IT

Kompaktní notebook a tablet Asus

ASUS uvedl na český trh Transformer Mini (T103), tenký a lehký počítač typu 2 v 1 s oddělitelnou klávesnicí a výdrží až 12 hodin bez nabíjení. Kompaktní novinka se skládá z 10,1“ tabletu o hmotnosti 620 gramů a lehké odnímatelné klávesnice Transformer Cover, s níž celková hmotnost zařízení činí pouhých 870 gramů.

Jeho výkonná baterie funguje také jako praktický napájecí zdroj pro nabíjení jiných zařízení, což eliminuje nutnost přepravy dalších nabíječek na cestách. Díky aktivnímu dotykovému peru ASUS Pen, které je sočástí balení, mohou uživatelé snadno ručně zapisovat poznámky, skicovat nebo kreslit. Zařízení Transformer Mini se v Česku prodává za 9990 Kč s DPH.

 

ASUS Transformer Mini je šikovným pomocníkem na cestách, kde zastane pracovní úkoly a stejně dobře se postará i o zábavu. Vyniká kompaktními rozměry a lehkou odnímatelnou klávesnicí. Displej má úhlopříčku 10,1“ s rozlišením 1280 x 800 bodů a také široké pozorovací úhly zásluhou IPS panelu. Displej využívá technologii ASUS TruVivid, která snižuje odlesky a odrazy světla, takže je možné jej pohodlně sledovat i na přímém slunečním světle. Aby mohli uživatelé mít bez problémů otevřeno několik aplikací najednou, jsou k dispozici 4 GB operační paměti. Interní úložiště o kapacitě 64 GB je možné rozšířit pomocí microSD karty o dalších až 512 GB.

Transformer Mini je vybaven dvěma pětimagnetovými reproduktory, jejichž zvuk vylepšuje technologie ASUS SonicMaster. Tento zvukový systém vytváří čistý stereofonní zvuk, který zpříjemňuje zábavu na cestách.

 

Celodenní výdrž baterie pro náročné cestovatele

Navzdory svým kompaktním rozměrům má Transformer Mini výkonnou baterii, která poskytuje až 12 hodin1 výdrže na jedno nabití. Dokonce je možné jej dobíjet prostřednictvím Micro-USB portu pomocí mobilní nabíječky nebo jakékoli power banky s konektorem Micro-USB.

Klávesnicová část obsahuje i nadprůměrně velký touchpad s funkcí zabraňující registrovat náhodné dotyky dlaní a podporující gesta v systému Windows. Samotná klávesnice má zdvih kláves 1,5 mm, což usnadňuje a zpříjemňuje psaní.

 

ASUS Pen – nové kreativní možnosti

Ve spojení s aktivním stylusem ASUS Pen otevírá Transformer Mini uživatelům další kreativní možnosti v novém pracovním prostoru Windows Ink Workspace. Ti mohou díky němu jednoduše zapisovat poznámky, plánovat ve zcela novém sketchpadu, přidávat poznámky k fotografiím atp. S ohledem na 1024 úrovní přítlaku dokáže stylus rozeznat i jemné nuance pohybu ruky. S ASUS Pen lze tvořit a profesionálně kreslit, podobně jako na papíře, notebooku nebo plátně. K dispozici je i praktické očko pro pero na straně klávesnice, která zajišťuje jeho bezpečné uložení.

Nejpopulárnější

To Top