Domov

Jedny dveře – dva způsoby, jak je otevřít.

Dva nové moduly určené pro kontrolu přístupu rozšiřují využitelnost prémiových dveřních interkomů 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso a nabízí dvojkombinace technologií pro autentifikaci uživatele při vstupu do kancelářských budov a rezidencí: Bluetooth a RFID nebo dotykovou klávesnici a RFID.

Společnost 2N, největší světový výrobce IP interkomů, dnes představuje dva nové kombinované přístupové moduly nazvané příhodně Bluetooth & RFID čtečka a Dotyková klávesnice & RFID čtečka, které lze připojit do dveřních interkomů 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso. Kombinace osvědčených technologií umožňuje zajistit bezpečnost a zároveň pohodlí při vstupu do budov.

 

Dotyková klávesnice & RFID čtečka – kódem a kartou

Modul Dotykové klávesnice & RFID čtečky kombinuje kapacitní dotykovou klávesnici se čtečkou zabezpečených RFID karet. Multi-frekvenční RFID čtečka umí snímat široké spektrum RFID karet, počínaje nezabezpečenými 125kHz kartami až po zabezpečené 13.56MHz čipy. Umožňuje tak postupný přechod na novější a bezpečnější technologii RFID, aniž by se v budově musely ze dne na den nahrazovat všechny starší karty, což bývá finančně velmi náročné. Navíc je možné použít klávesnici pro přístup přes PIN kód, buď jako alternativu, nebo pro zdvojení úrovně zabezpečení. Díky tomu, že modul nahrazuje dva, respektive tři samostatné moduly, podstatně šetří místo při instalaci a zjednodušuje nastavení interkomů 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso.

 

Bluetooth & RFID čtečka – mobilem a kartou

Druhý modul Bluetooth & RFID čtečky nabízí kromě multi-frekvenční RFID čtečky možnost autentifikace uživatele s pomocí chytrého telefonu s Bluetooth a mobilní aplikací 2N® Mobile Key. Modul umožňuje nastavit různé komunikační vzdálenosti a dva režimy autentifikace: základní, kdy si otevřete stisknutím tlačítka v mobilní aplikaci, nebo režim s vyšším stupněm zabezpečení, kdy stisk tlačítka je nutné ještě potvrdit PIN kódem zadaným v aplikaci. Režim přístupu s použitím RFID karty či mobilního telefonu lze nastavit buď jako alternativu, nebo naopak posílit zabezpečení vynucením dvojité autentifikace. Modul se dobře hodí například do kancelářských budov, kdy dovoluje „tradičním“ uživatelům stále používat RFID karty a zároveň umožňuje pokrokovějším zaměstnancům či lidem z vedení využít chytrý telefon.

„Oba dva kombinované moduly dále rozšiřují využitelnost našich kompaktních dveřních komunikátorů 2N® IP Verso a 2N® LTE Verso a najdou své místo u vstupu do kancelářských budov nebo rezidencí a vil. Ať už uživatelé preferují tradičnější způsob zabezpečení přístupu s pomocí PIN kódu či RFID karet, nebo pokrokový s použitím smartphonu, nové moduly umožní nalézt nejvhodnější řešení, “ říká Vít Kovařík, marketingový ředitel společnosti 2N Telekomunikace.

Nejpopulárnější

To Top