Mobil

Doro uvádí na český trh tři nové telefony pro seniory

Švédská společnost Doro uvádí na český trh tři nové modely.  Chytrý telefon Doro 8040, jednoduchý tlačítkový Doro 1360 a elegantní véčko Doro 2404. Všechny tři novinky spojují design a kvalita přizpůsobené právě seniorům a lidem se speciálními potřebami: snadné ovládání, velmi čistý, dobře slyšitelný zvuk a propojení s asistenčním tlačítkem.

Telefony jsou doplněny nabíjecím dokem, do kterého si může majitel telefon odkládat. Tato praktická pomůcka seniorům usnadní dobíjení telefonu, jelikož připojení nabíjecího kabelu může být pro osoby se zrakovými i hmatovým postižením ztížené. Navíc vždy najdou telefon na stejném místě.

A není to jen o nadstandardním zvuku nebo o kvalitním ovládání. Běžné přístroje potřebám seniorů nevyhovují, mají příliš jemný display a špatně se na něm čtou malé znaky. Mají příliš mnoho komplikovaných funkcí, které se seniorům špatně ovládají, návody, které nejsou přímo v telefonu. Doro seniorům přizpůsobuje nejen ergonomii a funkce svých telefonů, ale poskytuje celou řadu služeb, které z nich dělají opravdu kvalitního pomocníka jak v nouzi, tak pro zábavu.

Chytrý telefon Doro 8040, který je od 1. února dostupný i v Česku, nabízí všechny funkce jako každý pokročilý smart phone: focení, aplikace pro platformu Android a velmi kvalitní dotykový displej. Pro běžné používání je vybaven hravým návodem na práci s chytrým telefonem přímo v mobilu, a tak si jeho uživatel nemusí informace vyhledávat na počítači. Telefon má místo dotykového ovládání na obsluhu numerickou klávesnici a funkční tlačítka, která jsou pro seniory přirozenější, protože poskytují hmatovou odezvu a jsou dostatečně velké a pohodlné.

Pro možnosti navíc je Doro 8040 propojený se službou My Doro Manager, nástrojem pro vzdálený přístup k telefonu. My Doro Manager umožňuje blízkým, se souhlasem majitele telefonu, přidávat kontakty do adresáře, zesílit hlasitost vyzvánění, pomoci dohledat telefon díky lokalizaci, nebo třeba nahrát nové fotografie. Přátelé a příbuzní tak mohou na dálku poskytovat pomoc, například s nastavením, rychlým vytáčením, asistenčním tlačítkem a dalšími funkcemi.

„Představte si, že babičce večer vyfotíte vnoučata, jak je ukládáte do postýlek, a babička je hned ráno najde mezi fotkami ve svém telefonu. Můžete jí přidat číslo na nového doktora, pomoct s navýšením hlasitosti, pokud by třeba neslyšela vyzvánění. Senioři se nemusí bát, že by neuměli ovládat chytrý telefon, jednoduše jim kdykoli pomůžete i na dálku,” vysvětluje Jitka Fürst.

Doro 8040 je tvarovaný tak, aby umožnil snadný úchop a jeho kryt má protiskluzovou úpravu.

Další novinky, tlačítkový Doro 1360 a elegantní véčko Doro 2404, jsou především jednoduché a velmi dostupné přístroje pro snadné telefonování a psaní. Kvalita zvuku, citlivost a jednoduchost ovládání jsou opět maximální. Telefony vydrží v pohotovostním režimu na jedno nabití až 10 dní.

„Telefony véčka jsou stále populární. Displej je přirozeně chráněný, dobře se drží při telefonování a zaklapnutí umožňuje snadné ukončení hovoru,” rekapituluje Jitka Fürst.

Všechny nově představené telefony Doro jsou vybaveny FM rádiem, fotoaparátem a svítilnou, kterou může senior použít například, když jde do sklepa nebo nemůže ve tmě něco najít. Jsou kompatibilní s naslouchátky a plně lokalizované do češtiny, včetně průvodce. Důležitou součástí telefonu je SOS pohotovostní tlačítko pro zprávy a volání.

Nejpopulárnější

To Top