IT

LCD displeje společnosti Panasonic umožňují vytvořit “bezrámečkovou“ videostěnu

Společnost Panasonic představuje dva profesionální high-end LCD displeje s nejtenčími rámečky na světě (součet rámečeků dvou vedle sebe stojících displejů je pouhých 0,88 mm) s pokročilou správou barev.

Nové modely (TH-55VF2H/TH-55VF2) umožňují nakonfigurovat zobrazení na více obrazovkách pro velkoplošný dynamický obraz prakticky bez viditelných přechodů. V konfiguraci 2×2 v “daisy chain” zapojení přes DisplayPort mohou panely zobrazit každý bod 4K signálu z jediného 4K vstupu v nativním rozlišení.

Kromě toho také Panasonic nabídne profesionální LCD displej (TH-55LFV9), který rozšíří řadu LFV v kategorii se součtem rámečků 3,5 mm. Oba modely používají vysoce odolné komponenty, které zajišťují nepřetržitý celodenní provoz 24/7 a uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Všechny tři panely mají úhlopříčku 55 palců s jasem 700 cd/m2 (TH-55VF2H) a 500 cd/m2 (TH-55VF2/TH-55LFV9), což umožňuje uživatelům zvolit vhodný model podle požadavků. Každá obrazovka je navíc vybavena technologií In-Plane Switching, která garantuje široký pozorovací úhel a redukci odlesků.

Modely jsou předkalibrované, což minimalizuje barevné rozdíly mezi jednotlivými displeji složenými v jeden celek při první instalaci.

Další funkcí těchto displejů je automatické přepínání mezi dvěma vstupy v případě výpadku signálu.
Proces instalace usnadňuje aplikace Panasonic Videowall Manager, která zjednodušuje konfiguraci celého systému.

„Máme nesmírnou radost, že můžeme představit tyto nové modely a nabídnout tak našim zákazníkům panely s nejtenčími rámečky na trhu,“ řekl Hartmut Kulessa, Marketing Manager společnosti Panasonic. „V kombinaci s nastavením na 24hodinový provoz jsme docílili lepší viditelnosti, která ovšem není na úkor spolehlivosti.“

Řadu LFV9 bude možné zakoupit v říjnu 2019 a řada VF2 bude k dispozici počátkem roku 2020.

Nejpopulárnější

To Top