IT

Epson bude do roku 2050 uhlíkově neutralní

Epson stanovil svou vizi udržitelnosti pro budoucnost. Ta zahrnuje příslib snížit emise uhlíku v souladu se scénářem globálního oteplování o 1,5 °C do roku 2030. Společnost se připojuje ke skupině společností v rámci iniciativy RE100, které se zavázaly k používání 100% obnovitelné elektřiny, s cílem dosáhnout tohoto milníku do roku 2023. Společnost Epson také přislíbila, že do roku 2050 dosáhne uhlíkové neutrality a zcela eliminuje používání vyčerpatelných podzemních zdrojů. Svůj pokrok na globální úrovni plánuje pravidelně vykazovat.

Yoshiro Nagafusa, který byl jmenován prezidentem společnosti Epson Europe 1. dubna letošního roku, tento příslib komentuje následovně: „Ve společnosti Epson se snažíme realizovat a vyvíjet naše technologie tak, abychom zároveň naší společnosti pomáhali řešit nové problémy, kterým musí čelit. Mezi důležité oblasti však nepatří jen změna klimatu. Jsem vážně hrdý na to, že se této vedoucí role ujímám právě v době, kdy společnost Epson vstupuje do nové éry. Těším se, že budu moct naše evropské aktivity vést směrem ke snižování dopadu produktů, služeb a dodavatelských řetězců společnosti Epson na životní prostředí.“

Předtím, než byl Yoshiro Nagafusa jmenován prezidentem společnosti, pracoval na pozici Senior Vice President společnosti Epson Europe a odpovídal za optimalizaci infrastruktury a prodejní činnosti pro oblast CISMEA. Během více než 30 let své kariéry u společnosti Epson zastával řadu vyšších pozic nejen v Evropě, ale i po celém světě.

Společnost Epson nedávno představila Epson 25 Renewed, novou vizi, která společnosti pomůže k dosažení cílů v oblasti udržitelnosti a rozvíjení komunit. Díky svému významnému příslibu v oblasti udržitelnosti a doposud dosaženým výsledkům se společnost Epson podle žebříčku udržitelnosti organizace IDC umísťuje jako jedna z deseti nejlépe hodnocených společností a ve všech měřených oblastech dosahuje nadprůměrných výsledků. Aktualizovaná environmentální vize 2050 společnosti Epson tyto cíle podporuje. Společnost Epson se totiž zavazuje, že do roku 2050 dosáhne uhlíkové neutrality a eliminuje používání vyčerpatelných podzemních zdrojů prostřednictvím programu dekarbonizace, optimalizace využívání zdrojů, zmírnění dopadu spotřebitelů na životní prostředí a vývoje inovativních ekologických technologií.

Marcel Divín, Branch Office Manager společnosti Epson Europe CZ & SK, Epson, dodává: „Naše nová Environmentální vize 2050 a naše členství ve skupině společností iniciativy RE100 jsou pro naši společnost významnými milníky. Aktualizovaná vize je důkazem toho, jak daleko jsme se jako společnost doposud dostali a jak daleko se chceme dostat díky tomu, že si stanovíme ambiciózní a měřitelné cíle. Inspiruje mě, že jsou naši zaměstnanci po celé Evropě připraveni tuto vizi realizovat a mám naprostou důvěru v naši schopnost našich cílů společně dosáhnout.“

Dne 15. dubna oznámila společnost Epson, že se připojí ke globální skupině velkých a vlivných společností v rámci iniciativy RE100, které se zavazují k používání 100% obnovitelné energie. Společnost Epson k tomuto cíli míří rychle, již 26. března 2021 oznámila, že všechny závody v prefektuře Nagano přejdou do 1. dubna 2021 na 100% obnovitelnou elektřinu. Tato zpráva následuje po oznámení společnosti Epson ze 16. března, že všechny její pobočky po celém světě budou splňovat požadavky na elektřinu ze 100% obnovitelných zdrojů energie do roku 2023.

Nejpopulárnější

To Top