IT

Nové NVIDIA Studio ovladače

Cinema 4D je přední softwarový balík pro tvorbu animací a modelování, který uživatelům umožňuje vytvářet skvěle vypadající 3D obsah a vizuální efekty. Cinema 4D R21 vyšlo tento týden a přináší nové funkce, mezi něž patří nový “Caps and Bevel” system pro vytlačovaní, tvarování nebo animování 3D textu a také optimalizaci dynamiky pohybu grafických objektů novou díky novým polím „Force Field“.

Aplikace také podporuje nový systém materiálů, který usnadňuje jejich výběr ve kterémkoliv podporovaném 3D rendereru. Mezi ně patří např. Redshift, který využívá GPU akceleraci prostřednictvím NVIDIA CUDA a OptiX pro redukci šumu a v nadcházející verzi přidá také OptiX podporu pro RTX ray tracing.

Dnes uvedené Studio ovladače také vylepšují podporu pro nejnovější verze Adobe Lightroom Classic 8.4, Adobe Substance Designer 2019.2, plnou verzi DaVinci Resolve Studio 16.0 z dílny Blackmagic Design, a Unreal Engine 4.23 od Epic Games.

 

Modifikace materiálů v Substance Designer 2019.2

Poslední verze Substance Designer obsahuje řadu nových funkcí ke zrychlení práce s materiálem. K již podporovaným RTX bakerům se přidává Iray podpora RTX GPU pro rychlé interaktivní náhledy materiálů a podpora MDL 1.5 pro exportování MDL grafů do MDLE souborů.

Více se o novinkách v Substance Designer dozvíte zde.

 

Epic Games Unreal Engine 4.23

Nejnovější verze Unreal Engine 4.23 přidává množství nových funkcí a majitelé RTX GPU se dočkají vylepšení ray tracingu, mezi něž patří:

  • Lepší stabilita a výkon, zejména v ray tracovaných scénách
  • Vylepšení samplingu s Ray tracerem a Path tracerem
  • Podpora nových typů geometrie a materiálů

 

Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio 16 Exits Beta

Díky novým funkcím založeným na AI lze lépe využít a také značně usnadnit nástroje pro zpracování videa a úpravu barevného podání. Blackmagic Design DaVinci Resolve Studio 16 používá řadu NVIDIA AI knihoven a Tensor jádra moderních GPU NVIDIA RTX k akceleraci inferenčního mechanismu. Funkce využívající RTX zahrnují:

  • Speed Warp, který interpoluje snímky při změně rychlosti přehrávání. Výsledkem jsou plynulá „slow motion“ videa s méně nežádoucími artefakty.
  • Super Scale k až čtyřnásobnému zvýšení rozlišení záznamu
  • Automatické přizpůsobení barev záběru
  • Rozpoznávání obličejů pro automatické přidělení tagů klipům pro potřeby „Smart Bins“ a vylepšení funkce sledování obličejových rysů pro usnadnění kvalitnějšího podání obličejů.
  • Funkce Stylize pro vytvoření uměleckého vzhledu video záznamů.

„DaVinci Resolve 16 Studio využívá řadu nejnovějších inovací na poli GPU pro AI a deep learning,“ říká Duan May, prezident Blackmagic Design pro USA. „S novým DaVinci Neura Engine využivajícím NVIDIA CUDA 10 a TensorFlow akceleraci jsme v našich testech zaznamenali více než dvojnásobný nárůst výkonu proti předchozím generacím GPU NVIDIA. Ty samé GPU také slouží k dekódování a debayeringu Blackmagic RAW snímků, což z nich dělá zajímavou investici.“

 

Adobe Lightroom Classic

Jenda z nejzajímavějších novinek v novém Adobe Lightroom Classic 8.4 je dramatické vylepšení akcelerace pomocí GPU, které vylepšuje responzivitu na obrazovkách s vysokým rozlišením až šestinásobně, čímž značně urychluje práci. Lightroom Classic využívá RTX GPU k urychlení úprav snímků, akceleraci jejich vykreslení v modulu Knohovny při zobrazení „Grid“, „Loupe“ a „Filmstrip“.

Funkce Enhance Details založená na AI vylepšuje RAW obrázky a umožňuje fotografům zvětšit své snímky bez ztráty jemných detailů. Nyní plně využívá hardwarové akcelerace v GPU RTX.

Nejpopulárnější

To Top