Mobil

Francouzská návrhářka vytvořila jako první na světě módní kolekci pomocí chytrého telefon

Oceňovaná módní návrhářka Aurélie Fontan jako první na světě navrhla a vytvořila módní kolekci několika nadčasových kousků oblečení pomocí chytrého telefonu.

Aurélie ve spolupráci se společností Samsung využila v rámci sedmi hlavních kroků, ze kterých sestává proces návrhu a výroby, přístroj Galaxy Note9, a stvořila tak první „mobilní“ módní kolekci na světě.

Návrhářka přístroj využila při skicování, bezdrátové komunikaci s novými výrobními nástroji, při 3D tisku zapínání a robotickém kreslení vzorů látky, díky čemuž vytvořila neobvyklou kolekci. Aurélie dokázala celý proces výroby prototypů jedinečným způsobem urychlit díky jednoduché synchronizaci aplikací s dodavateli a také díky tomu, že se s nimi mohla spojit a pokračovat v práci na svých návrzích bez ohledu na to, kde se zrovna nacházela.  

Mobilní móda se zaměřuje především na progresivní design, který nabízí alternativu rychlé módy, a maximálně využívá sílu a potenciál mobilních a digitálních technologií. Finální kousky oblečení byly vyrobeny z recyklovatelné kůže a biologicky rozložitelného plastového 3D zapínání, přičemž celý proces od návrhu až po dokončení finálních výrobků trval šest týdnů.

Velice výkonné pero S Pen přístroje Note9 návrhářce dodalo přesnost a kontrolu při skicování, zatímco výkonný procesor a velké úložiště jí umožnily přímo se propojit s výkonnými technologickými nástroji a zrychlit proces, naživo upravovat a inovovat jak ve vývojové fázi, tak při finální výrobě – to vše díky zařízení, které se vejde do kapsy. Přístroj Note9 například urychlil proces vzniku prototypu o cca 40 %, takže kolekce byla vyrobena během osmi dnů místo obvyklých 14.

Nejpopulárnější

To Top