IT

Lenovo a Qualcomm odhalily první úspěchy projektu Limitless

Společnosti Lenovo a Qualcomm tento týden na veletrhu Computex v Tchaj-peji představily první počítač[1] s připojením 5G[2]. Ten je výsledkem dlouholeté spolupráce obou společností v rámci tzv. projektu bez hranic (Project Limitless). V tomto projektu vyvíjí Lenovo a Qualcomm novou třídu počítačů s 5G připojením, které budou vždy připravené k práci a připojené k internetu[3]. Partnerství a nová výpočetní platforma Snapdragon 8cx 5G otevírá dveře zcela nové uživatelské zkušenosti jak pro spotřebitele, tak pro podniky.

Nový notebook Lenovo jako první obsahuje 5G modem Qualcomm Snapdragon X55, který je schopný připojit se k superrychlé síti 5G. Právě v přechodu na 5G připojení vidí Lenovo velký potenciál, který umožní využití modernější a chytřejší výpočetní techniky.

 

„Notebook s připojením 5G dokáže uspokojit všechny požadavky uživatelů na rychlost: rychlejší přenosy souborů, rychlejší a kvalitnější videochat na cestách, přehrávání online videí v rozlišení 4K nebo 8K nebo dokonce s využitím prvků rozšířené a virtuální reality. Uživatelé počítače s 5G připojením na celém světě ušetří čas, zůstanou produktivní a budou se moci bavit online prakticky odkudkoliv a kdykoliv,“ říká Johnson Jia, starší viceprezident a generální ředitel segmentu Consumer Business of Inteligent Devices ve společnosti Lenovo.

 

Další novinky o notebooku s pracovním názvem projekt Limitless by měly být dostupné na začátku roku 2020.

[1] Na základě průzkumu společnosti Lenovo z května 2019 zaměřeného na notebooky od významných počítačových společností s roční výrobou přesahující 1 milion kusů
[2] S požadovaným pokrytím 5G sítě (její spuštění proběhne ve vybraných oblastech v roce 2019 a bude se dále rozšiřovat)
[3] S požadovaným využitím 5G sítě

Nejpopulárnější

To Top