Domov

Domácnost s inteligentními technologiemi již není sci-fi

V dnešní době nejspíš neexistuje člověk, který by byl nepolíben moderními technologiemi a nevyzkoušel si žádné smart zařízení. Zejména pak chytré telefony, často přezdívány naší druhou rukou. Schválně, kdo z vás by byl s to dopravit se na neznámé místo bez GPS v telefonu nebo dosud vstává ještě s klasickým budíkem, které pamatují naše babičky? Chytré zařízení jsou prostě už dlouho součástí našich životů a usnadňují nám náš každodenní život. Využíváte však potenciál inteligentních technologií dostatečně i ve svých domácnostech? Možná se budete divit, co všechno již dnes dokáží.

Domácí spotřebiče v režii jedné aplikace

Mobilní aplikace dávno neslouží pouze k hudbě nebo úpravě fotek, ale lze přes ní ovládat i celou domácnost. Můžete být na večeři s přáteli nebo prostě jen odpočívat na gauči a všechny spotřebiče mít plně pod kontrolou. Jediným dotykem tak například nastavíte teplotu v ledničce nebo zapnete expresní mrazení. Stejně tak můžete ovládat diagnostiku trouby, robotického vysavače nebo klimatizace.

Co ale vždy zabere nejvíce času je samozřejmě praní a sušení, avšak i v tomto případě zde pomůže moderní technologie. Díky propojení chytré aplikace a spotřebiče lze například přidávat programy z řad nově vyvinutých pracích cyklů, dostat notifikaci o ukončení cyklu nebo prostě jen sledovat spotřebu energie. To platí také pro sušení. Můžete mít přístup k nejnovějším inovacím a libovolně ovládat vypnutí nebo zapnutí celého procesu. Všechny tyto výhody nabízí například aplikace SmartThinQTM od společnosti LG, při propojení se svými vybranými spotřebiči.

Televize už není jen obyčejná bedýnka

Původně byly televize určeny pouze k pasivnímu přijímaní informací a dělaly z diváků takzvané zombie. To o nových chytrých modelech už v zásadě neplatí. Uživatelé si nyní mohou vybrat, zda budou využívat televizi jako formu určité rekreační zábavy nebo jako produktivní nástroj. Skrz televizi můžete třeba ovládat domácí sítě nebo získat přístup k doporučeným obsahům z různých streamových platforem. Postupně se také rozšiřuje pohodlné ovládání hlasem, což je do budoucna jeden z hlavních směrů řízení moderních zařízení. 

Zkrátka to, co by bylo před pár lety funkcemi hodící se spíše do sci-fi filmu, je dnes skutečností. Využijte toho a dejte přednost tomu, trávit čas více plnohodnotněji než při obsluze vašich spotřebičů, které by vám život měly spíše ulehčovat.

Nejpopulárnější

To Top