IT

HP omlazuje své počítačové portfolio

HP na své největší globální konferenci pro partnery HP Reinvent představilo řadu počítačových novinek. V první řadě je to nová generace laptopů a konvertibilních počítačů HP ENVY,která ve spotřebitelském portfoliu HP doplní nedávno představenou inovovanou řadu HP Pavilion. Nabídku komerčních zařízení potom HP rozšíří o laptopy HP ProBook 445R G6, HP ProBook 455R G6 a stolní mini počítač HP ProDesk 405 G4 s druhou generací procesorů AMD pro malé a střední firmy.

Kromě nových PC uvádí HP také pokročilé řešení pro spolupráci a konferenční hovory s názvem HP Zoom Room Solutions a vylepšené služby pro prémiové komerční laptopy a pracovní stanice HP Premier Care Solutions.

„Zákazníci od nových technologií očekávají více než kdy dřív. Musíme proto spolupracovat s našimi partnery, abychom dokázali reagovat na měnící se potřeby nastupujících generací. Nyní zpřístupňujeme prémiový design a funkce všem uživatelům ze spotřebitelské i komerční sféry a přinášíme nová inteligentní řešení, která s nimi udrží krok,“ řeklaAnne-Sophie Hadberg, General Manager, EMEA Personal Systems Business, HP Inc.

Atraktivní a výkonné přístroje pro život

Spotřebitelé dnes chtějí zařízení, která se stanou součástí jejich života a zároveň budou odrážet jejich osobnost. 57 % mileniálů pozná PC, které se rozhodnou vybrat, na první pohled[i]. 82 % z této skupiny potom považuje PC za zcela zásadní součást svého života[ii]. Nová generace laptopů a konvertibilních počítačů HP ENVY se v mnoha ohledech inspirovala prémiovou řadou HP Spectre a dostala HP Command Center pro co nejlepší výkon, vytříbený design s geometricky vzorovaným krytem reproduktorů a výdechů chlazení a neprůstřelné zabezpečení včetně čtečky otisků prstů, hardwarového vypínače webkamery a volitelného soukromého filtru obrazovky HP Sure View[iii] pro ochranu před nenechavými pohledy.

Laptop HP ENVY 13 byl postaven s maximálním ohledem na mobilitu. Dostal proto nejnovější procesory Intel, díky kterým vydrží na baterii až 19 hodin[iv] (téměř o 41 % déle než předchozí generace). Konvertibl HP ENVY x360 13 běží na výkonné 2. generaci procesorů AMD Ryzen™, se kterými vydrží na baterii až 14,5 hodiny15. HP ENVY x360 15 sází na všestrannost a bude k dostání s procesory AMD i poslední, 8. generací procesorů Intel® Core™[v]. Na baterii vydrží až 13 hodin15. Horní rámeček jeho displeje se oproti předchozí generaci ztenčil o 28 % a na výběr bude i konfigurace s AMOLED displejem, který nabídne dokonalé zobrazení barev a jas. Laptop HP ENVY 17 se zaměřil především na výkon. Pro maximální produktivitu, kreativitu i volnost při zábavě proto bude vybaven nejen 8. generací procesorů Intel® Core™, ale také grafickou kartou NVIDIA® GeForce® MX250. Zlepšil se i poměr velikosti obrazovky vůči tělu, neboť horní rámeček displeje zhubl od předchozí generace o 45 %.

Prémiové funkce a design i pro malé a střední firmy

Téměř polovina malých a středních společností stále používá Windows 7[vi]. Právě teď je proto čas, aby začaly přecházet na nový silný ekosystém Windows 10, se kterým mohou bezpečně využít výkonnostní potenciál svých zařízení v kanceláři i mimo ni. Od zařízení samotných tento dynamický segment firem očekává, že jim pomohou v růstu a budou jim šetřit čas i finance. Přesně s těmito cíli nyní HP rozšiřuje své portfolio komerčních PC s procesory AMD a uvádí modely HP ProBook 445R G6, HP ProBook 455R G6 a HP ProDesk 405 G4 Desktop Mini.

HP ProBook 445R G6 a HP ProBook 455R G6[vii] nyní běží na 2. generaci mobilních procesorů AMD Ryzen™. Navíc podědily elegantní design po prémiových zařízeních HP EliteBook a mohou se tak pochlubit ultratenkým hliníkovým šasi s jemnými liniemi a čistými hranami. Jejich odolnost potvrzuje 9 certifikátů z testů MIL-STD[viii]. Sdílení obsahu usnadňuje 180° pant, díky kterému může uživatel počítač zcela rozevřít. Pro vzdálenou spolupráci se hodí funkce HP Noise Cancellation, která dokáže při audio nebo video konferencích potlačit okolní hluk až do 20dB[ix].

Stolní mini počítač HP ProDesk 405 G4 Desktop Mini přinášívýkon, zabezpečení i možnosti rozšíření v kompaktním a stylovém balení. Jedná se o první stolní mini počítač řady 400 vybavený 2. generací procesoru AMD Ryzen™ PRO s vestavěnou grafikou Radeon™ Vega. Navíc může podporovat až tři monitory[x], čímž cílí na nový segment zákazníků, kteří potřebují výkonný systém pro tvorbu obsahu spolu s pokročilými možnostmi procesorů AMD v oblasti zabezpečení a správy.

Všestranné řešení pro konference a prémiové služby

Současní pracovníci kladou oproti minulosti mnohem větší důraz na osobní setkání. 84 % příslušníků generace Z upřednostňuje osobní komunikaci, ke které přitom řadí i virtuální setkávání prostřednictvím Skypu nebo Zoomu[xi]. HP proto představilo nové řešení HP Zoom Room, které firmám všech velikostí přináší snadné, přizpůsobitelné a flexibilní možnosti pro zasedací místnosti s důrazem na bezpečnost a spravovatelnost. HP se svým PC HP Elite Slice for Skype and Zoom zákazníkům nabízí nejvšestrannější řešení pro spolupráci na světě [xii], díky kterému si mohou nastavit konference a způsoby spolupráce přesně podle svých potřeb a bez problémů komunikovat v kanceláři i kdekoliv jinde.

HP také představilo balíček služeb HP Premier Care Solutions jako přidanou hodnotu k prémiovým komerčním notebookům HP EliteBook a pracovním stanicím HP ZBook. Jejich uživatelům nabídne vylepšené možnosti zabezpečení, podpory a servisu pro zajištění maximální produktivity.

Cena a dostupnost [xiii]

  • bude v České republice dostupný od dubna za cenu začínající na 23 990 Kč.
  • bude v České republice dostupný od dubna za cenu začínající na 19 990 Kč.
  • s procesory Intel bude v České republice dostupný od června za cenu začínající na 24 490 Kč.
  • s procesory AMD bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 18 990 Kč.
  • bude v České republice dostupný od dubna za cenu začínající na 26 490 Kč.
  • a HP ProBook 455R G6 budou v České republice dostupné od června za cenu začínající na 16 990 Kč.
  • bude v České republice dostupný od května za cenu začínající na 9 999 Kč.
  • bude v České republice dostupné od srpna. Cena bude oznámena později.

[i] Podle průzkumu HP Primary Research, 2018.

[ii] Podle interní studie HP. ENVY 5W, 2018.

[iii] Integrovaný soukromý filtr HP Sure View funguje pouze při orientaci displeje naležato. Jedná se o volitelnou funkci dostupnou u vybraných FHD Sure View panelů.

[iv] Výdrž baterie Windows 10/ MM 14 se bude lišit v závislosti na různých faktorech včetně konkrétního modelu produktu, konfigurace, stažených aplikací, způsobu použití, bezdrátového připojení a nastavení napájení. Maximální kapacita baterie se bude postupem času a používáním přirozeně snižovat. Další detaily naleznete na www.bapco.com.

[v] Vícejádrový systém je navržen pro zlepšení výkonu některého softwaru. Ne všichni zákazníci a aplikace budou nezbytně těžit z použití této technologie. Výkon a taktovací frekvence se bude lišit podle zatížení aplikací a vaší hardwarové a softwarové konfigurace. Číslování společnosti Intel není ukazatelem vyššího výkonu.

[vi] “Ukončení podpory Windows 7 25. dubna 2018”, 2018.

[vii] HP ProBook 445R G6 a HP ProBook 455R G6 budou dostuopné pouze ve vybraných zemích.

[viii] Cílem probíhajícího testování MIL-STD-810G není prokázat vhodnost produktu podle smluvních požadavků Ministerstva obrany Spojených států ani pro vojenské použití. Výsledky testu nejsou zárukou budoucí výkonnosti a funkčnosti za stejných testovacích podmínek. V případě neúmyslného poškození je zapotřebí volitelný balíček HP Accidental Damage Protection Care Pack.

[ix] Nastavení a výsledky testu vycházejí z Delta SNR (poměr signálu a ruchů) podle testu 3QUEST(3násobné vyhodnocení kvality řeči v telekomunikaci) přesně stanoveného v ETSI TS 103 106, testování provedené na pozadí rušivých zvuků železniční stanice. Výsledky se budou lišit podle typu a okolí.

[x] Monitory se prodávají samostatně. Podpora pro až tři video výstupy prostřednictvím dvou stanrdardních video konektorů a volitelného třetího video konektoru, který umožňuje výběr z těchto variant: DisplayPort™ 1.2, HDMI 2.0, VGA nebo USB Type-C™ s výstupem DisplayPort™.

[xi] Stillman, David, and Jonah Stillman. Gen Z @ Work: How the next Generation Is Transforming the Workplace. Harper Business, an Imprint of HarperCollinsPublishers, 2017.

[xii] Podle interní analýzy HP integrovaných CoRC, dvě horizontální flexibilní pozice CoRC, 4′ kabel, modulární nacvakávací komponenty a továrně předinstalovaný konferenční software, z 12. března 2019.

[xiii] Odhadované maloobchodní ceny. Skutečné ceny se mohou u jednotlivých prodejců lišit.

AMD, logo AMD Arrow, Ryzen, Radeon a jejich kombinace jsou obchodními známkami společnosti Advanced Micro Devices, Inc.

Nejpopulárnější

To Top