Domov

Huawei má notebook MateBook X Pro a tablet MediaPad M5

Huawei v Barceloně v rámci veletrhu MWC představila notebook Huawei MateBook X Pro a řadu tabletů Huawei MediaPad M5. Huawei MateBook X Pro je první notebook na světě s Huawei FullView 3K displejem. Jedná se o jedno z nejvýkonnějších zařízení na trhu mezi lehkými notebooky a je vybaven audio systémem Dolby Atmos Sound System. Huawei MediaPad M5 je zase prvním tabletem na světě s 2,5D zaobleným displejem.

Huawei MateBook X Pro

Jedná se o první notebook na světě s Huawei FullView displejem. 13,9palcová 3K obrazovka s desetibodovou dotykovou vrstvou má rozlišení 3000 x 2000 pixelů s poměrem stran 3:2. Stylový kovový design byl zpracován za pomocí diamantového broušení a speciální povrchové úpravy pískování. Ultra tenké tělo má tloušťku pouhých 14,6 mm. a váhu 1,33 kg.

Huawei MateBook X Pro je vybaven osmou generací procesoru Intel Core i7/i5 a grafickou kartou NVIDIA GeForce MX150 se 2GB GDDR5. Jedná se tak o jedno z nejvýkonnějších zařízení na trhu mezi lehkými notebooky. Co se týká zvuku, zařízení disponuje systémem Dolby Atmos Sound System a na míru vyrobenými reproduktory. Vysokokapacitní 57,4Wh baterie a energeticky úsporné zpracování notebooku poskytuje až 12 hodin přehrávání videa, 14 hodin běžné práce nebo 15 hodin brouzdání na internetu.

Aby byl Huawei MateBook Pro X pro uživatele co nejintuitivnější a nejpřívětivější, zapracoval do něj Huawei několik technologií ze svých špičkových smartphonů. Například super rychlou čtečku otisku prstů integrovanou v tlačítku napájení, která uživatelům umožní přistup na plochu Windows za necelých 8 vteřin z vypnutého stavu nebo za necelých sedm vteřin z hibernace.

Kamera je decentně zapuštěna do klávesnice. Uživatel ji musí před použitím stlačením otevřít, což poskytuje naprosté soukromí a bezpečnost. Víceúčelový adaptér podporuje rychlé nabíjení a je vybaven USB-C. Huawei Share díky vyvinutí vysokorychlostního protokolu umožňuje snadno, rychle a bezpečně přesunovat fotografie a soubory mezi PC a smartphonem bez problémů spojených s USB kompatibilitou. Rychlost přenosu prostřednictvím Wi-Fi dosahuje až 20Mbps, což je zhruba 100krát rychlejší než přenos přes Bluetooth.

Huawei MateBook X Pro byl představen ve dvou barevných variantách: šedé (Space Gray) a stříbrné (Mystic Silver). Dostupnost ani předpokládaná cena pro český trh zatím nejsou stanoveny.

 

Huawei MediaPad M5

Jde o první tablety na světě s 2,5D zaobleným displejem. Jak 8,4palcová, tak 10,8palcová verze mají elegantní kovové uni-body tělo s designem antény ve tvaru U. Vylepšený 2K displej s technologií ClariVu 5.0 zobrazuje i nejjemnější detaily, zatímco inteligentní algoritmy zajišťují, že videa jsou ostrá a jasná.

Tablet je dodáván se dvěma reproduktory u 8,4palcové verze a se čtyřmi v případě verze 10,8palcové. V obou případech jsou odladěné respektovanou značkou Harman Kardon, přičemž Huawei Histen dopomáhá dokonalosti 3D zvuku. Součástí je i podpora Hi-Res audia při poslechu sluchátky. Huawei MediaPad M5 je vybaven procesorem Kirin 960. Nadstavba uživatelského prostředí EMUI 8.0 zabezpečuje ten nejlepší uživatelský zážitek. Vysokokapacitní baterie 5 100 mAh u 8,4palcového typu a 7 500 mAh v případě10,8palcového tabletu podporuje rychlé nabíjení Huawei QuickCharge.

U 10,8palcové verze byl Android optimalizován pro produktivitu s „Deskop View“ režimem, který vylepšuje možnosti navigace pro aktivity, které vyžadují co nejvyšší produktivitu. Jedná se například o hlavní panel (TaskBar) a s ním spojený jednoduchý přístup k souborům pro sdílení nebo úpravu. Huawei MediaPad M5 rovněž disponuje možností připojení externí klávesnice pomocí tzv. „Pogo Pins“,

Pro 10,8palcovou verzi Huawei MediaPad M5 Pro je exkluzivně k dispozici rovněž Huawei M-Pen s citlivostí 4096 úrovní, které umožňuje zachycení všech uživatelem pozorovatelných detailů. M-Pen je pro ještě lepší ovládání tabletu osazen také tlačítky, které umožňují například provádět screenshoty, mazat obrázky a řadu dalších operací.

Huawei MediaPad M5 byl představen ve dvou barevných variantách: šedé (Space Gray) a zlaté (Champagne Gold). 8,4palcový Huawei MediaPad M5 (4GB + 32GB WiFi) v šedé variantě by měl být na českém trhu dostupný zhruba v polovině dubna za předpokládanou maloobchodní cenu 8 599 Kč, respektive za 9 999 Kč v LTE verzi. Předpokládaná tuzemská dostupnost 10,8palcového Huawei MediaPad M5 (4GB + 64GB WiFi) v šedé variantě je koncem dubna za předpokládanou maloobchodní cenu 11 499 Kč.

Nejpopulárnější

To Top