Domov

Nová generace VR HTC Vive Cosmos

Společnost HTC oznámila příchod nejnovější virtuální reality HTC Vive Cosmos i výhody, které zájemci získají v rámci předobjednávek. Fanoušci se mohou těšit na komfortní headset s rozlišením 2880 x 1700, který díky RGB matici výrazně potlačuje viditelnost mřížky mezi jednotlivými pixely. V balení naleznou ergonomické pohybové ovladače umožňující přirozenou interakci s virtuálními světy. Přesný inside-out tracking zajistí 6 kamer s extrémně širokým záběrem. Odměnou pro ty, kteří si HTC Vive Cosmos předobjednají, pak bude 12 měsíců předplatného ve službě Viveport Infinity v hodnotě 3 380 Kč zdarma.

Výrobce nezapomněl ani na možnost propojení s bezdrátovým adaptérem, který headset zbaví kabelů a představil již i první rozšiřující modul Vive Cosmos External Tracking mod. Ten umožní nejen spojení s původním systémem sledování pohybu pomocí základnových stanic, ale také s veškerým příslušenstvím systému Steam VR.

Novou sadu pro špičkovou virtuální realitu na bázi PC je možné předobjednat již dnes za cenu 21 599 Kč. Běžný prodej bude zahájen 3. října 2019.

„Neustále se snažíme zdokonalovat prémiovou virtuální realitu a posouvat to, co v ní lze zažít,“ řekl generální ředitel HTC Vive pro Evropu Graham Wheeler. „Cosmos poskytuje bezkonkurenční zážitky a je naším nejvšestrannějším headsetem. Nabízí přesný inside-out tracking, modulární čelní plát umožňující dodatečná rozšíření a neomezený přístup k obsahu.“

Perfektní obraz i pohodlí

Vive Cosmos vznikl ve snaze usnadnit vstup do virtuální reality a zároveň poskytnout skutečně pohlcující zážitky. Díky inside-out technologii sledování pohybu není nutné instalovat žádné základnové stanice, takže je první spuštění dílem okamžiku. Šestice širokoúhlých kamer umožňuje perfektní sledování pohybu uživatele i ovladačů. Zobrazovače se pyšní 88% nárůstem rozlišení ve srovnání s původním HTC Vive a přinášejí úchvatně jemný obraz, díky kterému si uživatelé vychutnají novou úroveň detailů a nebudou mít problém ani při čtení drobných textů v kokpitech simulátorů. Pokrok v kvalitě zobrazení přináší i využití LCD displejů s plnohodnotnou RGB maticí omezující viditelnost mřížky mezi pixely zvanou screen-door efekt.

O pohodlí se stará vyvážený prstenec s integrovanými sluchátky a měkké polstrování headsetu redukující tlak na tvář uživatele. Nosní chlopeň, připomínající okvětní lístky blokuje vstup okolního světla do brýlí a tím prohlubuje ponoření do virtuálních světů. Usnadnění pro hráče i vývojáře, kteří ve VR tráví mnoho času, představuje výklopný systém. S jeho pomocí lze rychle zkontrolovat dění na monitoru, nebo si jednoduše dopřát osvěžení ve formě nápoje či rychlé svačiny. Vše bez nutnosti sundávat a následně znovu usazovat headset.

 

Hodiny obsahu zdarma

Jednou z velkých výhod novinky jsou stovky titulů a prémiových videí v rámci 12měsíčního předplatného ve službě Viveport Infinity. To získá zdarma každý, kdo HTC Vive Cosmos objedná do 2. října 2019. Služba nabízí neomezený přístup ke knihovně her a aplikací jako Fisherman’s Tale, Fujii, a Ninja Legends. Mnozí ocení i prémiová videa produkovaná známými společnostmi jako je GoPro, Discovery Channel a Animal Planet. Knihovna se neustále rozrůstá a v rámci uvedení nového headsetu byla doplněna o tituly Doctor Who: The Edge of Time studia Maze Theory, Eleven Eleven od Syfy a Battlewake od Survios. Mezi novinky patří také Gloomy Eyes studií Atlas V a 3dat i Swords of Gargantua studií Yomuneco a Gumi.

Nový přístup se systémem Vive Reality

Vive Cosmos také přinese nové základní prostředí založené na systému Vive Reality, jehož hlavní předností je větší přirozenost. Místo krkolomného spouštění jednotlivých aplikací budou uživatelé spíše přecházet mezi různými virtuálními dimenzemi. Rozhraní Lens pak napomůže při jejich výběru. To vše v dynamickém domácím prostředí Origin, které se stane vstupní branou do dalších virtuálních světů.

 

Technické specifikace

Rozlišení: 1440 x 1700 pixelů na oko (2880 x 1700 pixelů kombinovaně)

Zobrazovače: Dvě 3.4″ LCD

Obnovovací frekvence: 90 Hz

Zorný úhel: 110°

Audio: Vestavěná sluchátka

Propojení s PC: USB 3.0, DisplayPort™ 1.2

Porty pro připojení periférií: USB-C 3.0, proprietární konektor pro rozšiřující moduly

Sledování pohybu: pro používání v sedě/ve stoje bez omezení, minimálně 2 m x 1.5 m pro používání v pokojovém měřítku (room-scale)

Rozšiřující moduly: Vive Motion Mod (v balení) a Vive Cosmos External Tracking Mod (v prodeji samostatně jako příslušenství)

Podpora bezdrátového Vive Wireless adaptéru: Ano, v prodeji samostatně s konverzní sadou. Nutná dostupnost volného PCIe slotu

Nejpopulárnější

To Top