Mobil

Huawei P20 lite je příspěvek do střední třídy

První zástupce nové řady P, model Huawei P20 lite, prý aspiruje na to stát se bestsellerem ve střední třídě. Předpoklady k tomu má díky kvalitnímu 5,84palcovému FullView displeji 2.0, hlavnímu duálnímu (16MPx + 2MPx) a přednímu 16MPx fotoaparátu s novou funkcí Light Fusion Selfie nebo díky výkonu, který zabezpečuje osmijádrový procesor Huawei Kirin 659 a 4GB paměť RAM.

Interní paměťové úložiště má 64 GB. Baterie s technologií rychlého nabíjení Quick Charge 2.0 disponuje kapacitou 3000 mAh. Čtečka otisku prstů je umístěna na zádech smartphonu. Model Huawei P20 lite bude v ČR dostupný od 1. dubna 2018 v černé, modré a růžové barvě za 8 999 Kč.

Huawei P20 lite se chlubí 5,84palcovým FullView displejem druhé generace, který je protažený od kraje ke kraji s malým výřezem pro reproduktor a selfie fotoaparát. FullHD+ displej s rozlišením 2280×1080 pixelů a jemností 432 pixelů na palec s poměrem stran 19:9 disponuje poměrem k tělu zařízení 80,1 %. Kontrastní poměr displeje je 1500:1. Displej rovněž disponuje technologii, která zlepšuje saturaci fotografií, čímž jsou barevné tóny reálnější. Technologie 2D grafického enginu Huawei P20 lite pak zachycuje i ty nejjemnější detaily okolo kraje objektu a dělá fotografie přirozenější a živější.

Huawei P20 lite je vybaven hlavním duálním fotoaparátem 16MPx (f/2.0) + 2MPx, který umožňuje díky dvěma čočkám hrátky s hloubkou ostrosti a rozostřeným pozadím, tzv. bokeh efekt. Přední 16MPx fotoaparát zase nabízí kromě řady jiných funkcí i novou technologii Light Fusion selfie pro perfektní selfie jako ze studia. Kvalita selfies fotografií je ještě podpořena mapováním 96 rozpoznávacích bodů tváře. Huawei P20 lite disponuje rovněž technologií která sbírá světlo z nejrůznějších zdrojů tak, aby optimalizovala jas a redukovala poměr šumu (signal-to-noise ratio/SNR) o 300 procent. Smartphone je rovněž vybaven inteligentním fotografickým asistentem, který umožňuje například focení prostřednictvím gest, nahrazení pozadí nebo efekty rozšířené reality (AR).

Výkon Huawei P20 lite zabezpečuje osmijádrový procesor Huawei Kirin 659 (4x 2.36GHz + 4x 1.7GHz) s 4GB operační pamětí RAM. Paměťové úložiště telefonu je 64 GB a lze ji rozšířit pomocí microSD karty s kapacitou až 256 GB. Senzor otisků prstu je umístěn za zadní straně zařízení. Baterie s technologií rychlého nabíjení Quick Charge 2.0 má kapacitu 3000 mAh. Zařízení podporuje rychlé vysokovoltážní nabíjení 9V2A, které snižuje dobu nabíjení o 30 % (součástí je i 15vrstvový zabezpečovací systém).

Huawei P20 je vybaven nejnovějším uživatelským rozhraním EMUI 8.0 (nadstavba Androidu 8.0), které zdokonaluje integraci hardwaru a softwaru zařízení a zároveň optimalizuje i maximalizuje jeho výkon. Díky speciálním výpočetním algoritmům se smartphone aktivně učí a pro vyšší efektivitu a uživatelský komfort postupně předvídá každodenní chování uživatele. Například tak, že zabezpečí předběžné spuštění konkrétní aplikace, aby s ní mohl uživatel v předpokládaném čase okamžitě pracovat. Huawei P20 lite disponuje rovněž funkcemi pro multi-tasking, jako je pohyblivý (plovoucí) navigační panel, rychlý screenshot pomocí tří prstů, chytré rozdělení displeje, Huawei Private Space 2.0 nebo gaming asistent.

Huawei P20 lite bude na českém trhu dostupný od začátku dubna v černé, modré a růžové barvě za doporučenou maloobchodní cenu 8 999 Kč.

Nejpopulárnější

To Top