IT

Freecom uvádí revoluční přenosný SSD disk s portem Thunderbolt3 a rychlostí 2800 Mb/s

Společnost Freecom oznámila uvedení přenosného disku mSSD Celeritas ThunderboltTM 3 – nejrychlejšího disku svého druhu, který dokáže přenášet soubory až 20krát rychleji než běžné pevné disky – což je ideální pro tvůrce video obsahu a profesionály v oblasti obchodu a IT, kde je zapotřebí přenášet velké datové soubory vysokou rychlostí.

Nový Freecom Celeritas nabízí ohromující rychlosti až 2800 MB/s1 (čtení) a 2000 MB/s (zápis). V porovnání s jinými úložnými zařízeními by přenos 500 GB dat na běžnou jednotku pevného disku (100-150 MB/s) trval více než 60 minut, na běžný SSD disk (při rychlosti 450-500 MB/s) přibližně 16 minut, zatímco ukládání na mSSD Celeritas (při 2800 MB/s) zabere přibližně 4 minuty.

„Freecom je už léta lídrem v oblasti přenosných úložišť a pevných disků. Nový model Celeritas Thunderbolt 3 je důstojným pokračovatelem našeho odkazu lídra a inovátora,“ řekl Martijn Hansbergen, Business Development Manager ve společnosti Freecom. „Jsme přesvědčeni, že Celeritas, který v latině znamená rychlost nebo svižnost, překročí očekávání profesionálů v oblasti videozáznamů a fotografií a všech těch, kdo hledají nejvyšší dostupné rychlosti.”

Port Thunderbolt 3 lze použít k připojení širokého okruhu periferií k vašemu počítači. Thunderbolt je rychlý (viz srovnání rychlosti níže), ale stejně důležité je, že port Thunderbolt je všestranný a používá běžný konektor USB-C pro připojení k většině moderních zařízení.

SSD disk je umístěn v robustním, průmyslově vyhlížejícím stříbrném pouzdře, které poskytuje velmi účinné chlazení udržující elektronické součásti při optimální teplotě. Má hmotnost 186 g a měří 12,6 mm (délka) x 6,0 mm (šířka) a 1,9 mm (výška), což umožňuje dobrou přenositelnost a odolnost.

Freecom mSSD Celeritas 1TB má výrobcem doporučenou maloobchodní cenu 16.999 Kč (659 EUR) včetně DPH a je k dispozici v Evropě od začátku října. Dodává se s tříletou zárukou a neomezenou zákaznickou podporou.

Nejpopulárnější

To Top