Foto

Natáčejte video v lepší zvukové a obrazové kvalitě s pomocí nového příslušenství značky Canon

Společnost Canon Europe na trh uvádí dva nové doplňky pro své fotoaparáty – lehký, ergonomický a mnohostranně využitelný stativový grip Canon HG-100TBR a stereofonní mikrofon Canon DM-E100. Nové maximálně skladné a cenově dostupné příslušenství pomáhá video blogerům a videoamatérům pořizovat audiovizuální nahrávky ve vyšší kvalitě a zároveň dává při natáčení větší prostor kreativitě.

 

Canon HG-100TBR je první stativový grip společnosti Canon vybavený bezdrátovou spouští Canon Bluetooth Remote Control BR-E1. Spolu s dálkovým ovládáním stativ tvoří vynikající nástroj pro natáčení působivých video blogů v různém stylu, a to i na dálku. Ultra kompaktní stereofonní mikrofon Canon DM-E100 je nejlehčí mikrofon v nabídce příslušenství značky Canon. Díky tomu je vhodný i pro kompaktnější přístroje z nabídky společnosti Canon, například PowerShot G7 X Mark III, u nichž zlepšuje kvalitu záznamu zvuku při natáčení v terénu.

 

Filmujte s jistotou se stativovým gripem Canon HG-100TBR

Canon HG-100TBR je unikátní kombinace stativu a gripu, která umožňuje při filmování kreativně využívat široký rozsah úhlů a zachovat při tom stabilitu obrazu. Fotoaparát nebo kameru lze po uchycení na stativ otáčet vpravo a vlevo o 360° a uzamknout v požadované poloze. Tímto způsobem lze snadno hovořit do objektivu nebo filmovat kreativně z různých pohledů. Video bloggeři mohou rovněž využít náklon stativové hlavy o 45° vpřed a o 90° vzad, což usnadňuje tvorbu kvalitního video obsahu z různých úhlů pohledu, a to i v režimu autoportrétu. Náklopná stativová hlava totiž při použití s vhodným fotoaparátem umožňuje záznam videa na výšku¹, který často upřednostňují tvůrci obsahu pro sdílení na sociálních sítích.

Ergonomie a nízká hmotnost stativového gripu přispívá k vyšší kvalitě obrazu a většímu komfortu při delší době natáčení. Grip zároveň slouží jako trojnohý stativ například pro snadné fotografování krajiny nebo skupin lidí. Složený grip se pohodlně vejde do fotobrašny a bude vynikajícím společníkem pro aktivní video bloggery, kteří natáčí v pohybu. Dodávanou dálkovou spoušť Canon BR-E1 lze ovládat toutéž rukou, která drží grip, nebo použít ji jako dálkové ovládání při rozložení gripu na stativ. Díky tomu je podstatně snazší spouštět, přerušovat a zastavovat záznam.

Při použití s dodávaným bezdrátovým dálkovým ovladačem Canon BR-E1 umožňuje stativový grip Canon HG-100TBR snadno ovládat fotoaparát na dálku, včetně spouště, zoomu2, záznamu videa a automatického ostření. Uživatelé fotoaprátů řady PowerShot mohou při použití stativu na dálku ovládat optický zoom a pořizovat tak například spontánní portréty.

Záznam zvuku ve vyšší kvalitě se stereofonním mikrofonem Canon DM-E100 

Stereofonní mikrofon Canon DM-E100 je určený všem, kdo chtějí dosáhnout vyšší kvality zvuku u svých videonahrávek. Malý a praktický stereofonní mikrofon je citlivější a zaznamenává zvuk čistěji s nižší hladinou šumu. Stereofonní elektretový kondenzátorový mikrofon Canon DM-E100 zachycuje zvuk z jednoho směru v úhlu 120° s citlivostí -40 dB. Poskytuje tak lepší perspektivu a realističtější ozvučení videonahrávek. Mikrofon vykazuje odstup signál/šum 66 dB a kmitočtový rozsah 100 Hz až 10 kHz. Je vybavený chráničem proti větru, který ve venkovním prostředí odstiňuje hluk v pozadí. Výsledkem je čistý širokospektrý zvuk s nízkou hladinou šumu.

Mikrofon je užitečnou součástí výbavy každého začínajícího youtubera a ideální pomůckou při natáčení různých videonávodů, recenzí či reportážních rozhovorů. Mikrofon se jednoduše zapojí a je připravený k použití. Nevyžaduje baterii, takže uživatel může natáčet zvuk ve vysoké kvalitě okamžitě po zapnutí kamery a připojení mikrofonního kabelu do vestavěného audio konektoru typu 3,5 mm jack3.  Mikrofon váží pouhých 64 gramů a schová se do dlaně. Na fotoaparátu tedy nepředstavuje žádnou větší zátěž a snadno se vejde do kapsy nebo fotobrašny.

Nejpopulárnější

To Top