IT

Místo experta na telefonu bude expert v brýlích

Společnosti Cisco a Google přinášejí další technologický posun do světa hybridní práce. Spojení komunikačního řešení Webex Expert on Demand s brýlemi Glass Enterprise Edition 2 představuje špičkový set s mimořádně širokými možnostmi komunikace a spolupráce mezi pracovníky v první linii a jejich kolegy nebo informačními zdroji v zázemí.

Webex Expert on Demand mění brýle s rozšířenou realitou (AR) na hlasově aktivovanou náhlavní soupravu pro vzdálenou spolupráci. Pracovník v první linii se může snadno spojit s jedním nebo více odborníky, kteří mohou být na stejném místě nebo na více různých místech kdekoli na světě. Konzultanti pak mohou pomáhat lidem v terénu, kteří mají díky brýlím obě ruce volné pro manuální činnosti. Integrace Webex Expert on Demand do Glass Enterprise Edition 2 umožňuje nejen videohovory, ale například i sdílení dokumentů, což přispívá k rychlejšímu řešení problémů. Komunikace je samozřejmě oboustranná, takže člověk z terénu může svým vzdáleným kolegům posílat třeba videa nebo fotografie. Díky kooperaci více stran je práce rychlejší, efektivnější a případné chyby mohou být odstraněny již v zárodku. Navíc se zvyšuje i bezpečnost, protože pracovník nemusí držet v ruce mobilní telefon, papírové dokumenty, nepotřebuje odbíhat k notebooku a hledat v něm potřebná data apod.

Webex Expert on Demand se rychle nastavuje a snadno se používá. Pracovníci v první linii se mohou přihlásit naskenováním QR kódu. Pomocí hlasových příkazů si uživatel může vybrat spolupracovníka z posledních kontaktů, adresáře nebo z prostorů Webex Teams. Mohou zahájit hovor nebo odeslat automatickou zprávu s nápovědou vzdálenému odborníkovi, čímž si vyžádají okamžitou odpověď. Odborníci obdrží požadavek prostřednictvím Webex Teams a mají přístup ke všem funkcím, které Webex Teams poskytují, včetně anotací, sdílení obrazovky, sdílení dokumentace a nahrávání.

Webex Expert on Demand najde uplatnění v řadě segmentů a činností: podpora servisních techniků, montážních nebo stavebních týmů v terénu, pomoc pro auditory a kontrolory, pracovníky ve výrobních halách. Přínosem je také pro lékaře, kteří mohou platformu využívat pro vzdálené prohlížení informací o pacientovi, na dálku konzultovat s dalšími specialisty nebo zaznamenávat operace pro vzdělávací a výzkumné účely.

Webex Expert on Demand potvrzuje, že technologie virtuální a rozšířené reality už dávno není doménou herního průmyslu a neustále se rozšiřuje. Zatímco v roce 2020 byl trh s rozšířenou realitou oceněn na 14,7 miliardy USD, do roku 2026 by měl dosáhnout 88,4 miliardy USD.

Nejpopulárnější

To Top