Audio

Nový gramofon Technics s přímým náhonem

Technics představuje nový gramofon nejvyšší kategorie s přímým náhonem, model SL-1500C. Z dosavadní špičkové modelové řady zdědil tento přístroj výjimečný zvuk, ke kterému přidává řadu technologií Technics, jako například bezjádrový motor s přímým náhonem nebo vysoce citlivé raménko přenosky. Možnosti rozšiřuje také předzesilovač s ekvalizérovým modulem, díky němuž lze gramofon připojit k celé řadě zařízení. Součástí základního balení je vysoce kvalitní přenoska Ortofon 2M Red.

SL-1500C představuje kompletní gramosystém pro široké spektrum uživatelů, který ocení i audiofilové.

Kvalitní zvuk díky špičkovým audio technologiím
Bezjádrový motor s přímým náhonem zajišťuje stabilní otáčky

Špičkový zvuk s výjimečným odstupem signálu od šumu a přesnou rychlostí otáčení díky přímému náhonu je pro gramofony Technics typický již dlouhá desetiletí. Zamilovali si ho audiofilové z celého světa. Tyto přednosti přebírá model SL-1500C od předchozích modelů nejvyšší kategorie. Základem je bezjádrový motor s přímým náhonem a jediným rotorem. Jak název napovídá, stator neobsahuje jádro, což zamezuje kolísání otáček (cogging). Vývojáři optimalizovali sílu rotorových magnetů a vzdálenost mezi bezjádrovým statorem a magnety. Tím bylo dosaženo vyššího točivého momentu odpovídajícímu modelu SL-1200MK5, ovšem bez zmíněného občasného kolísání rychlosti. Výsledkem přizpůsobení řízení výkonu motoru hmotnosti talíře je dokonalá přesnost otáčení a skvělé technické vlastnosti. Zvolené řešení navíc snižuje nároky na údržbu a eliminuje nutnost výměny součástek po dlouhodobém používání.

Vestavěný předzesilovač s ekvalizérovým modulem umožňuje připojení různých zařízení

Model SL-1500C je vybaven vestavěným předzesilovačem s ekvalizérovým modulem, kompatibilním s přenoskami typu MM. Lze jej tedy připojit i k audiozařízení, které není vybavené vstupem pro gramofon. Aby nevznikal nežádoucí šum, je konstrukce celého přístroje precizně odstíněna a zmíněný modul má vlastní napájení oddělené od napájení motoru. Výsledkem je výjimečně čistý zvuk. Po zapojení gramofonu SL-1500C do vašeho audiosystému si můžete vychutnat hudbu z vinylových desek v nejvyšší možné kvalitě.

Čistý, funkční a elegantní design

Technics SL-1500C se vyznačuje jednoduchým, funkčním a přitom atraktivním designem odpovídajícím tradici značky.

Správná rychlost otáčení a přesné čtení drážky desky
Přesná rychlost otáček

U systémů s přímým náhonem je talíř přímo napojen na motor, takže rychlost otáčení desky přesně odpovídá rychlosti motoru. Mimořádně důležité je tedy přesné řízení motoru. U modelu SL-1500C využili výrobci nejmodernější technologie vycházející z vývoje blu-ray přehrávačů.

Citlivé raménko přispívá k přesnému čtení signálu z drážky desky

Raménko přenosky kopíruje svým pohybem otáčení desky a umožňuje tak přesné čtení signálu. Rameno Technics má tradičně prohnutý tvar, který zvyšuje jeho stabilitu. Základem je lehká, ale velmi pevná hliníková trubička. Precizní ložiska jsou zavěšena na gimbalové konstrukci, což zaručuje přesné kopírování drážek. Toto konstrukční řešení eliminuje riziko otřesů.

Dvouvrstvý talíř s vylepšeným systémem tlumení vibrací

Talíř, na který se pokládají gramodesky, je vyroben ze dvou částí. Odlehčená gumová vrstva účinně tlumí vibrace hliníkového základu. Tento systém zabraňuje nechtěným rezonancím při přehrávání a vylepšuje kvalitu zvuku.

Pevné šasi a antivibrační izolátor pro kvalitní zvuk bez vibrací

Základem pro efektivní tlumení vibrací je kvalitní šasi a technologie zdokonalované během mnoha let vývoje špičkových gramofonů. Základ hliníkové konstrukce je u tohoto modelu doplněn druhou vrstvou speciálního materiálu (kombinace ABS a skelných vláken). Toto řešení zaručuje vynikající pevnost a utlumení takřka veškerých nežádoucích vibrací.

Antivibrační izolátor tvoří guma s pružinami – tato kombinace zajišťuje optimální frekvenční charakteristiku.

Snadné zapojení a rozšířené možnosti
Přenoska Ortofon 2M Red v základní výbavě

Gramofon je standardně vybaven přenoskou Ortofon 2M RED – stačí ho vybalit z krabice, připojit do sítě a k audiosystému a můžete poslouchat. Pro použití s jinými přenoskami lze upravit výšku raménka v rozmezí 6 mm. Díky dodaným závažím lze využít přenosky s hmotností 14,3 až 25,1 g.

Automatický zdvih ramene zmírňuje opotřebení jehly i desek

Poškození desek a jehly gramofonu předchází systém automatického zvednutí raménka po dohrání poslední skladby.

Nejpopulárnější

To Top