one počítače Acer Aspire C zaměřené na studenty a rodiny jsou tenké, prostorově úsporné a elegantně navržené s působivě tenkými rámečky, takže uživatelé uvidí více obrazovky a poskytují skvělý výkon pro řadu použití.

„Neustále vyzýváme sami sebe, jak nejlehčí 14″ notebook na světě[1] ještě vylepšit,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooky, IT Product Business, společnost Acer. „Nový Swift 5 jsme vybavili dedikovanou grafikou a nejnovějšími procesory, takže profesionálové, kteří jsou neustále na cestách, již nemusí dělat kompromisy mezi výkonem a snadnou přenositelností.“

„Procesory Intel Core 10. generace předefinují to, co je v moderním notebooku možné, a to tím, že poprvé do počítače přinesou umělou inteligenci s širokým záběrem, zbrusu novou grafickou architekturu pro skok ve výkonu díky grafice Iris Plus a integrované špičkové možnosti připojení díky Wi-Fi 6 (Gig +) a rozhraní Thunderbolt 3,“ řekl Chris Walker, viceprezident společnosti a generální ředitel divize mobilních klientských platforem ve skupině klientských počítačů, společnost Intel. „Mezi společnostmi Intel a Acer byla skvělá spolupráce, která vdechla život výkonu a schopnostem v nových krásně navržených noteboocích Swift.“

Acer Swift 5, nejlehčí 14″ notebook na světě2

O 14″ notebooku Acer Swift 5 je známo, že je již od svého uvedení nejlehčím notebookem ve své třídě2, a to díky tělu vyrobeném z dokonale vyvážené kombinace hořčíko-lithiových a hořčíko-hliníkových slitin. Tato nejnovější generace váží pouhých 990 g, přitom může být osazena dedikovanou grafikou NVIDIA® GeForce® MX2501, anebo váží ještě méně s nově aktualizovanou integrovanou grafikou Intel® Iris® Pro. To vše při tloušťce pouhých 14,95 mm. Obrazovku na třech stranách lemuje úzký rámeček a notebook tak nabídne vysoký 86,4% poměr velikosti obrazovky ke svému tělu.

Díky procesoru Intel Core i7-1065G7 desáté generace a až 512GB SSD úložišti se čtyřmi PCIe 3.0 linkami budou mít uživatelé k dispozici mimořádně vysoký výkon. O vynikající kvalitu barev se zase postará 14″ dotykový Full HD displej využívající technologii IPS. Swift 5 je vybaven USB-C konektorem s kompletní funkcionalitou, který podporuje Thunderbolt ™ 3, dále dvoupásmovou Intel Wi-Fi 6 (802.11ax) a nechybí ani podpora Windows Hello prostřednictvím integrované čtečky otisků prstů.

 

Swift 5, který byl navržen pro často cestující profesionály, je lehký, a přitom výkonný notebook s až 12,5hodinovou[ii] výdrží na baterii pro každodenní produktivní práci. Swift 5 podporuje ultrarychlé nabíjení poskytující 4,5 hodiny používání za pouhých 30 minut na nabíječce[iii]. Uživatelé se mohou přihlásit pomocí dotyku prostřednictvím Windows Hello, aby jim byl zajištěn snadnější a bezpečnější přístup.

Acer Swift 3, stylový a snadno přenosný výkonný stroj

Lehký a stylový notebook Acer Swift 3 má 14″ Full HD IPS3 displej, je dostupný v šedém provedení steel gray, růžovém millennial pink a váží pouhých 1,19 kg. Swift 3 ve svém 15,95 mm tenkém těle také ukrývá spoustu výkonu, a to díky procesoru až Intel Core i7-1065G7 s grafikou Intel Iris Plus a volitelnou dedikovanou NVIDIA GeForce MX250, která udržuje vše v chodu při optimální rychlosti. Notebook je také vybaven až 512GB SSD úložištěm se čtyřmi PCIe 3.0 linkami, 16 GB paměti LPDDR4X RAM, rozhraním Thunderbolt 3 a dvoupásmovou Intel Wi-Fi 6 pro plynulejší a příjemnější bezdrátové připojení, díky čemuž se tento ultrapřenosný notebook skvěle hodí na práci i zábavu. Poskytuje až 12,5hodinovou[iv] výdrž na baterii a nabízí možnost rychlého nabíjení: 30 minut na nabíječce mu dokáže poskytnout 4 hodiny výdrže na baterii při přehrávání videa.

Notebooky Swift 3, které jsou vhodné na práci i zábavu, oživují fotky i videa díky svým pouhých 4,37 mm tenkým rámečkům a 84% poměru velikosti obrazovky k tělu notebooku. Swift 3 je také vybaven technologiemi Acer Color Intelligence™ a Acer ExaColor pro vylepšený živý obraz.

Řada Acer Aspire C, ideální all-in-one počítač pro celou rodinu

Pouhých 6,8 mm1 tenký all-in-one počítač Acer Aspire C s prostorově úsporným a elegantním designem přichází se stylovým vzhledem a spoustou praktických funkcí pro studenty i celou rodinu. Je k dispozici v úhlopříčkách 27″, 24″ a 22″ Full HD IPS displeje, všechny modely pohání procesory Intel Core desáté generace a volitelná dedikovaná grafika NVIDIA MX130. Díky až 32 GB paměti DDR4-2666 a spoustě diskového prostoru, který zajišťuje až 1TB M.2 NVMe SSD1 a až 2TB 2,5″ HDD, je řada Aspire C ideálním all-in-one řešením pro spoustu uživatelů s širokou škálou potřeb.

Ochranu soukromí zajišťuje možnost uzavření clony kamery1, když není webkamera využívána a HDMI výstup zase nabízí možnost připojení sekundární obrazovky. K dispozici jsou čtyři porty USB 3.1 Gen 11 pro připojení periferií, které poskytují výbornou flexibilitu, aby počítač splňoval specifické potřeby a požadavky, mezi které patří tisk, hraní her a používání myši či klávesnice pro psaní delších úkolů. Mladé i starší oči jsou chráněny souborem technologií Acer Vision Care, mezi které patří Acer Bluelight Shield snižující míru vystavení modrému světlu a Flickerless1 eliminující blikání obrazovky pro větší pohodlí.

 

Cena a dostupnost

Acer Swift 5 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 899 €.

Acer Swift 3 bude v oblasti EMEA k dispozici v říjnu za cenu od 599 €.

Acer Aspire C bude v oblasti EMEA k dispozici v lednu 2020 za cenu od 599 €.

[1] Na základě interního průzkumu společnosti Acer z 3. září 2019 konkurenčních 14″ klasických notebooků dostupných na trhu a využívajících operační systém Windows či OSX

[ii] Uvedená výdrž na baterii vychází z testů surfování na webových stránkách. V testovací smyčce se každých 30 s načítá 50 vybraných webových stránek v prohlížeči Microsoft Edge, dokud se nevybije baterie. Uvedená výdrž baterie slouží pouze pro srovnání. Skutečná se liší v závislosti na modelu, konfiguraci spuštěných aplikacích, formátu video čipu a využívaných funkcích. Maximální kapacita baterie se s časem a četností vyžívání snižuje. Konfigurace testu výdrže baterie: procesor Intel® Core™ i5 desáté generace, grafika NVIDIA® GeForce® MX250, rozlišení Full HD, pouze SSD, 16 GB paměti LPDDR4X. Nastavení při testu výdrže baterie: jas LCD 100 nitů, 50% hlasitost reproduktorů, WLAN zapnuta, Bluetooth zapnuto, žádné přímé připojení k internetu.

[iii] „Provozem“ je myšleno přehrávání videa a „dobou nabíjení“ pak ve stav, kdy je zařízení během nabíjení vypnuto.

[iv] Uvedená výdrž na baterie vychází z testů surfování na webových stránkách. V testovací smyčce se každých 30 s načítá 50 vybraných webových stránek v prohlížeči Microsoft Edge, dokud se nevybije baterie. Uvedená výdrž baterie slouží pouze pro srovnání. Skutečná se liší v závislosti na modelu, konfiguraci spuštěných aplikacích, formátu video čipu a využívaných funkcích. Maximální kapacita baterie se s časem a četností vyžívání snižuje. Konfigurace testu výdrže baterie: procesor Intel® Core i7 desáté generace, grafika Intel® Iris®, rozlišení Full HD, pouze SSD, 16 GB paměti LPDDR4X. Nastavení při testu výdrže baterie: jas LCD 100 nitů, 50% hlasitost reproduktorů, WLAN zapnuta, Bluetooth zapnuto, žádné přímé připojení k internetu.

Nejpopulárnější

To Top