Film

Komiks Flash: Nejrychlejší muž světa

Třídílná komiksová adaptace sleduje Barryho Allena, nejrychlejšího muže na světě z DC Universe, který se spojí s Batmanem, aby zastavili novou hrozbu pro Central City. Pojďme se podívat na The Flash: The Fastest Man Alive #1, napsaný Kennym Porterem, s ilustracemi od Ricaarda Lopeze Ortize a Romula Fajarda Jr. a letteringem od Stevea Wandse. Jedná se o komiks propojený s aktuálním filmem Flash.

Barry se po trýznivém dobrodružství s Ligou spravedlnosti odhodlá stát skutečně
kvalifikovaným a inspirativním hrdinou. Jelikož se v Central City objevují nové hrozby,
Flash požádá Batmana, aby mu poradil, jak kontrolovat své schopnosti. To se však
Barrymu nedaří ani pod vedením tak zkušeného mentora, jako je Temný rytíř.
Šarlatový tempař, čerstvě zběhlý v používání rychlosti, si tuto schopnost vzápětí vyzkouší při obraně Central City před kovovým postrachem Girderem, obludným roztaveným Tarpitem a chaotickým teroristou Topem.

Komiks The Flash: Nejrychlejší muž světa vede Barryho Allena na proměnlivé cestě, která odhaluje nedostatky jeho pacifistického postoje v násilných situacích a poskytuje mu prostředky k aktivnějšímu boji proti zločinu. Bitky jsou pro Barryho děsivou perspektivou, protože pouze on rozumí škodám, které může způsobit. Instinktivně se vrací k prvnímu příteli, kterého poznal v Justice League, což je odkaz na události z předchozího filmu a zároveň předznamenání věcí, které mají přijít. S novou perspektivou a lepším ovládáním svých schopností se Flash vydává směrem k dalšímu dobrodružství a nabízí pozitivní nádech pro samostatný film.

Příběh je zajímavý především díky vesmíru, ve kterém se odehrává. Existuje v rozšířeném univerzu DC, které se vydává na neprozkoumané území se známými postavami. Komiks má výborné tempo, které se zrychluje, když je potřeba, ale dokáže se i zpomalit.

Vývoj postav je to, čím tento komiks vyniká. Samostatně jsou tři hlavní postavy komiksu The Flash: Nejrychlejší muž naživu č. 1 brilantní, ale společně jsou ještě lepší. Verze Flash v tomto světě zdá se mít osobnost, kterou do role vnáší Ezra Miller. Ta zběsilá tlachání jsou přítomná, ale důležitější pro příběh je jeho nezkušenost a nízké sebevědomí.

Zatím ještě není hrdinou, a to zejména ne sám pro sebe. Porážka superpadouchem otřese jeho sebevědomím a přiměje ho k útěku. A zde přichází na scénu Batman, opět povědomá, ale odlišná inkarnace postavy. Mentorský vztah, který začal v Justice League, je znovu oživen a vytváří hezký a zajímavý vztah. Bruce je v této podobě laskavější, než jsou fanoušci zvyklí. Je přísným trenérem a podporuje mladého hrdinu, který se potýká s problémy vystoupit na vlastní nohy.

The Flash: Nejrychlejší muž světa je věrnou ochutnávkou toho, co lze od filmu očekávat. Ukázku si můžete prohlédnout zde – https://crew.digitania.eu/komiks/flash-nejrychlejsi-muz-sveta/1 A odkaz na e-shop vydavatele je zde: https://www.obchod.crew.cz/detail/komiks-862463-flash-nejrychlejsi-muz-sveta

Nejpopulárnější

To Top