Hry

Mechanická herní klávesnice ROG Strix Flare se světelnými efekty

ASUS začal v Česku a na Slovensku prodávat herní mechanickou klávesnici ROG Strix Flare, která využívá kvalitní spínače Cherry MX RGB s dlouhou životností. Klávesnice se vyznačuje také samostatnými media klávesami na levé straně pro snadné ovládání zvuku během hraní. Nechybí ani odnímatelná podložka pod zápěstí, zajišťující komfort hráčů. K detailnímu nastavení klávesnice a efektů podsvícení slouží softwarový nástroj ROG Armoury II. Klávesnice podporuje i technologii ASUS Aura sloužící k synchronizaci světelných efektů s dalšími komponentami. Novinka je již v ČR a SR dostupná za cenu 4499 Kč, resp. 175 euro s DPH.

Výborná kvalita spínačů

Klávesnice ROG Strix Flare využívá spínače Cherry Red. Tyto červené spínače nabízejí lineární odezvu bez slyšitelného kliknutí a plynulé stisknutí kláves s měkčí pružinou pro rychlé a přesné ovládání. Klávesnice je vybavena technologií 100 % anti-ghosting s N-Key rollover, která zajišťuje spolehlivé zaznamenání všech úhozů ve správném pořadí, bez ohledu na to, kolik kláves je stisknuto současně.

 

Široké možnosti personalizace

ROG Strix Flare umožňuje hráčům přizpůsobit si podle svého světelný štítek, který lze vložit přímo do klávesnice. Mohou si buď ponechat předem připravený znak ROG, nebo si navrhnout vlastní štítek z přiložené šablony a rozzářit svou pracovní plochu pomocí světelných efektů Aura RGB. Šablonu si hráči snadno přemění k obrazu svému pomocí barevných nátěrů nebo tištěných samolepek, popřípadě mohou využít služeb profesionálního tisku nebo laserového leptání.

Pro zářivé podsvícení, které rozšiřuje přizpůsobitelné osvětlení i mimo klávesnici, je po obou stranách klávesnice řada světelných LED diod. Díky podpoře systému Aura Sync přináší klávesnice celé spektrum barev a řadu dynamických světelných efektů, jež umožňují vytvářet unikátní barevná schémata. Všechna integrovaná osvětlení mohou být synchronizována se stále se rozrůstajícím portfoliem zařízení podporujících technologii ASUS Aura Sync.

 

Zatímco většina herních klávesnic má umístěny ovládací prvky médií v pravém horním rohu, ROG Strix Flare má své vyhrazené mediální klávesy a ovládací kolečko hlasitosti umístěny vlevo nahoře. Jsou tak hráčům k dispozici právě tam, kde mají volnou ruku. Mohou proto ovládat např. zvuk ve hře, a přitom mít prst neustále na spoušti.

Klávesnice je také vybavena vlastním rozhraním USB pro pohodlné připojení dalších zařízení a odnímatelnou opěrkou na zápěstí, která zajistí pohodlí i při dlouhodobém hraní. Příjemným detailem jsou drážky na spodní straně pro praktické uložení kabelu.

 

ROG Armoury II

ROG Strix Flare obsahuje software ROG Armoury II, vylepšenou verzi nástroje pro detailní ovládání ROG zařízení. ROG Armoury II umožňuje pomocí intuitivního rozhraní hráčům vytvářet profily, přizpůsobovat barvy a světelné efekty, mapovat klávesy, zaznamenávat makra nebo sledovat hardwarové statistiky a analyzovat data během hry.

Nejpopulárnější

To Top