Mobil

Nokia 1 s Android Go v prodeji

V České republice přichází do prodeje Nokia 1, která přináší základní funkce chytrého telefonu širokému spektru uživatelů. Novinku pohání čtyřjádrový procesor MediaTek a 1GB RAM, které napájí 2150mAh vyměnitelná baterie. Nabídne 4G konektivitu, úsporný 4,5“ IPS dotykový displej, 8 GB úložiště rozšiřitelné o microSD karty nebo 5MP hlavní fotoaparát.

Nokia 1 je vybavena čistým operačním systémem Android Oreo™ v Go edici optimalizované pro zařízení s 1 GB operační paměti a méně[i]. Přizpůsobené jsou také nové aplikace navržené tak, aby fungovaly rychle a plynule s co nejmenší náročností na data a úložný prostor. Jde např. o webový vyhledávač Google Go, Google Maps™ Go, YouTube™ Go a Google Assistant. Samozřejmostí je plný přístup do Google Play, kde lze najít oblíbenou softwarovou výbavu jako WhatsApp, Facebook či Instagram.

Díky absenci zbytečného software a méně náročným předinstalovaným aplikacím nabídne Nokia 1 se systémem Android Oreo™ ihned po vybalení 2x více úložného prostoru, než by tomu bylo s jeho předchozí verzí Android Nougat[ii]. Samozřejmostí jsou také pravidelné bezpečnostní aktualizace včetně Google Play Protect, které udržují zařízení stále aktuální a bezpečné.

Nový model také oživuje populární koncept jednoduše vyměnitelných zad telefonů. Díky polykarbonátovým krytům Xpress-on, které budou dostupné v mnoha barevných provedeních, lze vzhled telefonu snadno personalizovat a majitelé zároveň budou připraveni na každodenní nástrahy v podobě nárazů a nešetrného zacházení.

Nokia 1 bude na českém trhu dostupná v barevných provedeních Warm Red a Dark Blue za doporučenou cenu 2.499,- Kč.

Nejpopulárnější

To Top