IT

Inteligentní vychytávky, které se postarají o bezpeční domova i když jste na míle daleko

V České republice se za minulý rok 2021 událo 24 638 krádeží a 28 321 vloupání. Dohromady s dalšími zločiny tak policie zjistila zhruba 71 400 majetkových trestných činů, což je přibližně o 6 tisíc méně než v roce 2020. I když celková majetková kriminalita meziročně klesla, významný nárůst téměř o 50 % policie zaznamenala u krádeží vloupáním. Pokles o vice než 40 % naopak policie evidovala u krádeží prostých. Účinnou cestou, jak ochránit své domovy a majetek jsou chytrá, praktická i cenově dostupná řešení.

Inteligentní kamery spolehlivě pohlídají domácnost i když je uživatel na míle daleko

Inteligentní kamery Netatmo v případě nebezpečné události okamžitě upozorní uživatele prostřednictvím oznámení na telefonu. Díky umělé inteligenci dokážou rozeznat potenciálně nebezpečnou událost od běžné záležitosti. Venkovní kamera odliší zvíře, vozidlo i neškodný pohyb jako poletující listí. Interiérová kamera s technologií rozpoznávání obličeje dokáže určit rozdíl i mezi známou a neznámou tváří. Když kamera detekuje novou tvář, dostane uživatel v reálném čase upozornění na svůj smartphone s fotografií a videozáznamem události. Uživatel se navíc nemusí bát o soukromí své rodiny, z nahrávání lze díky chytrému algoritmu vyloučit členy rodiny.

Všechny inteligentní kamery Netatmo se snadno instalují a jsou dostupné bez předplatného a dalších poplatků. Videozáznamy jsou ukládány přímo na přiloženou paměťovou microSD kartu.

Tato karta je šifrovaná, což zajišťuje vyšší úroveň zabezpečení jejího obsahu. Případní útočníci tak nemají přístup ke kamerovým záznamům.

Senzory detekují jakoukoliv manipulaci s okny či dveřmi

Pro ještě větší pocit bezpečí lze interiérovou kameru doplnit o senzory pro detekci otevřených oken a dveří a sirénu. Senzory zachycují jakýkoli pohyb nebo vibrace na dveřích či oknech signalizující jejich pokus o otevření. Uživatel okamžitě dostane upozornění na svůj smartphone, například „zjištěn pohyb u kuchyňského okna“. Senzory umožňují uživateli kontrolu stavu dveří a oken přímo v aplikaci. V závislosti na nastavených parametrech mohou také uživatele po určité době upozornit, pokud jsou dveře nebo okno otevřeny příliš dlouho.

Siréna funguje spolu s kamerou a senzory. Když kamera zjistí přítomnost nevítané osoby, nebo pokud senzory detekují pohyb u dveří či okna, automaticky spustí ohlušující alarm o síle 110 dB.

Osobní vrátný

Video zvonek od Netatmo svým uživatelům prozradí, kdo stojí u jejich vstupních dveří bez ohledu na to, kde se nachází. Jakmile někdo zazvoní, uživatel obdrží na smartphone upozornění a může s příchozími okamžitě komunikovat, například sdělit kurýrovi, kde má ponechat balíček.

Inteligentní video zvonek chrání domov před vniknutím cizí osoby a posiluje pocit bezpečí v případech podezření na vloupání. Díky algoritmům umělé inteligence, zvonek rozlišuje mezi člověkem a náhodným pohybem. V případě, že se kolem vchodu někdo potuluje, uživatel na svém smartphonu uvidí oznámení „Zjištění pohybu osoby“ a nahraje se video s událostí. Skrze integrovaný mikrofon a reproduktor uživatel osobu osloví a odradí ji od přiblížení se k jeho domovu.

Nejpopulárnější

To Top