IT

Lenovo chce přispět k proměně pracovního prostředí

Společnost Lenovo představila zařízení ThinkSmart Hub 500, jež se dokáže vypořádat s nástrahami zasedacích místností ve firmách a pomáhá jim tak pokročit
v digitální transformaci moderních pracovišť.

Zařízení Lenovo ThinkSmart Hub 500 určené pro videokonferenční řešení Skype Room Systems řídí spolupráci v moderních zasedacích místnostech. Prostřednictvím služby Skype dokáže jednoduše propojit účastníky firemní porady s jejich kolegy, kteří se nemohou účastnit porady osobně, a umožňuje jim tak vzájemně sdílet obsah. Díky tomuto zařízení už nikdo nemusí zažívat nepříjemnosti spojené se sdílením obrazovky vlastního notebooku nebo s rozplétáním změti kabelů. ThinkSmart Hub 500 vznikl ve spolupráci s firmou Microsoft. Jde o zařízení typu „vše v jednom“ s displejem o úhlopříčce 11,6. Displej je otočný o 360 stupňů a disponuje operačním systémem Microsoft Windows 10 IoT Enterprise.

Pokračující vývoj na poli technologií dal vzniknout ještě chytřejším zařízením, která firmám umožňují vylepšit a modernizovat prostory určené k poradám a spolupráci. Celých 92 % firem se plánuje připojit k Workplace Transformation Initiatives (WTI) a vybudovat chytré kanceláře. Ty vylepšují práci jednotlivcům i týmům přímo na místě a také spolupráci s jejich kolegy, kteří se zrovna nacházejí mimo kancelář. Exponenciální nárůst počtu chytrých kanceláří vytváří příležitosti pro výrobce hardwaru i softwaru, prodejce či systémové integrátory, kteří mohou těžit ze sílící ochoty zákazníků navyšovat investice do WTI.

Většina zasedacích místností je v současnosti vybavena pouze projektorem, promítacím plátnem, obrazovkou a telefony s hlasitým odposlechem. Jen zřídkakdy je v nich možné pořádat videokonference a jednotlivá hardwarová zařízení nebývají připojena k žádné společné platformě. Pouhá příprava porady tak může často přesáhnout deset minut, během nichž dochází k plýtvání cenného času, který by mohl být jinak využit ke kreativní práci.

Lenovo ThinkSmart Hub 500 dokáže zasedací místnosti zcela proměnit. Snadno se uvádí do provozu a má jednoduché ovládání. Hub 500 dokáže z jakéhokoli prostoru udělat místo pro setkávání přes Skype. Zvuk Dolby Audio Premium, mikrofony pokrývající okolí v celém rozsahu 360 stupňů, dotykový displej, pomocí něhož lze poradu řídit,  velké externí obrazovky – to všechno je výbava vyvinutá tak, aby mohla fungovat na platformě Skype Room Systems. Dohromady spolu tvoří ideálního průvodce konferencemi a poradami v malých a středně velkých zasedacích místnostech.

Nejpopulárnější

To Top