Mobil

Elektronické čtečky PocketBook čtou od teď nahlas knihy v češtině

Dlouho očekávaná novinka v oblasti čtení elektronických knih v České republice, funkce převodu textu na řeč (text-to-speech) je nyní k dispozici také v českém jazyce. Majitelé elektronických čteček od výrobce PocketBook si již nyní mohou poslechnout libovolný textový soubor jako audioknihu. Umožní jim to přirozeně znějící hlas Katka, který přečte nahlas jakoukoli knihu. Prvním modelem čtečky PocketBook s převodem českého textu na řeč bude InkPad 3 Pro. Do dvou měsíců se funkce text-to-speech objeví ve všech elektronických čtečkách PocketBook s podporou zvuku: Touch HD 3, InkPad 3, InkPad X, PocketBook Color a InkPad Color.

 

Co je převod textu na řeč

Nové hlasy převodu textu na řeč (text-to-speech) vyvíjí globální hlasový specialista ReadSpeaker, který poskytuje více než 90 přirozeně znějících syntetických hlasů ve více než 30 jazycích. Pomocí převodu textu na řeč může zařízení číst nahlas jakýkoli textový dokument způsobem, který je co nejpodobnější čtení skutečné osoby. Stačí, aby si uživatel vybral v nabídce jakékoli elektronické knihy možnost „Hlas“ a čtečka elektronických knih se změní na vypravěče.

Proč je převod textu na řeč tak užitečný

Funkce převodu textu na řeč se milovníkům knih hodí v mnohých situacích. Text-to-speech umožňuje uživatelům neodloučit se od poutavého románu ani při řízení automobilu nebo při cestě hromadnou dopravou do zaměstnání či do školy. Převod textu na řeč je vždy po ruce: čtečka e-knih může začít předčítat jakýkoli textový soubor během několika sekund. V každé situaci je uživateli k dispozici zvuková verze jakékoli knihy bez dlouhého vyhledávání, nákupů a stahování.

Jak získat převod textu na řeč v České republice

První čtečkou elektronických knih PocketBook s podporou českého jazyka ve funkci převodu textu na řeč bude model InkPad 3 Pro se 7,8palcovou obrazovkou. Všechna nově vyrobená zařízení tohoto modelu budou umět číst nahlas česky. Majitelé čteček PocketBook InkPad 3 Pro mohou ihned začít používat převod textu na řeč v češtině, stačí instalovat do čtečky novou verzi firmwaru 6.4. Pro ostatní modely e-čteček PocketBook s podporou zvuku bude firmware verze 6.4 k dispozici během následujících dvou měsíců.

Nejpopulárnější

To Top