Foto

Dohlédněte dále a zachyťte širší scénu s novými objektivy Canon RF

Společnost Canon Europe oznámila uvedení dvojice nových, cenově dostupných objektivů RF, které přispějí k tomu, že si nastupující generace fotografických nadšenců bude moci za příznivou cenu vybavit fotobrašnu s velkým potenciálem. Jedná se o dva lehké kompaktní objektivy – RF 16 mm F2,8 STM, který je prvním ultra širokoúhlým objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností v řadě EOS R, a teleobjektiv s proměnlivou ohniskovou vzdáleností RF 100-400 mm F5,6-8 IS USM, který fotografovaný objekt výrazně přiblíží. Všestranný objektiv RF 16 mm F2,8 STM vychází vstříc poptávce po vybavení pro populární vlogging, představuje také ideální nástroj pro fotografování krajiny, architektury a noční oblohy. Druhý objektiv, RF 100-400 mm F5.6-8 IS USM, pomáhá překonat vzdálenost mezi fotografem a fotografovaným objektem, a je proto ideální pro fotografování sportu a přírody.

Nové objektivy představují další krok, kterým společnost Canon naplňuje cíl nabídnout v rámci systému EOS R odpověď na potřeby každého fotografa.

 

Nové ohniskové vzdálenosti pro začínající fotografy a tvůrce obsahu

Nové objektivy využívají přednosti systému EOS R v podobě velkého průměru bajonetu a jeho krátké vzdálenosti od roviny snímače. Díky tomu je možné konstruovat vysoce kvalitní objektivy s novými ohniskovými vzdálenostmi při kompaktních rozměrech. Objektivy RF 16 mm F2,8 STM a RF 100-400 mm F5,6-8 IS USM dosahují pozoruhodných optických kvalit za cenu, kterou si mohou dovolit fotografové na všech úrovních. RF 16 mm F2,8 STM je objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností přizpůsobený potřebám tvůrců obsahu, kteří mohou díky mimořádně širokému úhlu záběru při plném formátu posunout svoji tvorbu na vyšší úroveň. RF 100-400 mm F5,6-8 IS USM umožňuje amatérským fotografům pořizovat podobné snímky jako profesionálové díky velmi dlouhé ohniskové vzdálenosti 400 mm. Oba jsou postavené na pokročilých optických technologiích společnosti Canon, včetně potahu Super Spectra Coating, který omezuje vznik závoje a odlesků a přispívá k dokonale prokresleným snímkům. K dosažení vysoké obrazové kvality oba modely využívají také asférickou čočku, která potlačuje zkreslení, aniž by bylo nutné uplatnit vícero optických prvků, které by celou sestavu zvětšily.

 

RF 16 mm F2,8 STM: z širší perspektivy

Širokoúhlý světelný objektiv RF 16 mm F2,8 STM má široké uplatnění. Je vhodný k natáčení videoblogů i k různým fotografickým žánrům, například k fotografování skupin lidí, environmentálních portrétů nebo architektury. Jedná se o první ultra širokoúhlý objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností systému EOS R. Nabízí ohniskovou vzdálenost 16 mm, a tedy extrémně široký úhel záběru s velmi výrazným pocitem hloubky. Díky vysoké světelnosti f/2,8 je vynikající pro fotografování za špatných světelných podmínek, například pro astrofotografii, a pro fotografování s kratšími expozičními časy. Vloggerům tyto vlastnosti umožňují pořídit kvalitnější záznam při nízké hladině osvětlení a dosáhnout menší hloubky ostrosti i při širokém úhlu záběru, kde sledované objekty výrazně vystupují na měkce rozostřeném pozadí. Díky své nízké hmotnosti je tento objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností vynikajícím společníkem pro natáčení video blogů na cestách. Přeje-li si uživatel užší úhel záběru při natáčení videa, může při nasazení na tělo EOS R použít režim ořezu na APS-C a dosáhnout ohniskové vzdálenosti 25,6 mm. Ostřicí motor Canon STM zajišťuje plynulé a téměř neslyšné ostření při záznamu videa. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 0,13 m, takže fotografové i tvůrci video obsahu mohou pořizovat ostré, prokreslené záběry i na blízko.

RF 100-400 mm F5,6-8 IS USM: přibližte se akci

Nový teleobjektiv s flexibilním rozsahem ohniskových vzdáleností 100-400 mm je ideální pro fotografování vzdálených objektů a je určený především začínajícím fotografům sportu a přírody. Například z pozice na postranní čáře fotbalového hřiště má fotograf k dispozici stejný dosah jako u profesionálních teleobjektivů a může zachytit akci i emoce hráčů na celém hřišti. Vedle vzdálených objektů je možné objektiv použít i k zachycení detailů na blízko díky nejkratší zaostřovací vzdálenosti 0,88 m[i] při maximálním zvětšení 0,41x[ii]. Objektiv je vybavený optickou stabilizací obrazu, která kompenzuje až 5,5 EV a při spolupráci s interní stabilizací v těle fotoaparátu (IBIS) dosahuje až 6 EV. Konstruktéři objektivu RF 100-400 mm F5,6-8 IS USM se zaměřili na rychlost a přesnost. Motor Nano USM zajišťuje rychlé a plynulé ostření a ovládací prstenec umožňuje uživateli snáze ovládat clonu, čas, kompenzaci expozice a citlivost ISO. Výborně čitelný hledáček a rozšířený rozsah citlivosti ISO těl EOS R spolu s automatickým ostřením Dual Pixel CMOS AF umožňuje pohodlně fotografovat s objektivem, který boří konvence z hlediska velikosti, hmotnosti a rozsahu ohniskových vzdáleností.

 

Sestavte si všestrannou sadu vybavení, která nezabere velký prostor

Díky těmto novým objektivům si fotoamatéři a videoamatéři mohou vybavit lehkou brašnu s velkými možnostmi. Objektivy RF 100-400 mm F5,6-8 IS USM a RF 16 mm F2,8 STM nabízí velký rozsah ohniskových vzdáleností pro široké spektrum žánrů.  RF 16 mm F2,8 STM je lehoučký objektiv, jehož nepatrných 165 g hmotnosti ocení vloggeři, kteří chtějí natáčet na cestách, nebo krajináři, kteří hledají snadno přenosný, ale výkonný širokoúhlý objektiv. Teleobjektiv RF 100-400 mm F5,6-8 IS USM s hmotností pouhých 635 g nabízí mimořádný rozsah dlouhých ohniskových vzdáleností v kompaktním provedení. Bude neocenitelným nástrojem pro nadšence, kteří se věnují fotografování volně žijících zvířat – dostatečně malý a lehký, aby jej bylo možné nosit s sebou i na dlouhé procházky do přírody.

Objektiv RF 100-400 mm F5,6-8 IS USM stojí 18 890 korun a RF 16 mm F2,8 STM 8 790 korun.

[i] Minimální zaostřovací vzdálenosti je dosaženo při ohniskové vzdálenosti 200 mm.

[ii] Maximálního zvětšení je dosaženo při ohniskové vzdálenosti 400 mm.

Nejpopulárnější

To Top