IT

Nová řada pracovních stanic HP Z

HP Inc. představilo nejvýkonnější entry pracovní stanice na světě1 určené pro vývojáře produktů, architekty, kreativní profesionály, OEM, pedagogy a finanční či kancelářské pracovníky. Nová řada pracovních stanic HP Z má zákazníkům nabídnout nadstandardní výkon spolu se softwarovými certifikacemi za dostupnou cenu, aniž by kvůli ní musela být obětována grafika, možnosti hardwarového rozšiřování, zabezpečení a celkově bezproblémová uživatelská zkušenost.

„Od kreativních profesionálů a dalších uživatelů, kteří pracují s vysokým výpočetním výkonem, slýcháme vždy jako první, že potřebují ještě výkonnější počítače ušité na míru jejich potřebám. Naší odpovědí je nové portfolio nejvýkonnějších entry pracovních stanic na světě,“ řekla Gwen Coble, ředitelka oddělení Workstations, Thin Clients, Retail Solutions and Immersive Computing pro oblast EMEA z HP Inc. „Novou řadu jsme navrhli pro maximální kreativitu, produktivitu a moderní způsob práce. Spojili jsme v ní vynikající grafiky, flexibilní konfigurace a integrovaný software s nejlepším zabezpečením u stolních pracovních stanic na světě2.“

Nové entry pracovní stanice od HP – HP Z2 Mini, HP Z2 Small Form Factor a HP Z2 Tower spolu s HP EliteDesk 800 Workstation Edition – patří mezi nejbezpečnější a nejlépe spravovatelné pracovní stanice na světě2. Komplexní zabezpečení zaručuje silnou ochranu proti rostoucím hrozbám a malwaru díky prvnímu a jedinému BIOSu se schopností samoopravy a jedinečnému hardwarovému bezpečnostnímu řešení HP endpoint security controller provázanému s prvky jako HP Sure Start Gen43 a HP Sure Run4, které pomáhají udržet kritické procesy v chodu, i když se je snaží malware zastavit. Kromě toho Manageability Kit Gen 2 od HP umožňuje snadno spravovat i více zařízení najednou.

 

Všechny pracovní stanice HP Z2 navržené podle nejpřísnějších – 24/7 – standardů spolehlivosti lze nyní pohodlně připojit přes rychlý Thunderbolt™ a také přichází s širokým výběrem certifikací pro nejoblíbenější aplikace. K dispozici je HP Performance Advisor, jenž dokáže optimalizovat software a ovladače, a pro ještě vyšší spolehlivost si mohou zákazníci objednat také procesory Intel® Xeon® a ECC paměť. Přizpůsobení na míru, rozšiřitelnost, vylepšování výpočetního výkonu a I/O možnosti jsou zárukou, že pracovní stanice HP Z budou držet krok s dobou a uživatelům jen tak nezestárnou.

 

Spousta výkonu pro výrazně plynulejší práci

 

Uživatelé pracovních stanic si dnes žádají především rychlejší a výkonnější zařízení, která by jim pomohla zlepšit workflow. Čtvrtá generace entry pracovních stanic z rodiny HP Z zahrnuje:

 

HP Z2 Mini G4 Workstation, nejvýkonnější mini pracovní stanice na světě5, ukryla nadstandardní výpočetní výkon do neuvěřitelně malého balení (o objemu pouhých 2,7 litru). Ve srovnání s předchozí generací má přitom dvojnásobný grafický výkon – zákazníci budou mít na výběr z čipů NVIDIA® Quadro® P600 nebo NVIDIA Quadro P1000. Kromě toho bude k dostání i varianta s AMD Radeon Pro™ WX4150. HP Z2 Mini nebude navíc téměř vůbec slyšet – jedná se o nejtišší mini pracovní stanici na světě6.

Díky všestrannému a úspornému designu si HP Z2 Mini najde své místo všude, dá se umístit pod pracovní desku stolu, za monitor nebo do datového centra – do standardního 42U racku se zakázkovými úchyty se vejde až 56 HP Z2 Mini7. S flexibilními vstupy a výstupy si mohou uživatelé systém nakonfigurovat podle libosti na různé legacy porty nebo na připojení až šesti monitorů a dalších periferií. Jedná se také o jedinou mini pracovní stanici na světě s šestijádrovými procesory Intel® Xeon®8, které ji uživatelům umožní nasadit bez obav i do těch nejkritičtějších prostředí.

 

HP Z2 Small Form Factor (SFF) G4 Workstation dostala ve své nezměněné, super kompaktní velikosti o 50 procent větší výpočetní výkon než předchozí generace. Nový šestijádrový procesor z ní dělá nejvýkonnější small form factor pracovní stanici na světě9. Také tento model si může zákazník nechat připravit na míru – flexibilní možnosti nastavení vstupů a výstupů umožňují uvolnit cenné PCIe sloty a zároveň přidat různé složení legacy portů, specializované vybavení nebo porty pro připojení monitorů.

 

Jako nejlépe rozšiřitelné komerční SFF PC na světě10 je HP Z2 G4 SFF dokonalým hardwarovým řešením pro zakázkové potřeby. Dodává se se čtyřmi PCIe sloty a dvěma sloty M.2 pro úložiště. Variabilita nastavení vstupů a výstupů nechává volné PCIe sloty a není nutné přidávat další externí portové adaptéry. Navíc se díky svým rozměrům dá umístit doslova kamkoliv, jedná se tak o ideální řešení pro AEC, vývojáře produktů či OEM.

 

HP Z2 Tower G4 Workstation, nejvýkonnější entry pracovní stanice na světě11, je navržena pro práci na komplexních úkolech, jako jsou informační modely budov či rendering, pro které je vybavena až Ultra 3D grafikou a nejnovějšími procesory Intel® Core™ či Intel® Xeon®. HP Z2 Tower zvládne i nejnáročnější 3D projekty díky více než o 60 procent většímu grafickému výkonu ve srovnání s předchozí generací. S vysokými taktovacími frekvencemi se tento počítač nikdy nezadýchá.

 

Nový design nyní počítal i s předními a zadními úchyty, aby ji mohli uživatelé snadno přenášet, čemuž napomáhá i fakt, že se oproti předchozí generaci o celých 13 procent zmenšila. Protože spolehlivost byla pro HP při vývoji nových pracovních stanic jednou z hlavních priorit, lze jak HP Z2 Tower, tak SFF vybavit volitelným inovativním prachovým filtrem, který je udrží čisté i uprostřed továrny nebo v jiném náročném prostředí. S duálními M.2 sloty mohou uživatelé instalovat jakákoliv profesionální úložiště i volitelné samošifrovací disky, které pomohou zajistit, že se k důležité IP adrese nikdo nedostane.

 

Pro náročné uživatele, kteří chtějí zlepšit výkon svého počítače a zároveň mít desktop s profesionálními certifikacemi, nyní HP nabízí také model HP EliteDesk 800 Workstation Edition. Cenově nejdostupnější komerční desktop s profesionálními certifikacemi12 je ideální pro přechod na stolní počítač na výkonnostní úrovni pracovní stanice s integrovanými ISV certifikovanými aplikacemi.

 

Toto zařízení určené pro vytváření 2D/3D návrhů s licencí pro SolidWorks a AutoCAD nabídne uživatelům spolehlivý výkon, jaký od žádného klasického firemního PC nedostanou. Hned po vybalení je také navíc optimalizované pro přední VR enginy, které vývojářům umožní probudit jejich výtvory k životu pomocí grafiky NVIDIA GeForce® GTX 1080. HP EliteDesk 800 Workstation Edition lze také hardwarově rozšiřovat.

Nejpopulárnější

To Top