Film

Milovník po přechodu

Odvážnou a svůdnou letní komedii Milovník po přechodu zdobí sexbomby dvou generací. Mexická kráska Salma Hayek a sexuální symbol šedesátých let, legendární Raquel Welch. Pánské pokolení ji ale přesto příliš neocení. Hlavním hrdinou je totiž zrezlý playboy za zenitem, jehož pokusy vrátit se po letech jako obávaný dobyvatel ženských srdcí a peněženek už neprobouzí libido, ale spíš rozpaky a úsměvy. A obě krasavice mu k tomu pěkně zatopí.

Coby neodolatelný seladon městských bazénů měl Maximo jediný cíl – klofnout bohatou starší dámu, nechat se vyživovat a vést sladký život. Klaplo to naprosto dokonale, každá zlatá žíla ale někdy vyschne. Vlastní datum vydání právě zařadilo Maxima do kategorie lenivých veteránů, když se jeho velmi stará žena spustí s velmi mladým prodejcem aut a podvedeného Maxima vykopne na ulici. Ze zlaté klece se stěhuje k sestře do obyčejného bytu a ocitá se ve světě lidí, kteří pracují, nakupují, sami si vaří a provádějí další nepředstavitelné věci. Tudy ale cesta nevede. Ještěže existují děti a ty mají spolužačky a ty zase mají starou bohatou babičku. Svět by přecijen mohl být zase spravedlivý a další boj o pohodlný život může začít. Povede se Maximovi oprášit své zašlé umění svůdce a obnoví slávu svých žlutých plavek? Předá tajemství milovníka svému malému synovci?

Filmové hvězdy Salma Hayek a Raquel Welch jsou či byly erotickými idoly své doby, do představy bezduchých krásek mají ale obě hodně daleko. Za svou slávu totiž vděčí hlavně přirozenému sex-appealu, eleganci a temperamentu. Salma Hayek je z Mexika a Raquel Welch má po otci kořeny v Bolívii, obě proto mají tu správnou latinskoamerickou jiskru. A obě jsou v první řadě herečky, zatímco jedna má nominaci na Oscara za Frídu, ta druhá získala Zlatý glóbus za roli Constance de Bonacieux v pravděpodobně nejslavnějším zpracování Tří mušketýrů.

Nejpopulárnější

To Top