Hry

herní smartphone ROG a první chladiče a napájecí zdroje od značky ROG

ASUS představil na veletrhu Computex 2018 novinky své herní značky Republic of Gamers (ROG).  Uveden byl ROG Phone, první herní smartphone značky ROG vůbec a první smartphone na světě s chladicím systémem s 3D parní komorou. Pod značkou ROG představil ASUS první třípásmový Wi-Fi router 802.11ax s označením ROG Rapture GT-AX11000, který nabídne rychlost přenosu dat až 10 000 Mb/s.

Značka ROG také na Computexu rozšířila svou nabídku o zcela nové kategorie produktů, včetně chladicích jednotek ROG Ryujin a ROG Ryuo a napájecího zdroje ROG Thor 1200W Platinum. Mezi další novinky patří herní headset ROG Delta a herní notebooky ROG Strix SCAR II a ROG Strix Hero II.

 

ROG Phone

ROG Phone je 6“ smartphone, který mění dosavadní vnímání herního prostředí a je navržen speciálně pro mobilní hry vysoce náročné na výkon. Vybaven je osmijádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 845 s taktem 2,96 GHz a pro hraní optimalizovaným grafickým procesorem Qualcomm Adreno 630. Jeho jedinečný systém chlazení systémem 3D parních komor GameCool s odnímatelným prvkem AeroActive Cooler pro dodatečné chlazení udržuje během herních bitev vysokou snímkovou frekvenci. Displej typu AMOLED kombinuje rychlou obnovovací frekvenci 90 Hz s dobou odezvy 1 ms a přináší tak obraz v HDR kvalitě.

Komfortní konstrukce telefonu ROG Phone se vyznačuje speciálními bočními porty a velmi citlivým herním ovládáním, včetně dvou programovatelných ultrazvukových AirTriggers a haptických ovladačů. To umožňuje hráčům soustředit všechny své dovednosti pouze na hru. Řada výkonných příslušenství vylepšuje zážitek z hraní na ROG Phone: ovladač TwinView Dock s druhým integrovaným displejem, dokovací stanice pro připojení ke stolnímu PC a ovladač Gamevice s WiGig Dockem využívajícím technologii Wi-Fi 60GHz pro hraní na velké obrazovce. Mezi další inovace telefonu ROG patří osvětlení ASUS Aura RGB, podpora Aura Sync a technologie ASUS HyperCharge pro přímé, rychlejší a bezpečnější nabíjení při nízkých teplotách.

 

ROG Rapture GT-AX11000

ROG Rapture GT-AX11000 je první 10gigabitový Wi-Fi router na světě. Díky podpoře nejnovějšího standardu 802.11ax Wi-Fi přináší GT-AX11000 více než dvaapůlkrát vyšší rychlosti přenosu dat než jakýkoli router 802.11ac 4×4. Podpora technologie OFDMA ve standardu 802.11ax Wi-Fi umožňuje připojit více zařízení k jednotlivým kanálům, čímž se čtyřnásobně zvýší efektivita sítě a sníží se její latence.

ROG Rapture GT-AX11000 nabízí zrychlení hry na třech úrovních, které zvyšují herní interakci mezi zařízením a herním serverem. 2,5Gigabitový herní port upřednostňuje k němu připojené zařízení s 2,5krát rychlejšími přenosovými rychlostmi, což je zcela synchronizováno se základní deskou s 5Gigabitovou sítí LAN. Tlačítko integrované v routeru umožňuje uživatelům zapnout nebo vypnout režim Game Boost, který dává v síti prioritu herním datům, aniž by bylo nutné používat webové rozhraní nebo mobilní aplikaci. Podpora soukromých herních sítí (GPN) zajišťuje nejkratší trasu připojení mezi domovskou sítí uživatele a herním serverem a je zárukou minimálních časů odezvy a latence.

 

ROG Ryujin 360/240

ROG Ryujin je prvním chladičem ROG AIO a prvním chladičem na světě s OLED displejem. Barevná OLED obrazovka s úhlopříčkou 1,77“ zobrazuje systémové statistiky v reálném čase a vlastní obrázky a GIF animace. Vestavěný mikroventilátor zajišťuje dodatečné chlazení SSR VRM a M.2, které se nacházejí poblíž patice procesoru, čímž se sníží teplota až o 20 °C. Ventilátory Noctua PPC zlepšují proudění vzduchu a přitom udržují nízkou hladinu hluku. ROG Ryujin, jehož součástí jsou odolné hadice s dlouhou životností, je perfektní volbou pro základní desky ROG, jejichž uživatelům pomáhá vytvořit PC systém s jednotným ROG vzhledem. Ten si navíc mohou upravit podle sebe díky světelné technologii Aura RGB.

 

ROG Ryuo 240/120

Řada chladičů ROG Ryuo je navržena pro kompaktní a středně velké herní sestavy – proto jsou k dispozici dvě verze o průměrech 120 a 240 mm. Ventilátory ROG jsou uzpůsobeny pro optimalizovaný průtok vzduchu a statický vztlak. K dispozici je také 1,77“ OLED displej LiveDash Color, který zobrazuje systémové statistiky v reálném čase a podporuje osvětlení Aura Sync RGB, díky němuž lze podsvícení přizpůsobit podle sebe.

 

ROG Thor 1200W Platinum

ROG Thor 1200W Platinum je první napájecí zdroj od značky ROG, který je vybaven IP5X certifikovaným 135mm ventilátorem s lopatkami ve tvaru křídel, displejem OLED a kvalitními kondenzátory japonské výroby. Napájecí zdroj s příkonem 1200 W má rovněž certifikaci Platinum 80 PLUS pro energetickou účinnost, 10letou záruku a technologii Aura Sync pro synchronizaci osvětlení s rozsáhlým ekosystémem Aura.

 

ROG Strix SCAR II a Hero II

ROG Strix SCAR II Edition je nová verze herního notebooku, který je určen zejména pro hraní FPS titulů. Zcela nový vzhled se vyznačuje dvěma kontrastními kartáčovanými povrchy víka, novým uspořádáním klávesnice s kevlarovými prvky a přední světelnou lištou s přizpůsobitelným osvětlením Aura Sync.

ROG Strix Hero II Edition je přepracovaná verze herního notebooku určeného pro tituly MOBA. Nový design je charakteristický dvěma kontrastními kartáčovanými povrchy víka, novým uspořádáním klávesnice s cyberpunkovými prvky a přední světelnou lištu s přizpůsobitelným osvětlením Aura Sync.

ROG Strix SCAR II a Hero II nabízejí jako první na světě první displej s ultra tenkým rámečkem a frekvencí 144 Hz s dobou odezvy jen 3 ms (šedá-šedá), klávesnici HyperStrike Pro pro lepší ovládání a technologii HyperCool Pro, která chladí výkonné procesory a grafickou kartu. Jde také o první notebooky na světě s vícenásobnou anténou Wi-Fi pro lepší kvalitu připojení.

 

ROG Delta

ROG Delta je herní headset vybavený systémem se čtyřmi DAC převodníky ESS třídy Hi-Fi, jenž zajišťuje kvalitní zvuk ve hrách, a dává tím hráčům lepší schopnost přesně identifikovat soupeře během hry. Sluchátka jsou vybavena vzduchotěsnou komorou a speciálními ovladači ASUS Essence s technologií odklonu zvukových signálů, která vylepšuje kvalitu zvuku. ROG Delta jsou první herní sluchátka na světě s duhovými RGB efekty ve tvaru kruhů pro jedinečný herní styl. Náhlavní souprava se dodává s lehkými náušníky ve tvaru písmene D, které poskytují vysoký komfort i při dlouhém používání. Konektor USB-C umožňuje snadné připojení i ke smartphonům.

 

ROG Balteus Qi

ROG Balteus Qi je herní podložka RGB, která nabízí bezdrátové nabíjení Qi. Podložka o rozměrech 370 x 320 mm nabízí dostatek prostoru pro současné nabíjení a hraní. Tvrdý povrch s mikrostrukturou umožňuje zcela přesné ovládání myši. Podložka je vybavena tlačítkem osvětlení na levé straně, které lze aktivovat během hry a portem USB 2.0 pro snadné připojení. Balteus Qi nabízí 15 individuálně přizpůsobitelných zón osvětlení Aura Sync RGB. Kromě ROG Balteus Qi bude v nabídce i jeho sourozenec Balteus určený pro hráče, kteří nevyžadují funkci bezdrátového nabíjení.

 

ROG Gladius II Wireless

ROG Gladius II Wireless je všestranná optická herní myš navržená tak, aby poskytovala výkon drátové myši v bezdrátovém provedení. Nabízí duální bezdrátové připojení – podporuje nejen připojení prostřednictvím technologií 2,4 GHz ale i Bluetooth – s vynikající stabilitou signálu a nízkou latencí. Pohyby se přenášejí na obrazovku snímačem s přesností 16000 dpi. Myš byla navržena v úzké spolupráci s profesionálními hráči a disponuje ergonomickým tvarem, který zajišťuje pohodlný úchop a speciální konstrukci konektorů ROG. Ta umožňuje snadnou výměnu přepínačů, jejichž prostřednictvím lze přizpůsobit sílu kliknutí podle osobních preferencí. Gladius II Wireless podporuje světelné efekty Aura Sync RGB, které je možné libovolně nastavit podle vkusu hráče.

 

Herní skříně ROG Strix Gaming

Herní skříň ROG Strix Gaming je vyrobena z hliníku kombinovaného s kouřovým sklem a vybavena světelnou technologií AURA Sync. Ergonomická rukojeť usnadní přenášení skříně, která je určena pro základní desky formátu EATX. Šasi umožňuje upgrade pro chlazení kapalinou s duálními 360mm radiátory na horní a přední straně skříně. ROG Strix Gaming se dodává s předinstalovaným magnetickým ventilátorem PWM 140 mm. Skříň navíc obsahuje konektor Quick Charge 3.0 a port USB 3.1 Gen 2 typu C.  K dispozici je i pouzdro ROG SSD magnetický filtr prachu a vertikální grafická karta pro vysoký herní výkon, jejíž poloha usnadňuje čištění sestavy. Dva demo modely jsou vystaveny přímo na veletrhu Computex 2018.

Nejpopulárnější

To Top