Video

Inteligentní kamery dokážou identifikovat obličeje zakryté brýlemi nebo maskou

Společnost Panasonic Business představila technologii rozeznávání obličejů pomocí metody deep learning (strojového učení). Vylepšená platforma využívá engine s technologií „deep learning“, který byl v nezávislém testu NIST vyhodnocen jako nejpřesnější v oboru.

Face Server dokáže rozpoznat obličeje, které jsou tradičními technologiemi identifikace těžko rozpoznatelné, včetně obličejů pod úhlem 45 stupňů doleva nebo doprava nebo 30 stupňů ve směru nahoru nebo dolů a obličejů částečně zakrytých slunečními brýlemi nebo maskami.

Kombinace kamery řady iPro Extreme společnosti Panasonic a technologie Face Server využívá režim „iA (intelligent Auto)“ a „funkci nejlepšího záběru“. To znamená, že kamera automaticky upraví svá nastavení tak, aby pořídila optimální záběry. Funkce iA umožňuje, aby analýzu záběru prováděla kamera místo serveru. Díky tomu jsou odesílány jen ty nejlepší záběry a snižuje se zátěž serveru i sítě a celkové náklady na systém.

Projekt vyvíjený ve spolupráci s National University of Singapore poskytuje kapacitu pro zpracování obrazu až z 20 kamer na server a dokáže rychle vyhledávat až ve 30 000 registrovaných referenčních obličejích.

„Face Server mění zažitá pravidla v přesnosti rozpoznávání obličejů,“ řekl Gerard Frigols, Category Manager pro Panasonic Security. „Udržuje si nejen více než 90% přesnost rozpoznání obličejů částečně zakrytých slunečními brýlemi nebo maskami, ale obličeje dokáže rozeznat i z fotografií, které jsou až 10 let staré.“

Platforma se už nyní používá na tokijském letišti Haneda, kde po tříletém testování na vstupních bránách nahradila skenování otisků prstů.

 

Nejpopulárnější

To Top