Hry

Externí dokovací stanice pro grafické karty k notebooku Asus XG Station Pro

ASUS začal v Česku a na Slovensku prodávat externí dokovací stanici XG Station Pro určenou pro desktopové grafické karty. Zařízení zaujme stylovým hliníkovým tělem a pokročilým systémem chlazení. Uživatelům notebooků s operačními systémy Windows a MacOS novinka zajistí špičkový grafický výkon, který vyžadují náročné profesionální aplikace, jako je vykreslování videa, 3D design a vědecké modelování. Díky podpoře nejnovějších grafických karet NVIDIA a AMD s rychlým připojením Thunderbolt 3 umožňuje XG Station Pro snadné připojení k notebooku a externímu monitoru. Novinka se prodává za 9499 Kč, resp. 372,50 euro s DPH.

Stanice XG Station Pro nabízí funkční a stylový design, který byl navržen ve spolupráci s In Win, známým výrobcem prémiových počítačových skříní. Elegantní šedé hliníkové šasi vzhledově vkusně doplňuje notebooky vyšší třídy. XG Station Pro je plně kompatibilní s grafickými kartami o velikosti až 2,5 slotu, přičemž však zabírá minimální prostor na pracovním stole. Externí 330W napájení je schopno zásobovat energií i ty nejnáročnější grafické karty, snižuje teplotu, a zároveň umožňuje snížení celkových rozměrů stanice XG Station Pro.

XG Station Pro má snadno odnímatelné horní a boční panely, díky čemuž je instalace grafické karty rychlá a snadná. Zařízení je vybaveno i dalšími designovými detaily, jako je držák kabelů, odnímatelné filtry prachu, tmavá barva PCB, či osvětlení RGB LED, které je kompatibilní se světelnou technologií ASUS Aura Sync.

 

Nadstandardní chlazení

Stanice XG Station Pro obsahuje několik různých technologií chlazení, které zajišťují optimální a spolehlivý výkon. Jeden z nejlepších ventilačních systémů ve své třídě nabízí dva 120mm ventilátory In Win, dostatečný prostor pro proudění vzduchu a velké ventilační otvory na obou stranách stanice, které se starají o účinné chlazení. Odnímatelné filtry prachu zakrývají větrací otvory, aby vnitřní prostory XG Station Pro zůstávaly čisté a zajistily spolehlivou funkci grafické karty. Ventilátory jsou vybaveny technologií 0dB, takže se zapínají pouze tehdy, když vnitřní teploty přesáhnou stanovenou prahovou hodnotu. Při nižším zatížení to ale znamená zcela tichý provoz. K rychlému rozptylu tepla napomáhá také hliníkový design šasi.

 

Kompatibilita

Stanice XG Station Pro je vybavena portem Thunderbolt 3, který poskytuje rychlost přenosu dat až 40 Gb/s, což je osmkrát vyšší rychlost, než dosahuje rozhraní USB 3.0. Tím je zajištěn plynulý výkon a snadné připojení k moderním notebookům s operačními systémy Windows a MacOS. Aktivní kabel Thunderbolt 3 o délce 1,5 metru je součástí balení, takže uživatelé mohou okamžitě připojit a používat zařízení XG Station Pro se svým notebookem.

XG Station Pro je kompatibilní i s nejnovějšími grafickými kartami, včetně řady NVIDIA GeForce GTX 10 a AMD Radeon RX Vega. Tím je zajištěn špičkový grafický výkon na úrovni nejvýkonnějších stolních PC.

Nejpopulárnější

To Top