Home

IFA 2019: společnost Samsung Electronics slaví

Společnost Samsung Electronics dnes na veletrhu IFA 2019 ve znamení svého blížícího se 50. výročí uspořádala tiskovou konferenci, na níž přestavila svoji vizi zaměřenou na inovace, konektivitu a budoucnost.

 

Společnost prohlásila, že se hodlá zaměřit především na následující: demokratizovat technologii QLED 8K zavedením kompletní řady QLED 8K televizorů, inovovat na trhu domácích spotřebičů představením řady individuálně přizpůsobitelných chladniček BESPOKE, a konečně také dále rozšířit sortiment zařízení podporujících sítě 5G uvedením nových zařízení Galaxy A90 5G a Galaxy Fold 5G. Tyto nové produkty jsou spolu s mnoha dalšími dokladem neutuchajícího úsilí společnosti Samsung rozšiřovat své portfolio uváděním odvážných a revolučních výrobků a služeb navržených pro zítřek.

 

„Ode dne, kdy společnost Samsung před téměř 50 lety poprvé uvedla na trh svůj vlastní černobílý televizor, přicházíme neustále s novými špičkovými technologiemi, kterými je vybavena naše spotřební elektronika, domácí spotřebiče i mobilní přístroje,“ uvedl Benjamin Braun, generální ředitel pro marketing a viceprezident společnosti Samsung Europe. „Samsung hodlá i nadále rozvíjet odkaz společnosti a přinášet zákazníkům inovace, které dokážou změnit jejich životy.“

 

Kompletní řadu obrazových displejů doplní nový 55palcový QLED 8K TV

 

Od loňského uvedení televizorů QLED 8K značky Samsung vzrostly celkové prodeje QLED televizorů meziročně o 200 procent. Díky tomuto rychlému nástupu televizorů QLED se v první polovině letošního roku celosvětově prodalo více než dva miliony přístrojů, což jen potvrzuje hlad spotřebitelů po vysoce kvalitních televizorech s velkou obrazovkou. K ještě většímu rozšíření řady televizorů QLED přispěje 55palcový QLED 8K televizor, který doplní stávající modely Samsung QLED s úhlopříčkou 65, 75, 82 a 85 palců.

 

55palcová QLED 8K TV bude celosvětově uvedena do prodeje v září. Tímto novým přírůstkem reaguje společnost Samsung na poptávku zákazníků po možnosti většího výběru a nabízí jim televizory s různými velikostmi obrazovky, které vyjdou vstříc potřebám každé domácnosti. Nový 55palcový model nabídne tytéž prémiové výhody řady QLED 8K TV včetně bezkonkurenční kvality obrazu s jedinečnou hloubkou a detailním vykreslením, 100% pokrytí barevného prostoru a převratné technologie pro převzorkování obrazu do vyššího rozlišení s využitím umělé inteligence. Ať už uživatel sleduje obsah prostřednictvím streamingové služby, set-top boxu, HDMI, USB nebo dokonce mobilního zrcadlení, Quantum Processor 8K je schopen rozpoznat a převzorkovat obsah v nižším rozlišení do rozlišení 8K v křišťálově čisté kvalitě.

 

Domácí spotřebiče BESPOKE pro moderní spotřební životní styl

 

Vzhledem k tomu, že se hranice mezi nábytkem a domácími spotřebiči postupně stírá, zaměřuje se společnost Samsung stále více na individualizovaná řešení pro život v domácnosti, která vycházejí vstříc celé řadě zákaznických potřeb.

 

Za tímto účelem Samsung také na evropský trh nově uvádí průkopnické chladničky BESPOKE. Tyto chladničky jsou navrženy jako modulární jednotky a bez problémů je tak lze umístit do prostor všech tvarů i velikostí. K dispozici je široká škála velikostí od jednodveřových variant až po chladničky ve čtyřdveřovém provedení.

 

Pro uživatele, kteří požadují od své kuchyně ještě více, Samsung dnes uvádí na trh novou multifunkční parní troubu s duální funkcí. Tato trouba se může pochlubit moderním designem, který zároveň také vyniká flexibilitou pro různé způsoby přípravy pokrmů. Trouba je uspořádána vertikálně, je vybavena texturovanými povrchy a nabízí nové uživatelské rozhraní, které designu dodává na rafinovanosti. Díky funkci Dual Cook Steam lze v troubě v jednom oddělení připravovat pokrmy pomocí tepelné konvekce a současně v druhém používat k vaření páru.

Inovace, které Samsung do kuchyní vnesl, již pomohly snížit množství odpadu, které v domácnostech vyprodukujeme, a přispěly tak i mimo oblast našeho běžného každodenního života. Společnost Samsung pokročila v tomto ohledu na veletrhu IFA 2019 ještě o krok dále a oznámila další rozšíření svého stávajícího partnerství se společností Whisk, která se zaměřuje na vývoj inteligentních potravinových platforem. Integrací s domácími spotřebiči značky Samsung, například formou inteligentního nákupního seznamu na chladničkách řady Family Hub, společnosti Samsung a Whisk umožňují celé rodině příjemnější a zároveň ekologicky zodpovědnější zážitek z vaření.

 

Stále více lidí se stěhuje do měst a v souvislosti s tím se rozloha průměrné domácnosti stále zmenšuje, společnost Samsung se tedy zaměřila na nabídku produktů, které zapadají do stávajícího životního stylu spotřebitelů. AirDresser, který se podobá šatní skříni či stojacímu zrcadlu, je spotřebič určený k osvěžení oděvů. Samsung vedle toho představuje také Air Purifier AX9500, první čističku vzduchu na světě vybavenou čisticím systémem Wind-Free™. Díky modulárnímu uspořádání je použitelná v nejrozmanitějších typech domácností a třívrstvý filtrační systém dokáže v obytných prostorách snižovat množství škodlivých plynů, prachu a alergenů ve vzduchu.

 

Nový bezdrátový vysavač POWERstick Jet™ umožní spotřebitelům využít sací výkon 200 W, což představuje naprostou špičku v oboru. Díky pětivrstvému HEPA filtračnímu systému a hodinové výdrži baterie dokáže zachytit 99,999 % prachových částic a alergenů a zároveň zabránit jejich opětovnému úniku do vzduchu.

 

Představení nového telefonu Galaxy A90 5G: Samsung rozšiřuje ekosystém produktů Galaxy

 

Od uvedení telefonu Galaxy S10 5G na počátku roku pracovala společnost Samsung spolu s globální sítí svých partnerů na zajištění přístupu k mobilnímu 5G připojení pro všechny uživatele.

 

Dnes společnost Samsung dále posílila svou řadu chytrých 5G telefonů představením nového přístroje Galaxy A90 5G, který bude v Evropě dostupný od října. Uživatelé přístroje Galaxy A90 5G mohou rychle stahovat obsah ve vysoké kvalitě a sdílet živá videa, nechat se pohltit rozměrným 6,7palcovým Super AMOLED Infinity-U displejem s rozlišením FHD+ a využívat výhod baterie s kapacitou 4 500 mAh a hlavního fotoaparátu s rozlišením 48 Mpx. Pro konzumenty vyžadující neustálý přísun obsahu je Galaxy A90 5G ideálním přístrojem k jeho tvorbě i spotřebě.

 

Společnost Samsung rovněž potvrdila, že dychtivě očekávaný telefon Galaxy Fold bude dostupný v barevném provedení Cosmos Black a Space Silver od 18. září 2019 ve Francii, Německu, Singapuru a Spojeném království a zanedlouho poté bude následovat i uvedení na trh v USA. Na vybraných trzích bude také k dispozici verze s přípravou pro sítě 5G a spotřebitelé tak budou moci využít konektivity sítí nejnovější generace k dalšímu prohloubení svého zážitku se skládacím zařízením.

 

Společnost Samsung v rámci svého odhodlání poskytnout spotřebitelům výjimečný uživatelský zážitek bez kompromisů ohledně kvality či velikosti zařízení představila v průběhu léta i záplavu dalších nových produktů.

 

Telefony Galaxy Note10 a Note10+ nabízejí nejvyšší kapacitu i výkon ve své kategorii, které uživatelům umožňují pracovat tak, jak chtějí, a kdykoli a kdekoli dát průchod své kreativitě. Nový tablet Galaxy Tab S6 se dodává s unikátním perem S Pen a je vůbec prvním tabletem na světě vybaveným duálním fotoaparátem s ultraširokoúhlým objektivem a 10,5palcovým super AMOLED displejem. Zařízení Galaxy Book S, navržené pro nejnáročnější uživatele, kteří se nechtějí nechat zatěžovat laptopem, spojuje mobilitu a konektivitu chytrého telefonu s výpočetním výkonem PC. A konečně 6. září představí Samsung nové hodinky Galaxy Watch Active2.

 

Od roku 2017 předvádí společnost Samsung své inovativní technologie v „městečku“ Samsung Town, což je speciálně navržený prostor, který je kompletně k dispozici návštěvníkům a nabízím jim jedinečnou možnost vyzkoušet si pohodlí života v propojeném prostředí. V letošním roce pojala společnost Samsung expozici nově a vytvořila prostory pro všechny typy spotřebitelů, od lidí na volné noze pracujících z domova přes influencery po novomanžele a řadu dalších. Samsung Town bude rovněž předvádět, jak mohou život zjednodušit produkty pro automobilový průmysl a „Samsungboti“.

Nejpopulárnější

To Top