Foto

Fujifilm představuje nové video objektivy MKX

Do řady výměnných objektivů Fujifilm pro digitální fotoaparáty řady X přibydou v červnu 2018 nové objektivy FUJINON MKX18-55mmT2.9 (MKX18-55mm) a FUJINON MKX50-135mmT2.9 (MKX50-135mm). Tyto objektivy přináší vysoký optický výkon a pohodlnou obsluhu pro profesionální natáčení videí. MKX18-55mm a MKX50-135mm jsou prvními plně manuálními video objektivy, které jsou kompatibilní s dalšími výměnnými objektivy řady X.

Ve 35 mm formátovém ekvivalentu pokrývá MKX18-55mm ohniskovou vzdálenost od 28 do 84 mm a MKX50-135mm ohniskovou vzdálenost od 76mm do 206mm. V kombinaci s jedinečnou reprodukcí barev řady X, vylepšují MKX objektivy tuto řadu o profesionální video natáčení.

Rychlý nárůst popularity filmové a video produkce sdílené na internetu zvýšil příležitosti pro natáčení menších nízkorozpočtových filmů s pomocí digitálních fotoaparátů. Proto uvedl FUJIFILM v roce 2016 na trh fotoaparát FUJIFILM X-T2, který podporuje 4K video natáčení. Kvůli stále se zvyšující poptávce po video produkci byl nyní představen fotoaparát FUJIFILM X-H1, který bude obsahuje řadu nových nebo vylepšených video funkcí jako je 5-osá vestavěná obrazová stabilizace (IBIS), jež má účinnost 5,5 EV*1, novou filmovou simulace ETERNA ideální pro natáčení filmů a 1080/120p vysoce rychlostní video mód.

Nárůst video produkce vytvořil mezi kameramany a filmaři poptávku po objektivech optimalizovaných pro natáčení. V porovnání s fotografickými objektivy byly dříve video objektivy typicky velké, těžké a drahé. V únoru 2017 představil FUJIFILM MK objektiv pro E-mount fotoaparáty, jež je nyní chválen pro svou jednoduchou obsluhu a kompaktnímu a lehkému designu. I při zachování nízké ceny je E-mount MK objektiv velice lehký a nabízí ten samý optický výkon a provozuschopnost jako drahé video objektivy. Nové MKX objektivy zachovávají ten samý designový koncept jako u E-mount MK objektivů, ale jsou nyní kompatibilní s fotoaparáty FUJIFILM řady X. Nové MKX objektivy mají elektronický kontakt pro komunikaci s fotoaparátem, který nejen upravuje zkreslení obrazu a barevné/světelné stínování, ale je s nimi možné dosáhnout různých barevných vyjádření s FUJIFILM módy filmových simulací.

MKX18-55mm a MKX50-135mm pokrývají společně ohnisko 18-135mm, což je nejvíce používaná ohnisková vzdálenost ve video produkci, a dosahují konstantní clony T2,9*4 v celém rozsahu zoomu. To umožňuje dosáhnout nízké hloubky ostrosti a také krásného bokeh efektu. Design objektivů je optimalizován pro natáčení videí a minimalizuje tak posunutí ostření a optické osy při zoomování a dále také redukuje “dýchání” objektivu (změna úhlu pohledu při ostření). Objektivy také obsahují tři kroužky, jež umožňují manuální a nezávislý chod ostření, zoomu a clony a to vše s převodem*5 0,8M (modul). Ostřící kroužek může rotovat plně až o 200 stupňů, tak aby umožnil přesné ostření. Díky těmto vlastnostem je obsluha těchto objektivů velice pohodlná a praktická.

Nejpopulárnější

To Top