Film

Divergent

Ve světě budoucnosti jsou lidé rozděleni na pět frakcí podle svých dobrých vlastností. Každá vyznává jiné hodnoty, společně ale vytvářejí harmonický celek. Jenže hlavní hrdinka Tris do žádné škatulky nezapadá.

Test ukáže, že je divergentní – nebo-li má předpoklady a talent pro více frakcí. Systém okamžitě ukáže svou odvrácenou tvář a z Tris se stává lovná zvěř. Kdo se liší, znamená hrozbu. Hrozbu je třeba zlikvidovat.

Dobrodružná akční fantasy byla natočena podle úspěšného románu Veroniky Rothové Divergence, prvního dílu z celé trilogie Divergence, Rezistence, Aliance. Knih se prodaly miliony kusů a s úspěchem vyšly i u nás. Díky převaze akce, napětí a dobrodružství nad romantikou bývá Divergence přirovnávána k jinému trháku – k Hunger Games.

 

Hlavní záporné role se překvapivě ujala Kate Winslet, matku Tris hraje Ashley Judd. Divergence vydělala v amerických kinech 100 milionů dolarů během 10ti dnů. Za úspěchem filmu stojí zejména ústřední dvojice. Tris hraje Shailene Woodley, její mužský protějšek a dalšího zástupce skrývajících se divergentních lidí hraje Theo James.

Nejpopulárnější

To Top