Foto

Nový digitální fotoaparát FinePix XP130

Společnost FUJIFILM představuje nový model FinePix XP130, který se pyšní 16,4 megapixelovým obrazovým CMOS snímačem a velkým, 3palcovým LCD displejem v kompaktním těle s hmotností jen 207 g. Přístroj je dokonale připraven pro použití při nepříznivých podmínkách díky vodotěsnosti do 20 m, rezistenci při pádu z výšky až 1,75 m, odolnosti vůči mrazům do -10 °C a prachotěsnosti.

Součástí konstrukce je i objektiv FUJINON, který nabízí unikátní technologii pro věrnou reprodukci barev a vynikající ostrost obrazu. Výsledkem je mimořádná kvalita výsledných snímků, a proto je nový model ideální volbou pro širokou oblast fotografování.

Nový fotoaparát XP130 je navržen pro snadné používání při náročných outdoorových aktivitách, a proto má také speciálně navržený grip pro pevný úchop jednou rukou a k tomu i dvojité jištění slotu pro baterii. Není třeba se obávat působení vody nebo písku ani menších pádů. I z toho důvodu je XP130 ideální jako první fotoaparát pro děti.

Model XP130 je vybaven 16,4 megapixelovým obrazovým snímačem se zpětným osvětlením CMOS a objektivem FUJINON s 5násobným optickým zoomem s rozsahem od 28 mm[1] u nejširšího ohniska. Fotoaparát disponuje také optickou stabilizací obrazu pro dosažení ostrých snímků i za zhoršených světelných podmínek. Dlouholetá zkušenost společnosti FUJIFILM se odráží ve schopnostech věrně reprodukovat všechny odstíny, takže výsledkem jsou dokonale barevné snímky za všech okolností.

Hmotnost kompaktního a lehkého fotoaparátu XP130 činí pouze 207 g navzdory velkému, 3palcovému displeji LCD s rozlišením 920 000 pixelů. Povrchová úprava displeje omezuje reflexy, takže uživatel může pohodlně kontrolovat kompozici a ovládat funkce i na ostrém denním slunci nebo pod vodní hladinou.

Nový režim Cinemagraph umožňuje modelu XP130 zachytit snímky s pohyblivými elementy. Ty části fotografie, které jsou v pohybu, působivě kontrastují se statickou částí záběru, což vytváří unikátní dojem, jako by se na snímku zastavil čas. Tím může fotograf upřít pozornost na požadovanou část záběru. Další funkce, které pomáhají zvýraznit umělecké vyjádření autora, zahrnují režim Burst se sériovým snímáním rychlostí 10 snímků za sekundu, video v rozlišení full HD se zvýšenou frekvencí 60 snímků za sekundu a časosběrné nahrávání, jež se uplatní při zachycení scén, jako je západ slunce nebo rozvíjení květů.

Funkce Smartphone Transfer zajistí pouhým stiskem jediného tlačítka nahrání fotografií a videí z aparátu XP130 do mobilního telefonu nebo tabletu a okamžité zveřejnění na sociálních sítích. Snímky mohou být také z fotoaparátu odeslány rovnou do ojedinělé tiskárny Instax pro mobilní telefony a ihned vytištěny.

Nově instalovaná technologie Bluetooth s nízkou spotřebou energie umožňuje automatický a okamžitý přenos snímků do smartphonů a tabletových zařízení. Chcete-li tuto funkci využít, potřebují uživatelé zdarma stáhnout aplikaci „FUJIFILM Camera Remote“ do svého smartphonu nebo tabletového zařízení a následně snadno přenášet fotografie a videa.

Nejpopulárnější

To Top