IT

Lenovo rozšiřuje nabídku pracovních stanic ThinkPad o mobilní procesory AMD Ryzen PRO 7040 Series

Společnost Lenovo představila nejnovější přírůstky do svého portfolia mobilních pracovních stanic ThinkPad. Nové modely ThinkPad P16v, P16s Gen 2 a P14s Gen 4 jsou poháněny nejnovějšími mobilními procesory AMD Ryzen PRO 7040 Series s volitelnou profesionální grafikou NVIDIA RTX, doplňují nabídku modelů představených v květnu 2023 a nabízí uživatelům široký výběr řešení mobilních pracovních stanic.

Zařízení z řady ThinkPad P přináší výjimečný výkon, prémiový design a odolnost pro náročné pracovní postupy v různých cenových hladinách a zahrnují také podporu pro Windows 11 a několik verzí operačního systému Linux2. Nasazení pokročilých a energeticky úsporných procesorů s technologiemi AMD PRO a Ryzen AI u vybraných modelů3 přináší širokou škálu funkcí založených na umělé inteligenci pro pokročilou spolupráci na mobilních pracovních stanicích ThinkPad.

Mezi nové modely patří:

• ThinkPad P16v: Výkonná pracovní stanice pro uživatele, kteří vyžadují více výkonu pro zvládnutí vysoké pracovní zátěže a snadný multitasking. Je vybavena mobilními procesory až AMD Ryzen 9 PRO 7040 HS Series, grafikou až NVIDIA RTX 2000 Ada Generation pro mobilní pracovní stanice a duálním tepelným výstupem, který maximalizuje účinnost chlazení. Nabízí také řadu variant displeje včetně super jasného 800 nitového IPS panelu s nízkým vyzařováním škodlivého modrého světla a nejnovější funkce zabezpečení typu chip-to-cloud pro ochranu citlivých údajů a uživatelské identity na cestách.

• ThinkPad P14s Gen 4 a P16s Gen 2: Mobilní pracovní stanice pro profesionály na cestách, učitele a studenty, kteří hledají ideální kombinaci výkonu a výdrže za dostupnou cenu bez nutnosti kompromisů v oblasti zabezpečení a odolnosti. Stanice jsou dostupné v barevném provedení Black a jsou vybaveny mobilními procesory až AMD Ryzen 7 PRO 7040 Series s integrovanou grafikou AMD Radeon 700M Series. Přináší také několik variant displeje včetně OLED a jsou vybaveny LBL technologií potlačující škodlivé modré záření, volitelnou 5Mpx kameru a celou řadu možností baterie pro podporu zaměstnanců pracujících v hybridním režimu.

Společnost Lenovo také nabízí komplexní portfolio služeb pro podporu a ochranu investice do pracovních stanic, včetně modelu Lenovo TruScale Device as a Service (DaaS), vylepšení a rozšíření záruky a prémiové podpory Lenovo Premier Support Plus, která přináší přímý přístup k nejlepším technikům společnosti Lenovo. “Naše nejnovější pracovní stanice jsou navrženy tak, aby uživatelům pomáhaly měnit svět a prostředí kolem k lepšímu a měly dlouhodobý pozitivní vliv v jejich oblastech působení, ať už jde o vědu a výzkum, průmyslový design, strojírenství, finance, média a zábavní průmysl, zdravotnictví, vzdělávání či jakýkoliv jiný obor. Jsme odhodláni přinášet inovace zaměřené na uživatele, které pomohou našim zákazníkům rozvinout jejich potenciál s mobilními pracovními stanicemi ThinkPad,” řekl Rob Herman, viceprezident a generální ředitel sekce Worldwide Workstation and Client AI Business ve společnosti Lenovo.

“Mobilní pracovní stanice nabízí nejmodernější počítačové schopnosti potřebné pro design, tvorbu simulací a softwarově náročného obsahu. Těší nás, že můžeme společnosti Lenovo poskytnout nejnovější mobilní procesory Ryzen PRO 7040 Series s prvním AI enginem na světě integrovaným na procesoru Windows x86. Mobilní pracovní stanice ThinkPad s procesoru AMD podpoří uživatele v jejich produktivitě a zároveň pomohou transformovat budoucí práci s Ryzen AI,” řekl Matthew Unangst, hlavní ředitel sekce Commercial Client and Workstation ve společnosti AMD.

Nejpopulárnější

To Top