IT

Nový notebook Acer TravelMate P6

Společnost Acer dnes představila nejnovější přírůstek do své ikonické řady TravelMate P6, tenký, lehký a odolný podnikový Windows 10 Pro notebook navržený pro profesionály, kteří často cestují nebo pracují v oboru. Je robustní a výkonný s až 20hodinovou1 výdrží na baterii a postavený tak, aby vydržel život na cestách a zvládl vysokou pracovní zátěž.

Acer TravelMate P614-51 se může pochlubit tělem z hořčíko-hliníkové slitiny prvotřídní kvality, která je odolnější a lehčí než standardní hliníkové slitiny se stejnou tloušťkou. To také dává notebooku elegantní a moderní vzhled. TravelMate P614-51 váží pouhých 1,1 kg a má tloušťku jen 16,6 mm, je tak snadné si jej s sebou vzít na cesty. Díky až 20hodinové1 výdrži na baterii mohou uživatelé zůstat produktivní i na transkontinentálních letech nebo pracovat dva dny na cestách bez nutnosti dobíjení. Tento vysoce výkonný notebook se také dokáže nabít až na 50 % kapacity baterie za méně než 45 minut.

Výkonné Windows 10 Pro notebooky Acer TravelMate P614-51 jsou vybaveny procesory až Intel® Core i7 osmé generace, až 24 GB paměti DDR4, až grafikou NVIDIA® GeForce® MX250[i] a až 1TB rychlým Gen 3 x4 PCIe SSD využívajícím technologii NVMe pro urychlení úpravy velkých tabulek a vytváření prezentací. TravelMate P614-51 usnadňuje sdílení a spolupráci díky pantů, umožňujícím otevření víka až do úhlu 180°, položený displej tak lze sdílet s ostatními.

„Jsme nadšeni, že můžeme našim zákazníkům z řad profesionálů přinést tenčí a lehčí verzi naší oblíbené řady Acer TravelMate P6 s výjimečně dlouhou výdrží na baterii,“ řekl James Lin, generální ředitel divize notebooků, IT Products Business, společnost Acer Inc. „Jsme přesvědčeni, že profesionálové ocení schopnost pracovat dva dny na notebooku bez nutnosti jeho dobíjení, stejně jako jeho odolnější tělo a vylepšené zabezpečení.“

„Nový TravelMate od Aceru byl navržen tak, aby byl odolný a s výkonnými funkcemi pro zabezpečení,“ řekl Mark Linton, generální ředitel divize Consumer and Device Sales společnosti Microsoft Corp. „TravelMate také kombinuje odolnost a snadnou přenositelnost s lehkou konstrukcí, dlouhou výdrží na baterii a působivým výkonem, díky čemuž jistě osloví širokou škálu uživatelů.“

14″ Full HD (1 920 × 1 080 px) IPS[ii] displej notebooku TravelMate P614-51 poskytuje přesné barvy se 170° širokými pozorovacími úhly. Plnohodnotně velká podsvícená klávesnice umožňuje pohodlné psaní a cestovatelům práci v oblastech s nedostatečným osvětlením, například v kabinách letadel či ve vlacích. Mimořádně přesný touchpad Corning® Gorilla® Glass NBT™ je odolný vůči poškozený a umožňuje precizní ovládání pomocí gest a posouvání. V porovnání s tradičním mylarem je sklo Corning® Gorilla® Glass tvrdší, odolnější vůči škrábancům a snadněji se čistí.

TravelMate P614-51 nabízí certifikaci Skype for Business a díky čtyřem mikrofonům, které zachytí vokály až do vzdálenosti 2 metrů, přináší křišťálově čisté videokonference. Uživatelé mohou pro organizaci času, přehrávání hudby a správu domova na dálku využívat osobní digitální asistentku Cortana®.

Tuhý kořínek

TravelMate P614-51 byl navržen tak, aby vydržel rány a nárazy při letištních bezpečnostních kontrolách, náhodných pádech a jiných nehodách. Splňuje standardy MIL-STD 810G2, 810F, soubory norem americké armády, které definují odolnost širokého spektra produktů. Testování probíhá podle přísných postupů a zahrnuje například pádovou zkoušku v podobě 26 pádů z výšky přibližně 122 cm na různé části rámu — dopadovou plochou je 5 cm silná překližka položená na betonu. Jiné testy pak ověřují odolnost notebooku vůči dešti, vlhkosti a extrémním teplotám.

Robustní zabezpečení

Kromě zajištění bezpečnosti dat chtějí společnosti taková zařízení, která lze snadno nasazovat a spravovat na dálku. TravelMate P614-51 vybavený systémem Windows 10 Pro nabízí výkonné bezpečnostní funkce pro ochranu dat. Uživatelé se mohou prostřednictvím Windows Hello přihlásit ať už otiskem prstu díky čtečce integrované v zapínacím tlačítku, nebo přes IR kameru využívající biometrické rozpoznávání obličeje. Když není webová kamera zapotřebí, lze ji pro větší pocit bezpečí zaslepit. Integrovaný čip Trusted Platform Module (TPM) 2.0 pak poskytuje hardwarovou ochranu hesel a šifrovacích klíčů. Předinstalovaný software Acer ProShield obsahuje sadu nástrojů pro zabezpečení a správu, které pomáhají ochránit citlivá data, zatímco Acer Office Management umožňuje odborníkům v oblasti IT nasazovat zásady zabezpečení a monitorovat aktiva z jediného rozhraní. Funkce Intel® vPro™, která je u vybraných modelů k dispozici jako volitelný doplněk, zpřísňuje zabezpečení další vrstvou ochrany a současně šetří čas i peníze díky možnostem efektivní vzdálené správy.

Komplexní připojení

Profesionálové mohou zůstat ve spojení díky spolehlivému vysokorychlostnímu bezdrátovému 4G LTE připojení s pomocí eSIM[iii]a také díky Wi-Fi technologii 2×2 MU-MIMO. Intel® Thunderbolt 3 poskytuje neuvěřitelné rychlé až 40Gb/s přenosy mezi zařízeními připojenými prostřednictvím portu USB typ C. Uživatelé mohou připojit kabel z portu USB 3.1 Gen 2 typ C do zařízení podporujícího Thunderbolt 3 a získat tak čtyřikrát vyšší přenosovou rychlost a dvakrát vyšší propustnost pro video, zatímco je možné prostřednictvím tohoto portu notebook i nabíjet a nechybí ani podpora pro až 8K monitory/televizory. Mezi ostatní výbavu patří čtečky karet MicroSD a SmartCard[iv], nebo NFC4 (Near Field Communication) pro sdílení obsahu či provádění mobilních plateb.

Volitelná dokovací stanice Acer USB Type-C Dock II prostřednictvím portu USB typ C rozšiřuje pracovní prostor a splňuje požadavky na produktivní práci se 4K UHD videem, daty a nechybí ani klasické kabelové připojení k síti, zatímco zajišťuje stabilní napájení notebooku. Tato dokovací stanice také poskytuje porty USB 3.1 typ A a typ C, DisplayPort, HDMI, možnost audio vstupu/výstupu a podporu pro připojení až tří 4K monitorů.

Cena a dostupnost

Notebook Acer TravelMate P614-51 bude v oblasti EMEA k dispozici v červnu za cenu od 1 249 €.


3 Volitelné

[ii] Všechny zde uvedené značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami příslušných společností a používají se výhradně k popisu nebo identifikaci produktů.

[iii] Rychlost a dostupnost 4G LTE se v jednotlivých oblastech liší. Ne všichni operátoři eSIM podporují. Podrobnosti získáte u poskytovatelů telekomunikačních služeb.

[iv] Čtečka karet Smartcard a NFC jsou volitelnými funkcemi.

Nejpopulárnější

To Top