Foto

Foto Expo Praha 2019

Na pozvání Sony jsme navštívili 7. veletrh a festival současné fotografie Foto Expo Praha v Národním domě na Vinohradech a Arcibiskupském gymnáziu, obojí na Náměstí Míru v sobotu 19. 10. 2019.

 

Expozice světových i našich firem, přednášky známých fotografů, besedy a semináře, ani se všechno nedalo stihnout. Z expozic lze vyzdvihnout samozřejmě Sony a hned vedlejší Zeiss (prezentoval Michael Prouza, produktový specialista). Samozřejmě byli přítomni i další světoví výrobci fototechniky – Nikon, Canon nebo Olympus, nechyběli výrobci alternativních objektivů Tamron a Sigma. Brašny, světla a další příslušenství doplňovaly celkovou nabídku.

Z našich firem lze zmínit distributora Kobe s jeho digitálními fotoobrazy FrameXX a úložišti NAS od Synology (prezentoval Michal Gerbel, ředitel – na fotografii), bez jejichž úložné kapacity se dnešní foto a videotechnika neobejde, ale také dodavatelé baterií, power bank, DTP, vidět bylo i pracoviště s materiály Ilford a fototiskárnou Epson nebo pracoviště pro digitalizaci kinofilmů.

Program zpestřilo fotografování modelek – Acrobatic Stage a Glamour and Exotic Stage.

Nejpopulárnější

To Top