Foto

Fotoaparát Fujifilm GFX100

Fujifilm představuje fotoaparát GFX100 vybavený nově vyvinutým 102 Mpx velkoformátovým snímačem o velikosti 55 mm (dále jen „55mmLF“). Nový model se stává vlajkovou lodí řady CSC digitálních fotoaparátů FUJIFILM GFX, jejíž fotoaparáty si získaly oblibu u profesionálních i amatérských fotografů díky 55mmLF obrazovému snímači o velikosti 43.8 mm x 32.9 mm, který je zhruba 1,7x širší, než je 35mm full-frame obrazový snímač.

GFX100 je vybavený back-illuminated snímačem pokrytým pixely fázové detekce a je tak prvním svého druhu mezi snímači o velikosti překračující 35mm full-frame formát. Rychlost zaostřování se blíží dvojnásobku rychlosti předchozích GFX modelů (při použití GF63mmF2.8 objektivu) a zároveň nabízí AF Sledování pohyblivých objektů i přesnější Kontinuální AF. Dalším prvenstvím mezi snímači většími než 35mm full-frame je vestavěná obrazová stabilizace (IBIS), která nabízí stabilizaci v pěti osách dosahující účinnosti až 5,5 EV*1. Díky tomu je možné fotografie s tak vysokým rozlišením pořídit i při focení z ruky. Ve srovnání se současnými GFX 50S a GFX 50R modely byla vylepšená i možnost pořízení videozáznamu a nový model se tak stává prvním digitálním CSC fotoaparátem na světě s obrazovým snímačem této (a větší) velikosti, který nabízí záznam videa ve 4K/30p kvalitě (10bit 4:2:2).

Díky těmito třem světovým prvenstvím se FUJIFILM GFX100 stává nadmíru inovativním a univerzálním fotoaparátem. Zcela tak naplňuje záměr „zachytit a natočit vzácné okamžiky, které se nikdy nebudou opakovat“ v nejvyšší možné kvalitě, jíž lze u CSC fotoaparátů dosáhnout.

Nejpopulárnější

To Top