Foto

Fotosoutěž NIKON KALENDÁŘ 2019 zná vítěze

Prestižní NIKON KALENDÁŘ 2019 vyšel v již desátém vydání a přispěl nadaci Národ dětem na projekt 1000 statečných na financování optimalizujících studií v oboru dětské onkologie a hematologie.

Dne 12. 12. 2018 proběhlo vyhlášení výsledků 10. ročníku fotografické soutěže NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost. Soutěž na téma „Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky“, které jsme si pro tento ročník soutěže vypůjčili od českého velikána Karla Čapka, probíhala od 1. srpna do 15. října 2018 na webových stránkách www.nikon-kalendar.cz. Odborná porota v čele s předsedou panem Stanislavem Pokorným, členem Asociace profesionálních fotografů ČR a kurátorem Nikon Photo Gallery, vybrala z celkového počtu 1 406 přihlášených fotografií padesát semifinálových. Mezi nimi bylo i dvanáct fotografií, které ozdobily vydání prestižního NIKON KALENDÁŘe pro rok 2019.

Večerem v útulných prostorách Nikon Photo Gallery provázel již potřetí Petr Horký, moderátor, režisér, cestovatel, polárník a také jeden z členů čestné poroty letošního ročníku. Kalendář pokřtili prof. MUDr. Jan Starý, DrSc. a paní Agnes Miksch, zakladatelka projektu 1000 statečných. Po křtu následoval prodej vítězných fotografií z kalendáře pro rok 2019, ale i dalších semifinálových fotografií, přítomným hostům.

Celkem se během slavnostního večera vydražilo 72 000 Kč.

Společnost Nikon CEE GmbH navíc věnovala nadaci Národ dětem na projekt 1000 statečných finanční dar ve výši 100 000 Kč.

Fotografie bude možné také zakoupit prostřednictvím stránek www.nikon-kalendar.cz. Cena jedné fotografie je 2 500 Kč. Výtěžek z prodeje fotografií letos pomůže hrdinskému projektu 1000 statečných, který je součásti nadace Národ dětem a bude sloužit na financování optimalizujících studií v oboru dětské onkologie a hematologie. Nadace Národ dětem se po celou dobu své existence, tedy od roku 1990, kdy vznikla jako jedna z prvních nadací na území tehdejšího Československa, snaží svými nadačními příspěvky zkvalitnit péči o dětské pacienty Kliniky dětské hematologie a onkologie 2. lékařské fakulty UK a FN Motol. Jedná se především o nákup zdravotnické techniky, léků, ale i financování výzkumu léčby onkologického onemocnění.

Autory 12 vítězných fotografií v kalendáři pro rok 2019 jsou: Markéta Butalová (Název: U jezera, měsíc: leden), Mia Feres (Název: Stínohra, měsíc: únor), Jaroslav Hora (Název: Na čekané, měsíc: březen), Miloš Nejezchleb (Název: Warm-up, měsíc: duben), Vojtěch Herout (Název: Osvícený, měsíc: květen), Lucie Šiprová (Název: Skotačení, měsíc: červen), Eva Sigmundová (Název: Vlastní cestou, měsíc: červenec), Věra Smolíková (Název: Jitro na louce, měsíc: srpen), Karolína Vučka (Název: V palmovém háji, měsíc: září), Tomáš Tisoň (Název: Ve vlnách, měsíc: říjen), Lucie Drlíková (Název: How you see yourself, měsíc: listopad), Ľuboš Paukeje (Název: Světelná show v Dubaji, měsíc: prosinec).

Absolutním vítězem soutěže se stal Miloš Nejezchleb s fotografií „Warm-up“. Od společnosti Nikon získal šek na nákup produktů této značky v hodnotě 50 000 Kč. Překvapením i pro samotnou porotu byla skutečnost, že Miloš Nejezchleb vyhrál tuto soutěž již podruhé. V loňském roce porotu nejvíce zaujala jeho fotografie „Consumer society“.

„Jubilejní desátý ročník soutěže NIKON KALENDÁŘ potvrdil neustále stoupající úroveň přihlášených fotografií a řady již v soutěži známých autorů. Ač se v tomto ročníku sešlo méně fotografií než v letech minulých, byla účast autorů a kvalita přihlášených fotografií hodna vyhlášeného tématu – Na světě nejsou nejkrásnější věci, ale okamžiky. Průběh soutěže a její výsledky potvrdily, že méně znamená někdy podstatně více“, zhodnotil průběh letošního ročníku předseda poroty a kurátor Nikon Photo Gallery pan Stanislav Pokorný.

Vyhlášením výsledků byla v Nikon Photo Gallery zahájena výstava semifinálových fotografií, která potrvá do 20. ledna 2018. Galerie je otevřena pro veřejnost na adrese Újezd 19, Praha 1 – Malá Strana, vždy od úterý do neděle mezi 12. a 19. hodinou. Vstup do galerie je zdarma.

Do soutěže NIKON KALENDÁŘ 2019 se letos přihlásilo celkem 588 soutěžících, kteří zaslali 1406 fotografií. Nejmladším účastníkům bylo 14 let a nejstarším úctyhodných 88 let. Nejčastěji využívaným modelem fotoaparátu, kterým vznikaly soutěžní fotografie byla vynikající FX zrcadlovka NIKON D750.

Více o projektu „NIKON KALENDÁŘ – moje srdeční záležitost“ naleznete na www.nikon-kalendar.cz.

 

Nejpopulárnější

To Top