Foto

Nejlehčí digitální zrcadlovka s otočným displejem Canon EOS 250D

Společnost Canon uvádí na trh nový digitální fotoaparát Canon EOS 250D, nejlehčí zrcadlovku na světě s výklopným a otočným displejem[1]. Rodině, které nevyhovuje kvalita a možnosti fotografování mobilními telefony nebo není spokojená se svým stávajícím fotografickým vybavením, nabízí malý, lehký a špičkovými technologiemi vybavený EOS 250D snadný vstup do světa přístrojů s výměnnými objektivy.

Přístroj EOS 250D je nástupcem oblíbeného modelu EOS 200D. Disponuje intuitivním ovládáním pro každého, velkým snímačem CMOS formátu APS-C o rozlišení 24,1 milionu bodů s technologii dual-pixel, podporou videa v rozlišení 4K, velmi rychlým a citlivým automatickým ostřením a vynikajícími možnostmi propojení s chytrými zařízeními. Nejnovější procesor společnosti Canon DIGIC 8 zajišťuje řadu funkcí, jako je záznam videa ve 4K, časosběrné video 4K nebo extrakce jednotlivých snímků ze 4K videa.

Díky jednoduchému ovládání a lehkému kompaktnímu tělu nabízí EOS 250D všem členům rodiny možnost užít si dokumentování životních událostí – kdykoli a kdekoli. Uživatelské prostředí, které fotografa od okamžiku zapnutí navádí pomocí rad a tipů, maximálně usnadňuje ovládání a zajišťuje, aby skutečně každý mohl využít všechny možnosti přístroje. S fotoaparátem Canon EOS 250D může každý také snadno zachytávat svět kolem sebe různými kreativními způsoby. Funkce Creative Assist nabízí sadu efektů, filtrů a nástrojů pro úpravu barev, které lze na snímek aplikovat při komponování záběru i po vyfotografování. 

Obrazový procesor Canon DIGIC 8 zlepšuje přesnost ostření v živém náhledu a ostření na oči. Podporuje funkce jako automatická optimalizace osvětlení scény, digitální korekce optických vad objektivů nebo priorita jasů, díky nimž je možné pořizovat ostré snímky ve vysokém rozlišení, které lze sdílet bez dalších úprav přímo z fotoaparátu. Snímač s rozlišením 24,1 poskytuje dobré výsledky i za zhoršených světelných podmínek a umožňuje dosáhnout nízké hloubky ostrosti s nádherným bokehem na vzácných rodinných portrétech. Díky špičkovým technologiím a jednoduchosti obsluhy je fotoaparát EOS 250D dokonalou digitální zrcadlovkou pro ty, kdo chtějí precizně zvěčňovat vzácné rodinné okamžiky a uchovávat je pro budoucí generace.

EOS 250D je fotoaparát pro každou příležitost. Jeho intuitivní výklopný a otočný dotykový displej umožňuje pohodlně fotografovat z nejrůznějších úhlů – pořizování rodinných autoportrétů bude zábava a natáčení videoblogů hračka. Technologie automatického ostření Dual Pixel CMOS AF vyvinutá společností Canon zajistí dokonale ostré snímky vašich rodinných příslušníků a přátel při fotografování a natáčení videa s náhledem na dotykové obrazovce. EOS 250D nabízí tradiční způsob fotografování s optickým hledáčkem a citlivým devítibodovým automatickým ostřením. Díky tomu fotograf při komponování záběru vidí scénu stejně dobře jako prostým okem.

Jakmile jsou fotografie a videa připravená ke sdílení, EOS 250D se jednoduše bezdrátově spojí s chytrým zařízením[2] přes Bluetooth®[3] nebo Wi-Fi prostřednictvím bezplatné aplikace Canon Camera Connect pro systémy iOS a Android. Pomocí aplikace lze snímky a videa stáhnout do mobilního zařízení, prohlížet a publikovat na sociálních sítích nebo sdílet s přáteli a rodinou.

Aplikace Canon Camera Connect pro chytrá zařízení navíc slouží jako dálková spoušť ideální pro pořizování rodinných a jiných skupinových fotografií nebo autoportrétů s volnýma rukama. Fotografie lze okamžitě zaslat do připojeného chytrého zařízení pomocí funkce automatického přenosu snímků a mít jistotu, že je jedinečná vzpomínka bezpečně zazálohovaná.

EOS 250D bude v nabídce ve třech elegantních provedeních: černé, bílé a stříbrné. Je součástí ekosystému Canon EOS, který zahrnuje přes 80 objektivů světové třídy, blesků a dalších doplňků, z nichž si každý může vybrat a postupně budovat optimální sestavu podle svých potřeb.

Funkce s průvodcem a kreativní nástroje fotoaparátu EOS 250D spolu se špičkovými technologiemi Canon pomáhají poutavě vyprávět rodinné příběhy a zaznamenávat nádherné vzpomínky prostým stiskem spouště.

Fotoaparát Canon EOS 250D je možné předobjednávat v online obchodu společnosti Canon nebo jej po 25. dubnu 2019 zakoupit v různých setech těl a objektivů u oficiálních prodejců značky Canon. Tělo fotoparátu by mělo stát 14 490 Kč, v setu s objektivem EF-S 18-55 mm 16 290 Kč.


[1] Canon EOS 250D (černá/stříbrná) je nejlehčí jednooká digitální zrcadlovka se snímačem formátu APS-C a výklopným a otočným displejem na trhu. Včetně baterie a paměťové karty podle směrnic asociace CIPA. Údaj k 9. dubnu 2019, (výzkum společnosti Canon).

[2] Vyžaduje, aby chytré zařízení bylo vybavené technologií Bluetooth verze 4.0 (nebo vyšší). Chytré zařízení musí využívat operační systém iOS 8.4 (nebo novější) nebo Android 5.0 (nebo novější).

[3] Název Bluetooth® a logo jsou ochranné známky společnosti Bluetooth SIG, Inc. a společnost Canon Inc. je smí užívat na základě licence. Jiné ochranné známky a obchodní názvy náleží jejich příslušným vlastníkům.

Nejpopulárnější

To Top