Foto

Fujifilm má nový instantní fotoaparát INSTAX MINI 12

Společnost FUJIFILM uvedla na český trh nový instantní fotoaparát INSTAX MINI 12, který je přímým nástupcem dosavadního bestselleru MINI 11. Nový kapesní foťáček MINI 12 dokáže na místě za 90 sekund vytisknout právě pořízenou fotografii. Novinka z řady fotoaparátů INSTAX určených pro okamžitý a snadný tisk fotografií zaujme i oblým designem inspirovaným mýdlovými bublinami, který má přinášet radost a zábavu. INSTAX MINI 12 se v Česku začne prodávat 16. března za 2 199 Kč s DPH a bude dostupný v pěti barevných provedeních – růžové, zelené, bílé, modré a fialové.

INSTAX MINI 12 přináší stejné funkce jako jeho předchůdce MINI 11, a to včetně režimu focení zblízka/selfie a automatického nastavení expozice. Navíc přidává novou funkci korekce paralaxy. Díky ní se hledáček fotoaparátu při použití režimu focení zblízka/selfie propojí s objektivem, takže uprostřed záběru je přesně to, co vidíte v hledáčku.

MINI 12 má také automatické ovládání blesku, které pomáhá předcházet vybledlým snímkům. Tato funkce sama rozpozná, zda je potřeba expozici přisvětlit bleskem a přispívá k co nejkvalitnějším instantním snímkům při jakémkoli osvětlení. Nemusíte si proto lámat hlavu s nastavením ani pamatovat na zapnutí blesku.

Velkou devízou MINI 12 je extrémně jednoduché ovládání. Zapíná se otočením objektivu, dalším pootočením vstoupíte do režimu focení zblízka, resp. selfie. V tomto režimu je schopen fotoaparát zaostřit na kratší vzdálenosti od 30 do 50 cm. Na přední straně vedle objektivu je navíc umístěno zrcátko, pomocí nějž lze kontrolovat, jak bude selfie vypadat. Dalším otočením objektivu se zařízení vypíná.

Řada INSTAX MINI je díky svému hravému designu, snadnému používání a atraktivní ceně již dlouho nejoblíbenějším modelem INSTAX. Ocení ji noví i stávající fanoušci instantních snímků.

Pět různých barevných provedení

MINI 12 se bude prodávat v barevných variantách Blossom Pink, Mint Green, Clay White, Lilac Purple a Pastel Blue. Start prodeje je naplánován na 16. března 2023 a doporučená cena novinky je 2 199 Kč. Další informace najdete na webu https://instax.cz/instax-fotacky/mini-12/

Technické parametry MINI 12:

Podporovaný film FUJIFILM instax mini instant film (v prodeji samostatně)
Objektivy 2 komponenty, dva členy
Hledáček Zvětšení x0,37
Zaostřitelná vzdálenost Od 0,3 m, pro selfie režim doporučena vzdálenost 0,3 až 0,5 m
Závěrka Elektronická s časem závěrky od 1/2 do 1/250 sekundy

Pomalá synchronizace pro horší světelné podmínky

Expozice Automatická, citlivost ISO 800
Vysunutí filmu automatické
Doba vyvolání filmu Cca 90 sekund – závisí na okolní teplotě
Blesk Automatický

Doba nabití 6,5 s

Efektivní dosah 0,3 až 2,7 m

Zdroj Dvě AA baterie (LR6)

Výdrž cca 100 snímků

Automatické vypínání Po 5 minutách nečinnosti
Další Počitadlo snímků a okénko pro potvrzení vložení filmu
Rozměry a hmotnost 107,6 x 121,2 x 67,3, 293 g bez baterií a vloženého filmu
Obsah balení Dvě AA baterie, popruh na ruku, sada vyměnitelných tlačítek spouště

 

 

Nejpopulárnější

To Top