Mobil

Nový mobil Huawei Y6 Prime 2018

I když Huawei Y6 Prime 2018 patří mezi chytrá zařízení z nižší cenové kategorie, rozhodně podle výrobce nejde o telefon, který by se ubíral cestou kompromisů. Smartphone prý naopak nabízí vlastnosti a funkce, díky nimž bez potíží překoná velkou část konkurenčních produktů s podobnou cenovkou.

Proto se dá očekávat, že bude slavit úspěch zejména u mladších uživatelů, kteří se, pokud jde o technologie, nespokojí s málem, ale zároveň nechtějí, aby jim výdaje přerostly přes hlavu. A to minimálně ze tří důvodů:

 

1)     Opravdu velkorysý FullView displej

Ještě před několika lety výrobci telefonů usilovali o to, aby jejich zařízení byla co nejmenší. S nástupem smartphonů se ovšem tento trend obrátil – ve světě multimédií a sociálních sítí se naopak velký a kvalitní displej stává důležitým kritériem pro výběr telefonu. Ať už kvůli sledování seriálů, prohlížení fotek nebo pohodlnému hraní her.

Huawei Y6 Prime 2018 takový požadavek bez potíží splňuje. Jeho FullView displej o velikosti 5,7 palce se může pochlubit HD rozlišením (1440 x 720 Px, 283 PPI). Tato velikost umožňuje obrazovku díky speciální funkci rozdělit na dvě části pro zobrazení dvou různých aplikací zároveň.

Navzdory tomu, že je displej skutečně velkorysý, tvoří spolu s telefonem kompaktní celek, který se snadno ovládá a příjemně se drží. Velká obrazovka samozřejmě láká k pořizování fotek a selfies, které budou díky skvělému přednímu foťáku s rozlišením 13 MPx, zadnímu snímači s 8MPx rozlišením a funkci přirozeného světla vždy perfektní.

2)     Sofistikované odemykání obličejem

Stále ještě relativně nová funkce odemykání telefonu prostřednictvím naskenování obličeje jeho majitele byla dosud výsadou těch nejdražších smartphonů. Huawei Y6 Prime 2018 dosavadní nepsané pravidlo porušuje. Ačkoliv se jedná o telefon, který je ukotven ve výrazně nižší cenové hladině, funkce odemykání tváří mu nechybí.

Přesné snímání nejmenších detailů obličeje uživatele kontroluje vyspělý algoritmus řízený umělou inteligencí. Zajímá vás, za jak dlouho smartphone vyhodnotí, že se „dívá“ do tváře právě svému majiteli? Žádné vyčkávání se nekoná, k rozeznání obličeje telefon potřebuje pouhých 900 milisekund, tedy necelou vteřinu.

Záleží tak na každém uživateli, jak svůj Huawei Y6 Prime 2018 zabezpečí – zda dá přednost osvědčenému odemykání zařízení pomocí otisku prstu, nebo se spolehne právě na sofistikované čtení obličeje. Faktem je, že tato funkce je natolik pohodlná, že si na ni každý snadno zvykne. Kdo by nechtěl mít možnost aktivovat svůj telefon prakticky jediným pohledem?

3)     Příjemný uživatelský zážitek

Při výběru telefonu je důležité sledovat nejen vnější parametry zařízení, ale také náležitosti, které na první pohled nejsou vidět, tedy softwarové vlastnosti. Sebestylovější telefon, který by se neustále zasekával, by vás asi příliš dlouho netěšil.

Huawei Y6 Prime 2018 je opatřen uživatelským prostředím EMUI 8 a nejnovějším operačním systémem Android 8. Díky němu telefon plynule a spolehlivě běží I během náročnějších úkonů. Svižný a bezproblémový chod smartphonu zajišťuje také čtyřjádrový procesor s taktem 4 x 1,4 GHz v kombinaci s 3GB operační pamětí. A co vnitřní paměť telefonu? Huawei Y6 Prime 2018 pojme až 32 GB dat. Základní paměť je ovšem možné jednoduše „nafouknout“ pomocí microSD karty, a to až na kapacitu 256 GB.

Nejpopulárnější

To Top